sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Inwestycje drogowe w Chełmie. Które drogi do remontu?

Dodano: 11 kwietnia 2017, 08:30

Już niedługo to skrzyżowanie przy ul. Zielnej stanie się rondem
Już niedługo to skrzyżowanie przy ul. Zielnej stanie się rondem (fot. Jacek Barczyński)

Chełm szykuje się do licznych inwestycji drogowych. W ramach tych największych drogowcy pojawią się najpierw na skrzyżowaniu ul. Zielnej z Obłońską

Przebudowa ul. Zielnej i skrzyżowania, które ma być rondem, to pierwszy etap projektu związanego z modernizacją całego szlaku komunikacyjnego od wiaduktu do przejazdu kowelskiego. Do planowanego ronda włączona zostanie nowa ulica skierowana w stronę torów. Ma stanowić tam przyczółek do budowy alternatywnego dla wiaduktu przejazdu kolejowego.

Kolejne przedsięwzięcie, którego efektem ma być nowa organizacja ruchu, dotyczy ul.Wojsławickiej. Również w tym przypadku w rachubę wchodzi przebudowa jej skrzyżowania z al. 3 Maja. Sama aleja na odcinku od sygnalizacji świetlnej do ul. Wojsławickiej prawdopodobnie zostanie też rozbudowana o dwa dodatkowe pasy ruchu. Zarząd Dróg Miejskich już przygotowuje przetarg.

W tym roku miasto chce też przedłużyć ul. Hutniczą, obsługującą zakłady powstające w podstrefie ekonomicznej. Znaczące zmiany czekają także tak zwaną starą ul. Rejowiecką. Stanowi ona alternatywę dla wiaduktu w al. Przyjaźni. Ulica ta przejmie ruch międzynarodowy na czas przebudowy miejskiego odcinka krajowej „dwunastki”, czyli ulic Wschodniej, Rampy Brzeskiej, Al. Przyjaźni, Rejowieckiej i ul. Podgórze.

Na remonty czekają także tak ważne dla miejskiej komunikacji ulice Hrubieszowska i Kolejowa. – Czekamy na decyzję o dofinansowaniu modernizacji ul. Hrubieszowskiej – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Złożyliśmy także wniosek o środki na ul. Kolejową oraz prowadzimy rozmowy w sprawie remontu dalszej części ul. Lubelskiej. Przygotowujemy się również do modernizacji parkingu przy parku miejskim oraz placu dworcowego przy ul. Kolejowej, na co mamy już niemal pewne dofinansowanie.

Prezydent Fisz zapowiada, że już niedługo chełmianie zobaczą drogowców także na ulicach Wygon, Reymonta, Żwirki i Wigury, Siedleckiej i Kamieńskiego. Kiedy miasto upora się już z tymi wszystkimi zadaniami, w Chełmie większość dróg będzie już wyremontowana. Pozwoli to zająć się pomniejszymi, osiedlowymi uliczkami.

Czytaj więcej o: inwestycje drogi
Użytkownik niezarejestrowany
Eugeniusz W.
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 kwietnia 2017 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowny Panie Eugeniuszu W. Doceniając Pana wiarę, pytam jednocześnie co ma wspólnego PIS z planowanymi bądź prowadzonymi remontami ulic. Zapewne słyszał Pan reprymendę Prymasa Polski skierowaną do parlamentarzystów po przyjęciu uchwały w związku z 100. rocznicą Objawień Fatimskich. Pana wypowiedź jest w tym samym stylu. Nie Pan nie miesza Boga i Jego Rodzicielki z rządzeniem w Chełmie.
Rozwiń
Eugeniusz W.
Eugeniusz W. (13 kwietnia 2017 o 11:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chełm ze swoim potencjałem ludzkim i stopniem wyksztalcenia dzieci oraz młodzieży, z wyższą szkoła na światowym poziomie, z wybitnymi osobami zasiadającymi w różnych gremiach ma szansę na stanie się potentatem o zasięgu ogólnokrajowym, jak tez europejskim. Pamiętajmy o tym w wyborach samorządowych i pozwólmy kandydatom PiS przejąć stery władzy na każdym szczeblu. Gmina, miasto i powiat w ręce skromnych i mądrych ludzi ... Niech hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" nabierze właściwego znaczenia z pomocą Niepokalanej Przenajświętszej Matki Boskiej Chełmskiej!
Rozwiń
Gość
Gość (12 kwietnia 2017 o 20:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ot ci Chełmskie racjonalizatory "budowy alternatywnego dla wiaduktu przejazdu kolejowego." Zamiast zbudować wiadukt na metalowej- obwodnica, lub lubelskiej to obok wiaduktu zrobią przejazd wiadomo taniej tylko czy PLK się zgodzi na przejazd?
Rozwiń
Gość
Gość (11 kwietnia 2017 o 20:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sienkiewicza prosimy o całkowitą odbudowę pani prezydent czekamy
Rozwiń
Gość
Gość (11 kwietnia 2017 o 16:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miasto remontuje ulice które istnieją kilka, kilkanaście lat, przy których mieszka po kilkanście -kilkadziesiąt rodzin. A kiedy kilkaset rodzin doczeka się BUDOWY ul. Legionów Polskich? Czy przez następne trzydzieści lat mają jeździć po żużlu i płytach drogowych?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!