Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 marca 2011 r.
20:15
Edytuj ten wpis

Drogówka zaczyna akcję "Pijesz, Jedziesz, Giniesz"

0 15 A A
Jedna z fotografii, którą zobaczą młodzi ludzie w czasie trwania akcji edukacyjnej. Do tego wypadku
Jedna z fotografii, którą zobaczą młodzi ludzie w czasie trwania akcji edukacyjnej. Do tego wypadku

W restauracjach i pubach pojawią się alkomaty, klienci będą mogli sprawdzić, czy są pijani. Uczniowie zobaczą filmy, pokazujące jak dochodzi do wypadków samochodowych. Drogówka zaczyna akcję Pijesz, Jedziesz, Giniesz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W ubiegłym roku na terenie powiatu chełmskiego było 99 wypadków, w połowie brali udział młodzi ludzie, to bardzo dużo – mówi asp. sztab. Tomasz Błaziak, szef miejskiej drogówki w Chełmie. – Gdy w styczniu w ciągu doby zdarzyły się dwa wypadki w których zginęły trzy osoby stwierdziliśmy, że trzeba coś z tym zrobić – dodaje.

Akcja zaczyna się 16 marca. W kinie Zorza policjanci i pozostali organizatorzy spotkają się z władzami chełmskich gimnazjów i liceów. Później w poszczególnych szkołach ponadpodstawowych będą spotkania dla uczniów.

– Przygotowaliśmy film edukacyjny, który pokazuje jak dochodzi do wypadków i jak zachowywać się, by bezpiecznie dojechać, czy dojść do domu – wyjaśnia Błaziak. – Nastolatki lubią eksperymentować z alkoholem i narkotykami. Nie może być tak, że auto, do którego wsiadają jest dla nich trumną – dodaje.

Do filmu będą dołączone zdjęcia z wypadków – zrobione przez policjantów.

– Te materiały swoją dosadnością działają na wyobraźnię. Nasi uczniowie wyszli ze spotkania dość poruszeni – ocenia Wioletta Biczak, nauczycielka z IV LO, w którym pilotażowo już pokazano film i zdjęcia przygotowane w ramach akcji prewencyjnej.

Policja będzie organizować takie prezentacje także dla mieszkańców. Planowane są na maj i czerwiec. Akcja ma trafić także do klientów pubów i restauracji w Chełmie. – Chcemy, by pojawiły się tam alkomaty. W ten sposób każdy mógłby sprawdzić nie tylko ile wypił, ale i przy okazji poważnie się zastanowił czy warto siadać po alkoholu za kierownicą – tłumaczy Wojciech Zakrzewski, dziennikarz i współpracownik domu kultury, który wymyślił edukacyjną akcję Pijesz, Jedziesz, Giniesz.

– Postawimy tabliczkę informującą, że jest u nas alkomat i można się zbadać – mówi Wojciech Malawski, właściciel Strzechy u Wojciecha, która włączy się do akcji. – Kiedyś mieliśmy taki alkomat na monety, zainteresowanie było duże, dlatego sądzę, że akcja odniesie sukces – dodaje Daniel Remiszewski z Camerata Cafe.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy alkomaty się pojawią. Organizatorzy akcji szukają sponsorów, którzy pomogą w zakupie urządzeń.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 marca 2011 o 11:28
Kiedy zaczna AKCJE, piekne,malownicze,nie dziurawe,POLSKIE DROGI???.Czy naprawde nie ma tam madrego[oprocz tych znanych z kawalow o policjantach]zeby wpadl na to zeby zainicjowac taka akcje???.Polegalo by to na karaniu wszystkich zarzadcow dziurawych drog.Dopiero by natrzepali kasy.
Avatar
gość / 6 marca 2011 o 10:02
[quote name='czytelnik' timestamp='1299232152' post='446143']
Ile to jest połowa ludzi z 99 osób?
[/quote]
49.5 człowieka
Avatar
Bogi / 4 marca 2011 o 13:26
[quote name='elka' timestamp='1299240745' post='446230']
w prawie karnym nie ma określenia pijany kierowca więc nie pisz durnot. od 0,2 do 0,5 promila jest stan po użyciu alkoholu a powyżej 0,5 - stan nietrzeźwości.
[/quote]
Co za różnica jak to jest sformułowane. Liczy się to że zabronione jest od 0,2 promila, co - jak tego dowodzą przykłady innych państw - jest nonsensem.
Avatar
elka / 4 marca 2011 o 13:12
[quote name='Bogi' timestamp='1299233283' post='446159']
A może by tak ruszyli rozumkiem i urealnili definicję pijanego? Dlaczego w Polsce "pijany" jest ktoś już od 0.2 promila, podczas gdy w wielu krajach jest od 0.8 i nic złego się nie dzieje?
Wystarczy taka drobna zmiana a już statystyki pijanych kierowców drastycznie spadną i okaże się że tak naprawdę ten problem nigdy nie był tak poważny jak to go niektórzy malują.
[/quote]


w prawie karnym nie ma określenia pijany kierowca więc nie pisz durnot. od 0,2 do 0,5 promila jest stan po użyciu alkoholu a powyżej 0,5 - stan nietrzeźwości.
[quote name='Bogi' timestamp='1299233283' post='446159']
A może by tak ruszyli rozumkiem i urealnili definicję pijanego? Dlaczego w Polsce "pijany" jest ktoś już od 0.2 promila, podczas gdy w wielu krajach jest od 0.8 i nic złego się nie dzieje?
Wystarczy taka drobna zmiana a już statystyki pijanych kierowców drastycznie spadną i okaże się że tak naprawdę ten problem nigdy nie był tak poważny jak to go niektórzy malują.
[/quote]


w prawie karnym nie ma określenia pijany k... rozwiń
Avatar
17thofJuly / 4 marca 2011 o 12:36
[quote name='1,2,3' timestamp='1299231998' post='446142']
Bardzo dobrze !!!! "Obstawić" trzeba przede wszystkim okolice Bełżyc.....a sczególnie stacje paliw sprzedające alkohol!!!
[/quote] czemu akurat belzyc? przez ostatnie 2 tyg. dmuchalem 3 razy 2razy kolo cmentarza i raz kolo sklepu na wzgorzu :] nic nie mam do tego typu kontroli, ale nie czaje Cie bo tu przeciez jest spokojnie^^
Avatar
Gość / 4 marca 2011 o 12:00
piłeś nie jedziesz , nie piłeś to sie napij
Avatar
wasyl / 4 marca 2011 o 11:28
"Pijesz - Jedziesz - Zabijasz" takie powinno być hasło.
Avatar
Zenobi / 4 marca 2011 o 11:18
Przede wszystkim alkomaty powinny być w Sejmie. Maszyna do głosowania nie powinna przyjąć karty poselskiej, dopóki ten nie dmuchnie w alkomat. W Sejmie można pracować po pijaku, a poseł pod wpływem może więcej szkody narobić niż pijany rowerzysta!!!!
Avatar
Bogi / 4 marca 2011 o 11:08
A może by tak ruszyli rozumkiem i urealnili definicję pijanego? Dlaczego w Polsce "pijany" jest ktoś już od 0.2 promila, podczas gdy w wielu krajach jest od 0.8 i nic złego się nie dzieje?
Wystarczy taka drobna zmiana a już statystyki pijanych kierowców drastycznie spadną i okaże się że tak naprawdę ten problem nigdy nie był tak poważny jak to go niektórzy malują.
Avatar
m / 4 marca 2011 o 10:52
[quote name='hde' timestamp='1299229293' post='446112']
tytul brzmi tak jak by policja miala zamiar strzelac do pijanych kierowcow
[/quote]
dobry pomysł-powinna strzelać! kara śmierci za usiłowanie zabójstwa jest akceptowalna społecznie-to jest dopiero PREWENCJA!! a nie spisywanie
Avatar
Gość / 6 marca 2011 o 11:28
Kiedy zaczna AKCJE, piekne,malownicze,nie dziurawe,POLSKIE DROGI???.Czy naprawde nie ma tam madrego[oprocz tych znanych z kawalow o policjantach]zeby wpadl na to zeby zainicjowac taka akcje???.Polegalo by to na karaniu wszystkich zarzadcow dziurawych drog.Dopiero by natrzepali kasy.
Avatar
gość / 6 marca 2011 o 10:02
[quote name='czytelnik' timestamp='1299232152' post='446143']
Ile to jest połowa ludzi z 99 osób?
[/quote]
49.5 człowieka
Avatar
Bogi / 4 marca 2011 o 13:26
[quote name='elka' timestamp='1299240745' post='446230']
w prawie karnym nie ma określenia pijany kierowca więc nie pisz durnot. od 0,2 do 0,5 promila jest stan po użyciu alkoholu a powyżej 0,5 - stan nietrzeźwości.
[/quote]
Co za różnica jak to jest sformułowane. Liczy się to że zabronione jest od 0,2 promila, co - jak tego dowodzą przykłady innych państw - jest nonsensem.
Avatar
elka / 4 marca 2011 o 13:12
[quote name='Bogi' timestamp='1299233283' post='446159']
A może by tak ruszyli rozumkiem i urealnili definicję pijanego? Dlaczego w Polsce "pijany" jest ktoś już od 0.2 promila, podczas gdy w wielu krajach jest od 0.8 i nic złego się nie dzieje?
Wystarczy taka drobna zmiana a już statystyki pijanych kierowców drastycznie spadną i okaże się że tak naprawdę ten problem nigdy nie był tak poważny jak to go niektórzy malują.
[/quote]


w prawie karnym nie ma określenia pijany kierowca więc nie pisz durnot. od 0,2 do 0,5 promila jest stan po użyciu alkoholu a powyżej 0,5 - stan nietrzeźwości.
[quote name='Bogi' timestamp='1299233283' post='446159']
A może by tak ruszyli rozumkiem i urealnili definicję pijanego? Dlaczego w Polsce "pijany" jest ktoś już od 0.2 promila, podczas gdy w wielu krajach jest od 0.8 i nic złego się nie dzieje?
Wystarczy taka drobna zmiana a już statystyki pijanych kierowców drastycznie spadną i okaże się że tak naprawdę ten problem nigdy nie był tak poważny jak to go niektórzy malują.
[/quote]


w prawie karnym nie ma określenia pijany k... rozwiń
Avatar
17thofJuly / 4 marca 2011 o 12:36
[quote name='1,2,3' timestamp='1299231998' post='446142']
Bardzo dobrze !!!! "Obstawić" trzeba przede wszystkim okolice Bełżyc.....a sczególnie stacje paliw sprzedające alkohol!!!
[/quote] czemu akurat belzyc? przez ostatnie 2 tyg. dmuchalem 3 razy 2razy kolo cmentarza i raz kolo sklepu na wzgorzu :] nic nie mam do tego typu kontroli, ale nie czaje Cie bo tu przeciez jest spokojnie^^
Avatar
Gość / 4 marca 2011 o 12:00
piłeś nie jedziesz , nie piłeś to sie napij
Avatar
wasyl / 4 marca 2011 o 11:28
"Pijesz - Jedziesz - Zabijasz" takie powinno być hasło.
Avatar
Zenobi / 4 marca 2011 o 11:18
Przede wszystkim alkomaty powinny być w Sejmie. Maszyna do głosowania nie powinna przyjąć karty poselskiej, dopóki ten nie dmuchnie w alkomat. W Sejmie można pracować po pijaku, a poseł pod wpływem może więcej szkody narobić niż pijany rowerzysta!!!!
Avatar
Bogi / 4 marca 2011 o 11:08
A może by tak ruszyli rozumkiem i urealnili definicję pijanego? Dlaczego w Polsce "pijany" jest ktoś już od 0.2 promila, podczas gdy w wielu krajach jest od 0.8 i nic złego się nie dzieje?
Wystarczy taka drobna zmiana a już statystyki pijanych kierowców drastycznie spadną i okaże się że tak naprawdę ten problem nigdy nie był tak poważny jak to go niektórzy malują.
Avatar
m / 4 marca 2011 o 10:52
[quote name='hde' timestamp='1299229293' post='446112']
tytul brzmi tak jak by policja miala zamiar strzelac do pijanych kierowcow
[/quote]
dobry pomysł-powinna strzelać! kara śmierci za usiłowanie zabójstwa jest akceptowalna społecznie-to jest dopiero PREWENCJA!! a nie spisywanie
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dokończą budowę muzeum w Sobiborze

Dokończą budowę muzeum w Sobiborze 0 0

Państwowe Muzeum na Majdanku rozpoczyna drugi etap prac w Muzeum Byłego Niemieckiego Obozu Zagłady w Sobiborze

Szkolenia dla hodowców pokrzywdzonych przez ASF

Szkolenia dla hodowców pokrzywdzonych przez ASF 0 0

Hodowcy trzody chlewnej, jak również rolnicy z terenów zagrożonych afrykańskim pomorem świń, wzięli udział w szkoleniach zorganizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Cykl spotkań odbył się pod hasłem „Wsparcie alternatywnych form produkcji rolnej wobec ASF”.

Szansa dla firm na innowacyjne usługi

Szansa dla firm na innowacyjne usługi 0 0

Lubelscy przedsiębiorcy będą mieli kolejną okazję rozpocząć współpracę ze światem nauki. Przed nimi możliwość uzyskania wsparcia finansowego w ramach konkursu „Bon na innowacje”.

Stypendia dla najlepszych sportowców

Stypendia dla najlepszych sportowców 0 0

327 młodych zawodników ma powody do radości: Marszałek przyznał im stypendia za wyniki osiągnięte w 2017 roku. Sportowcy otrzymali gratyfikacje finansowe ufundowane przez Zarząd Województwa Lubelskiego, a łączna suma nagród to prawie 870 tys. zł!

Spotkania z Biznesem w regionie

Spotkania z Biznesem w regionie 0 0

W ramach cyklu Biznes Lubelskie najlepsi polscy specjaliści przeprowadzili szkolenia dotyczące zagadnień związanych z działalnością lokalnych przedsiębiorstw, zmian w przepisach podatkowych oraz opowiadali o mediacji, negocjacji i arbitrażu w biznesie

Rowerowe Lubelskie

Rowerowe Lubelskie 0 0

Masz w planach wycieczkę rowerową i nie wiesz, jaką trasę wybrać? Lubelskie trasy rowerowe to doskonały pomysł na aktywny wypoczynek. Na Lubelszczyźnie czeka na Ciebie wiele ciekawych miejsc i zabytków. Fanów dwóch kółek zapraszamy na szlak rowerowy Green Velo, czyli „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”, o długości ok. 2000 km!

Pomagając innym pomagasz sobie

Pomagając innym pomagasz sobie 0 0

Poprzez indywidualne rozmowy z pacjentkami wzmacniają w nich wiarę w możliwość pokonania choroby.

Most, na który czekaliśmy 76 lat
galeria

Most, na który czekaliśmy 76 lat 0 0

Budowa mostu na Wiśle, w miejscowości Kamień, łączącego województwo lubelskie z mazowieckim, to jedna z największych inwestycji w historii samorządu województwa. Jej koszt, wliczając drogi dojazdowe, wyniósł blisko 210 mln złotych.

Rząd chce mostu na Wiśle pomiędzy Janowcem a Kazimierzem. Samorządowcy: Kto za to zapłaci?

Rząd chce mostu na Wiśle pomiędzy Janowcem a Kazimierzem. Samorządowcy: Kto za to zapłaci? 9 1

Rząd chce mostu na Wiśle pomiędzy Janowcem a Kazimierzem Dolnym. Samorządowcy są sceptyczni, choć nie do końca negują potrzebę budowy przeprawy. Ale pytają – kto za to zapłaci?

Drobne usterki i wielkie awarie – kliknij po pomoc na Blisco

Drobne usterki i wielkie awarie – kliknij po pomoc na Blisco 0 0

Nikt chyba nie lubi sytuacji, kiedy coś przestaje działać tak, jak powinno. I nieważne, czy mamy do czynienia z pralką, która bezczelnie wypluwa wodę na podłogę, z gniazdkiem, które groźnie iskrzy przy każdej próbie nawiązania kontaktu, czy też z komputerem, z którego w tajemniczy sposób zniknęły ważne pliki. Pierwszy odruch w takich przypadkach jest zazwyczaj taki sam: zdenerwowanie połączone często z bezradnością. Dlatego dobrze wiedzieć, gdzie szybko możemy znaleźć pomoc.

Marka Lubelskie - miejsce ma znaczenie

Marka Lubelskie - miejsce ma znaczenie 0 0

Do grona 60 przedsiębiorstw wyróżnionych certyfikatem „Marka Lubelskie”, oferujących wysokiej jakości produkty i usługi, wytwarzane w czystym ekologicznie regionie, z wykorzystaniem tradycyjnej wiedzy oraz najnowocześniejszych technologii, dołączyło kolejne 7. Przedstawiamy laureatów tegorocznej XII edycji przyznania certyfikatów Marka Lubelskie.

8. edycja ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal”

8. edycja ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal” 0 0

Zyskaj niepowtarzalną okazję promocji swojej gminy. Pokaż, że to właśnie Twój region jest idealnym miejscem do ulokowania inwestycji.

Fundusz unijny w walce z boreliozą

Fundusz unijny w walce z boreliozą 0 0

Już w tym miesiącu z Regionalnego Programu Operacyjnego ruszają bezpłatne badania profilaktyczne na boreliozę

Fabryka prądu ze słońca

Fabryka prądu ze słońca 0 0

W XVI w. nazywała się Borzyłówka i była niewielką, biedną wsią stanowiącą majątek zakonu paulinów rezydujących w pobliskiej Leśnej Podlaskiej. Dziś, już jako Bordziłówka, jest pionierem energii odnawialnej oraz dumą mieszkańców, na którą z zazdrością spoglądają inne gminy w regionie.

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program]
24 maja 2018, 18:00
galeria

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program] 3 1

Co Gdzie Kiedy. W czwartek rozpoczynają się KULturalia, czyli Dni Kultury Studenckiej w Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaplanowano dwa dni koncertów na pl. Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!