środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Jest nowy rynek i nowa organizacja ruchu

  Edytuj ten wpis

Krasnystaw. Mandaty jeszcze się nie sypią, ale policja zapowiada, że taryfy ulgowej dla kierowców nie będzie.

Funkcjonariusze radzą zmotoryzowanym, aby uważali na nowe oznakowanie i się do niego stosowali.

Od tygodnia, w centrum miasta obowiązuje nowa organizacja ruchu. Zmiany pociągnęło za sobą oddanie do użytku zrewitalizowanego rynku. Nowe zasady poruszania się w centrum miasta są sporym wyzwaniem dla kierowców.

- Człowiek przyzwyczaił się do tego, co było przed remontem - mówi pan Marek, który w drodze do pracy codziennie przejeżdża przez centrum Krasnegostawu. - Gdy na rynku trwały prace, utrapieniem były objazdy, a teraz znowu trzeba się uczyć wszystkiego od początku.

Pan Marek mówi, że nowa organizacja ruchu mu odpowiada. Problem jednak tkwi w czymś innym. - Chodzi o kierowców, którzy z uporem maniaka, jeżdżą na pamięć - denerwuje się nasz Czytelnik. - Skoro są nowe znaki, trzeba się do nich stosować. W przeciwnym razie wystarczy jeden gapowicz i nieszczęście gotowe.

Najwięcej problemów kierowcom przysparza odcinek ul. Browarnej i Zamkowej. Wielu, choć powinno skręcić z Browarnej w prawo, próbuje włączyć się do ruchu na ul. Zamkowej. Dezorientację widać też na ul. Kościuszki i Czystej. Ta ostatnia jest teraz drogą podporządkowaną, o czym nie wszyscy pamiętają.

Na pamięć jeździć nie warto, bo rzeczywiście zmian jest sporo. Ruch jednokierunkowy obowiązuje na ulicach Matysiaka, placu 3 Maja, Czystej, Kościelnej i Jezuickiej. Także na odcinkach: ul. Mostowa od skrzyżowania z ul. Zamkową-pl. 3 Maja-ul. Matysiaka, plac 3 Maja-ul. Żurka do Browarnej, ul. Jezuicka od ul. Partyzantów do pl. 3 Maja, ul. Kościelna od ul. Piłsudskiego do ul. Matysiaka, ul. Czysta od ul. Poniatowskiego w kierunku ul. Zamkowej.

Ruch dwukierunkowy wprowadzony jest na ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Oleszczyńskiego do pl. 3 Maja oraz na ul. Browarnej od skrzyżowania z ul. Żurka, ul. Partyzantów do ul. Jezuickiej.

Autem nie można przejechać przez pl. 3 Maja: od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Matysiaka oraz od skrzyżowania z ul. Żurka do skrzyżowania z ul. Mostową. Na tych dwóch odcinach dopuszczony jest jedynie ruch pojazdów zaopatrzenia i służb komunalnych, ale tylko w godzinach od 6 do 8 rano.

Wraz z nową organizacją wprowadzono także zakaz zatrzymywania się w obrębie całego placu. Z jednym wyjątkiem. Niepełnosprawni kierowcy będą mogli zaparkować przy ratuszu. Auto, ale tylko po jednej stronie ulicy, można zatrzymać tam, gdzie obowiązuje ruch jednokierunkowy. Z kolei na ulicy Zamkowej obowiązuje zakaz postoju z zastrzeżeniem "powyżej 15 minut”.

Odkąd wprowadzono nową organizację ruchu, w centrum miasta doszło do zaledwie jednej kolizji. Mandatów też nie było dużo, ale policjanci często udzielali pouczeń - Liczymy na to, że kierowcy będą jeździć uważnie i stosować się do nowego oznakowania - mówi Marzena Skiba, rzecznik krasnostawskiej policji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ad94
krasnostawiak
eer
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ad94
ad94 (18 października 2008 o 08:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie tylko o miejscach parkingowych " zapomniano" przy okazji remontu - do bezplatnego WC trzeba sie udać do burmistrza ... lub nad ... Wieprz.
A nowa organizacja ruchu, po paru dociagnieciach, będzie lepsza od braku możliwosci przejazdu.
Najbardziej brakuje przejazdu z pod kosciola do Poniatowskiego i Kościuszki, dalej objazd, albo wycieczka za most.
Rozwiń
krasnostawiak
krasnostawiak (17 października 2008 o 19:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rano był tu komentarz "Dla kogo ten urząd" (zniknął- czyżby cenzura?) dodam od siebie, nie można również dojechać do najstarszej apteki w mieście. Teraz już praktycznie nie ma gdzie zaparkować. Całe szczęście, że nie zamknięto ruchu całkowicie. Wówczas byłoby wesoło.
Rozwiń
eer
eer (17 października 2008 o 19:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
baton napisał:
a te śmieszne znaki od strony apteki to tylko do tvn turbo przy wjeździe zakaz ruchu a na końcu ulicy nakaz skrętu ha, ha ale mamy inżynierów ruchu zapewne po jakiejś renowanej wyższej uczelni np PWSZ w Zamościu
Dokładnie,byłem w niedzielę w Krasnymstawie i za nic nie mogłem zrozumieć o co chodzi ,przed pocztą.Kto ma nakaz skrętu jak nikt nie może tam wjechać ,chyba,że przez park.Co do tych pozwoleń to też należałoby napisać ,że nie dotyczy .. i w takich godzinach.
Rozwiń
bon ton
bon ton (17 października 2008 o 10:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a o miejscach parkingowych to jakby zapomniano, albo nawet żeby wypłacic pieniądze z bakomatu PKO BP to najpierw trzeba opłacic się plebanowi przed kościołem?
Rozwiń
baton
baton (17 października 2008 o 10:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a te śmieszne znaki od strony apteki to tylko do tvn turbo przy wjeździe zakaz ruchu a na końcu ulicy nakaz skrętu ha, ha ale mamy inżynierów ruchu zapewne po jakiejś renowanej wyższej uczelni np PWSZ w Zamościu
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!