piątek, 19 stycznia 2018 r.

Chełm

Krasnystaw, Rejowiec Fabr., Włodawa: Składy rad miejskich

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 listopada 2010, 15:47
Autor: bar

Niedzielne wybory przesądziły o tym, kto przez najbliższe lata zasiadać będzie w radach miast powiatowych Chełmszczyzny. Jak wygladają nowe składy?

Krasnystaw

Najwięcej, bo sześć miejsc w RM Krasnystaw wywalczyli kandydaci z Porozumienia Ziemi Krasnostawskiej. Na drugim miejscu z 4 mandatami znalazł się PiS. Ponadto 3 mandaty wywalczył SLD, a dwa Krasnostawianie.

Z ramienia Porozumienia Ziemi Krasnostawskiej do rady weszli: Wiesław Hys, Tomasz Żerebiec, Zbigniew Banaszkiewicz, Jan Żydziak, Marek Kiciński i Janusz Rzepka.
Radni PiS to Stanisław Dębski, Andrzej Misiura, Edward Kawęcki i Andrzej Mrozek. Z listy SLD mandaty otrzymali Tomasz Tylus, Krystyna Oleśniewicz i Konrad Cichosz, a spośród kandydatów Krasnostawian Marcin Ciechan i Marcin Wilkołazki.

Włodawa

W nowej radzie mandaty zdobyli przedstawiciele 6 komitetów. Po 4 mandaty ma PO i Włodawa-Nasza Sprawa. Otrzymają je odpowiednio Wiesława Puchala, Krzysztof Jarząbek, Waldemar Kazuro i Romuald Dydiuk oraz Mariusz Czuj, Krzysztof Flis, Joanna Szczepańska i Tomasz Korzeniewski.

SLD będzie reprezentowało troje radnych: Marek Flis, Wiesław Muszyński i Łucja Pamulska. W radzie zasiądą jeszcze reprezentanci KW Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości: Mariusz Józefczuk i Janina Klimczuk, PiS: Mariusz Zajko oraz KWW Razem dla Włodawy: Beata Rudziewicz. Spośród wymienionych, siedem osób zasiadało w radzie minionej kadencji.

Rejowiec Fabryczny

W składzie nowej rady znalazło się 10 radnych poprzedniej kadencji. Najliczniej będzie reprezentowany KWW Wspólnota, który z woli wyborców otrzymał aż 13 z 15 mandatów. To naturalne zaplecze polityczne wybranego po raz kolejny na burmistrza Stanisława Bodysa.

Mandaty z listy Wspólnoty otrzymali: Marian Leszczyński, Lucyna Wawruszak, Leszek Danielewicz, Gwidon Michałowski, Dorota Tyrańska, Agnieszka Joszczuk, Jerzy Śluz, Mariola Iwańczuk, Katarzyna Czwórnoga, Robert Szwed (zdobył największa liczbę głosów – 277), Elżbieta Rura, Stanisław Kiejda i Mirosław Zduńczuk.

Ponadto do rady weszli dwaj kandydaci startujący z własnych komitetów: Piotr Kociubiński (KWW Piotra Kociubińskiego) i Mariusz Grams (KWW Mariusza Gramsa).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!