czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Kandydat obraził pracowników

  Edytuj ten wpis

W związku z opublikowaną w Dzienniku rozmową z Waldemarem Kuśmierzem, kandydatem na prezydenta Chełma z ramienia Prawa i Sprawiedliwości (DW z 25 października 2006 r.) otrzymaliśmy kilka polemicznych listów od osób, które poczuły się dotknięte wypowiedziami kandydata. Poniżej publikujemy pismo Elżbiety Hojarskiej, prezes Zarządu MPGK.

„Szanowny Panie Kuśmierz
Pana wypowiedź zamieszczona w Dzienniku Wschodnim mocno wzburzyła całą załogę MPGK w Chełmie. Dlatego też pozwolę sobie na klika uwag dotyczących tej wypowiedzi:
1) „Cena wody należy do najwyższych w kraju” – jest to pierwsze kłamstwo, które Pan ogłosił publicznie. Najwyższa cena
1 m sześciennego wody w kraju wynosi 4,10 zł. Średnia cena
1 m wody w skali kraju dla gospodarstw domowych wynosi 2,54 zł. W Chełmie natomiast cena wody, nie zmieniana od 1 lutego 2004 r. wynosi 2,02 zł.
2) „MPGK inwestuje w budowę wodociągów do posesji rodzin prominentów” – to jest pomówienie nad którym nie można przejść obojętnie. Zadaniem naszej Firmy jest dostarczanie wody mieszkańcom miasta Chełma, bez względu
na ich status społeczny, zawodowy czy majątkowy. Nie dzielimy ludzi
na „prominentów” i resztę, wszyscy mieszkańcy są dla nas równoprawnymi klientami. Żeby ten cel osiągnąć realizujemy inwestycje wodociągowo-kanalizacyjne w sposób planowy i zgodnie z obowiązującym prawem.
3) ,,Wysoka cena wody daje prywatne korzyści” – zarzut prywaty w naszym działaniu uznajemy jako niewybaczalne oszczerstwo i wzywamy Pana do jego publicznego odwołania. Konkludując, mówi Pan, że nie zrobił nic czego miałby się wstydzić. Otóż tego, co opowiedział Pan w swoim wywiadzie o naszej Firmie powinien się Pan wstydzić. Po pierwsze dlatego,
że ta wypowiedź świadczy o marnym poziomie wiedzy z zakresu świadczenia usług komunalnych,
co w przypadku kandydata na Prezydenta nie jest jego mocną stroną. Po drugie wypowiedź ta obraża nie tylko pracowników MPGK, ale też wszystkich mieszkańców Chełma”.
Elżbieta Hojarska Prezes Zarządu MPGK Sp. z o. o. Pismo podpisali także szefowie zakładowych organizacji związkowych: Ryszard Kowalski – NSZZ „Solidarność”, Jerzy Wosiński – ZZ „Budowlani” i Tadeusz Medak – ZZ „Kontra”
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!