sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Fundusz Wyszechradzki: Do wzięcia jest 6 milionów euro

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 kwietnia 2011, 18:30
Autor: (bar)

 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Ponad 80 osób reprezentujących organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i ośrodki kultury, szkoły i uczelnie oraz samorządy gminne z Chełma i powiatu chełmskiego wzięło udział w zorganizowanym przez starostwo spotkaniu informacyjnym na temat Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

– Cieszę się, że nasz pomysł przedstawienia lokalnym instytucjom i stowarzyszeniom możliwości pozyskania grantów z Funduszu Wyszehradzkiego spotkał się z tak dużym zainteresowaniem – mówi inicjator spotkania Paweł Ciechan, starosta chełmski. – W rachubę wchodzą znaczne środki na projekty edukacyjne, kulturalne czy też w ramach współpracy transgranicznej i turystyki.

Informację o projektach, które mogą liczyć na dofinansowanie oraz rodzajach grantów, stypendiów i zasad ubiegania się o wsparcie przedstawił Jan Stachowski, przedstawiciel MFW. Zdradził również, że w tym roku do rozdysponowania jest aż 6 mln euro.

Aby się o nie ubiegać w zależności od typu grantu, należy jednak pozyskać do projektu partnera z jednego z krajów Grupy Wyszehradzkiej.

– Wiele samorządów i instytucji z naszego terenu już współpracuje z Węgrami, Słowakami czy Czechami – dodaje starosta. – Dobranie sobie partnera nie powinno być więc problemem. Najważniejszy jest pomysł na oryginalny projekt.

Pierwsze nabory wniosków odbyły się w styczniu i marcu. Zainteresowani mogą jeszcze składać wnioski na "małe granty” w czerwcu, wrześniu i grudniu, na "granty standardowe” we wrześniu, na "program strategiczny” w maju. W trzecim i czwartym kwartale można się również starać o "grant na wyszehradzkie studia uniwersyteckie” oraz "wyszehradzki program rezydencyjny dla artystów”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!