niedziela, 18 lutego 2018 r.

Chełm

Jeszcze niedawno Henryk Dżaman, prezydent Chełma, zapraszał na tegoroczny bal sylwestrowy w nowej hali sportowej. Tymczasem budynek przy ul. Granicznej jest w dopiero w stanie surowym i może być oddany do użytku najwcześniej w drugim kwartale przyszłego roku. Wczoraj chełmscy radni dyskutowali na ten temat.

Zgodnie z informacją, przygotowaną przez chełmskiego wiceprezydenta Zbigniewa Matuszczaka dla chełmskich radnych, w ciągu trzech lat koszt budowy hali wzrósł z 13,6 mln zł do 16,2 mln zł. Przy dotacji w wysokości 8,9 mln zł, przyznanej w maju 1999 roku przez prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu, udział miasta w realizacji tej inwestycji zwiększył się zatem z ponad 4,5 mln zł do ponad 7 mln zł.
W swojej informacji Z. Matuszczak tłumaczy ten wzrost między innymi transferem pieniędzy z UKFiS do BIG Banku Gdańskiego w Warszawie, zmianami projektu wykonawczego oraz bieżącą korektą przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych.
- Gros tych zmian miało na celu poprawienie funkcjonalności obiektu - mówi Zygmunt Lisowski, dyrektor Biura Inwestycji Miejskich. - Dlatego trzeba było zwiększyć ilość stalowych i żelbetowych konstrukcji, dokonać zmian w wykonawstwie elewacji, czy też wprowadzić nowocześniejsze systemy wentylacji mechanicznej i zasilania energetycznego. Niektóre z powyższych przedsięwzięć nie były ujęte w pierwotnym projekcie budowlanym.
Z. Matuszczak podkreśla, że do chwili zakończenia prac projektowych trudno było przewidzieć skalę wprowadzanych zmian do dokumentacji, która była podstawą rozpoczęcia inwestycji. Z drugiej strony, gdyby czekać, aż projektanci ze wszystkim się uporają, to przyznane przez UKFiS pieniądze przepadłyby.
Poza dokumentacyjnymi i technologicznymi korektami poślizg w budowie hali należy także tłumaczyć przesunięciem części tegorocznej dotacji na rok przyszły. W rachubę wchodzi 1 870 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!