poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Międzynarodowe patrole

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 maja 2007, 16:21

Na wysokości Uhańki w motorowych łodziach wspólnie z naszymi straznikami patrolowali graniczny Bug funkcjinariusze z Łotwy, Litwy, Portugalii, Austrii i Niemiec

- Funkcjonariusze z innych państw Unii Europejskiej biorą u nas udział w operacji wymierzonej przeciwko przemytowi ludzi w różnego rodzaju środkach transportu oraz wykorzystywaniu sfałszowanych dokumentów przy przekraczaniu granicy - mówi ppłk Andrzej Wójcik, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału SG. - Nasi koledzy mają się u nas także zapoznać z sytuacją panującą na granicy polsko-ukraińską, specyfiką naszej służby i środkami technicznymi, jakimi dysponujemy. Specjalnie chcemy zwrócić ich uwagę na zjawisko nielegalnej emigracji.
- Cieszy nas, że jeśli chodzi o wyposażenie, to wasza Straż Graniczna już nas dogoniła - mówi Christoph Schenk, na co dzień pełniący służbę wspólnie z naszymi funkcjonariuszami w Świecku. - mnie osobiście zaimponował standard i wyposażenie techniczne drogowego przejścia w Dorohusku.
Sven Moller z Koblenz w Niemczech uchylił się od podobnych porównań. Pełen uznania dla polskich kolegów zastrzegł się, że specyfika służby na wewnętrznych granicach UE jest inna, niż na jej zewnętrznych rubieżach. Stąd też biorą się różnice w wyposażeniu i stylu pracy.
- Odniosłem wrażenie, że koledzy, którzy przyjechali pełnić z nami służbę byli zaskoczeni przemianami jakie dokonały się w Polsce i poziomem naszej formacji - mówi por. Andrzej Bielecki, zastępca komendanta Placówki SG w Dorohusku. - Współpracując z nimi szybko stali się jakby jednymi z nas. Pomiędzy nami i nimi nie było ani jednej sytuacji konfliktowej. (BAR)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!