Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

13 sierpnia 2013 r.
19:03
Edytuj ten wpis

Mieszkaniec Chełma wniósł rower na Giewont. Może dostać 1000 zł mandatu

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 6 A A
 (Tatrzański Park Narodowy)
(Tatrzański Park Narodowy)

Nawet tysiączłotowym mandatem chce ukarać straż Tatrzańskiego Parku Narodowego mieszkańca Chełma, który założył się że wniesie na Giewont rower jubilat. Już wysłali wezwanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Straż TPN jest pewna, że jubilata w ubiegłym tygodniu wniósł na Giewont 23-letni Rafał z Chełma.

– Wysłaliśmy poleconym wezwanie dla pana Rafała, aby się stawił w siedzibie parku. Naszym zdaniem złamał dwa paragrafy. Zostawił rower na szczycie i ten sposób zaśmiecił park. A to jest poważne wykroczenie. Poza tym wszedł na szlak po zmroku, czym złamał regulamin TPN. Za te oba czyny możemy mu wystawić łączny mandat od 100 do 1000 zł – mówi Edward Wlazło, szef straży w TPN. – Oczywiście może się nie przyznać, wówczas sprawę rozstrzygnie sąd. My zebraliśmy wszystkie dowody – dodaje Wlazło.

O 23-latku z Chełma pisaliśmy już w tym roku, gdy składakiem jubilat wyruszył w podróż z Chełma do Gdańska. Kolejną wyprawę zaplanował do Zakopanego. Dojechał, ale na miejscu założył się o 2000 zł, że wniesie rower na szczyt. Zakład wygrał.

Szef straży TPN dodaje, że w kwestii mandatu wszystko zależy od postawy 23-letniego Rafała. – Jak okaże skruchę, wytłumaczy swój wybryk młodzieńczą fantazją, być może mandat będzie mniejszy. Kara jednak musi być. Chodzi o przestrogę dla innych, aby nie zaśmiecali parku. Tatry mają służyć następnym pokoleniem – dodaje szef straży TPN.

Właściciel roweru nie odbierał dzisiaj telefonu.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
opoz / 15 sierpnia 2013 o 12:09

i niech nie zapomni o umieszczeniu rowera w zeznaniu podatkowym , a pani prezydent nagrodziła człowieka który kala się nielegalnymi zakładami - chyba nie przystoi aby władza przyklaskiwała szarej strefie - pani prezydent , proponuję aby pani ustąpiła z zajmowanego stanowiska !!! taki daje pani przykład ? chce pani zrobić z chełma miasto nielgalnych zakładów? to taka recepta na poprawę bytu mieszkańców? powina się pani z tego wytłumaczyć w prasie i nie zapomnieć przedstawić rachunku za rower oraz żródła finansowania tej nagrody!!! 

Avatar
PogromcaOszołomów / 15 sierpnia 2013 o 12:02

Za tak głupie zachowanie uważam, że powinien dostać najwyższy wymiar kary. A biorąc pod uwagę beztroskę (zakład o 2 000 zł, o którym bez żenady mówi w mediach). Kara powinna być adekwatna do kwoty zakładu. Przykre jest to, że w dzisiejszych czasach nie ważne jest jak mówią, oby mówili.

Pozdrawiam.

a gdzie urząd skarbowy? zakłady zdaje się - są nielegalne !!! rozumiem gdyby to była umowa o dzieło czy zlecenie "wjazd na giewont i umieszczenie roweru na szczycie" , składka zus , podatek i odpowiedzialność za czyn karalny pod znakiem zapytania zleceniodawca czy zleceniobiorca? na marginesie jeżeli kara będzie niższa niż kwota , którą wygrał to nie odniesie pożądanego skutku - powinna być dotkliwa na tyle żeby musiał do tego dołożyć np. czyn społeczno użyteczny - nie ma zajęcie , nudzi się niech pozamiata deptak i plac łuczkowskiego pędzelkiem do golenia :) jak to zrobi to może Prezydent kupi mu większą , lepszą i nową miotłę ....hahahahhahahahahaha

a gdzie urząd skarbowy? zakłady zdaje się - są nielegalne !!! rozumiem gdyby to była umowa o dzieło czy zlecenie "wjazd na giewont i umieszczenie roweru na szczycie" , składka zus , podatek i odpowiedzialność za czyn karalny pod znakiem zapytania zleceniodawca czy zleceniobiorca? na marginesie jeżeli kara będzie niższa niż kwota , którą wygrał to nie odniesie pożądanego skutku - powinna być dotkliwa na tyle żeby musiał do tego dołożyć np. czyn społeczno użyteczny - nie ma zajęcie , nudzi się niech pozamiata deptak i plac łuc... rozwiń

Avatar
Ewa S. / 15 sierpnia 2013 o 10:12

Za tak głupie zachowanie uważam, że powinien dostać najwyższy wymiar kary. A biorąc pod uwagę beztroskę (zakład o 2 000 zł, o którym bez żenady mówi w mediach). Kara powinna być adekwatna do kwoty zakładu. Przykre jest to, że w dzisiejszych czasach nie ważne jest jak mówią, oby mówili.

Pozdrawiam.

Avatar
Gość / 13 sierpnia 2013 o 20:45

przecież mu gwizdnęli rower jak kupował kebaba na Krupówkach i dla jaj złodzieje wnieśli rower na Giewont , niech znają fantazję zakopiańców

Avatar
Gość / 13 sierpnia 2013 o 19:47

Jakie to zaśmiecanie parku, rower nie dotyka nawet niczego naturalnego tam. Więc ja bym raczej sądził.

Avatar
stan / 13 sierpnia 2013 o 19:36

jutro napiszcie co ten idiota jadł na śniadanie i o której zrobił kupkę. poziom naszego "dziennikarstwa" jest zatrważający!!

Avatar
opoz / 15 sierpnia 2013 o 12:09

i niech nie zapomni o umieszczeniu rowera w zeznaniu podatkowym , a pani prezydent nagrodziła człowieka który kala się nielegalnymi zakładami - chyba nie przystoi aby władza przyklaskiwała szarej strefie - pani prezydent , proponuję aby pani ustąpiła z zajmowanego stanowiska !!! taki daje pani przykład ? chce pani zrobić z chełma miasto nielgalnych zakładów? to taka recepta na poprawę bytu mieszkańców? powina się pani z tego wytłumaczyć w prasie i nie zapomnieć przedstawić rachunku za rower oraz żródła finansowania tej nagrody!!! 

Avatar
PogromcaOszołomów / 15 sierpnia 2013 o 12:02

Za tak głupie zachowanie uważam, że powinien dostać najwyższy wymiar kary. A biorąc pod uwagę beztroskę (zakład o 2 000 zł, o którym bez żenady mówi w mediach). Kara powinna być adekwatna do kwoty zakładu. Przykre jest to, że w dzisiejszych czasach nie ważne jest jak mówią, oby mówili.

Pozdrawiam.

a gdzie urząd skarbowy? zakłady zdaje się - są nielegalne !!! rozumiem gdyby to była umowa o dzieło czy zlecenie "wjazd na giewont i umieszczenie roweru na szczycie" , składka zus , podatek i odpowiedzialność za czyn karalny pod znakiem zapytania zleceniodawca czy zleceniobiorca? na marginesie jeżeli kara będzie niższa niż kwota , którą wygrał to nie odniesie pożądanego skutku - powinna być dotkliwa na tyle żeby musiał do tego dołożyć np. czyn społeczno użyteczny - nie ma zajęcie , nudzi się niech pozamiata deptak i plac łuczkowskiego pędzelkiem do golenia :) jak to zrobi to może Prezydent kupi mu większą , lepszą i nową miotłę ....hahahahhahahahahaha

a gdzie urząd skarbowy? zakłady zdaje się - są nielegalne !!! rozumiem gdyby to była umowa o dzieło czy zlecenie "wjazd na giewont i umieszczenie roweru na szczycie" , składka zus , podatek i odpowiedzialność za czyn karalny pod znakiem zapytania zleceniodawca czy zleceniobiorca? na marginesie jeżeli kara będzie niższa niż kwota , którą wygrał to nie odniesie pożądanego skutku - powinna być dotkliwa na tyle żeby musiał do tego dołożyć np. czyn społeczno użyteczny - nie ma zajęcie , nudzi się niech pozamiata deptak i plac łuc... rozwiń

Avatar
Ewa S. / 15 sierpnia 2013 o 10:12

Za tak głupie zachowanie uważam, że powinien dostać najwyższy wymiar kary. A biorąc pod uwagę beztroskę (zakład o 2 000 zł, o którym bez żenady mówi w mediach). Kara powinna być adekwatna do kwoty zakładu. Przykre jest to, że w dzisiejszych czasach nie ważne jest jak mówią, oby mówili.

Pozdrawiam.

Avatar
Gość / 13 sierpnia 2013 o 20:45

przecież mu gwizdnęli rower jak kupował kebaba na Krupówkach i dla jaj złodzieje wnieśli rower na Giewont , niech znają fantazję zakopiańców

Avatar
Gość / 13 sierpnia 2013 o 19:47

Jakie to zaśmiecanie parku, rower nie dotyka nawet niczego naturalnego tam. Więc ja bym raczej sądził.

Avatar
stan / 13 sierpnia 2013 o 19:36

jutro napiszcie co ten idiota jadł na śniadanie i o której zrobił kupkę. poziom naszego "dziennikarstwa" jest zatrważający!!

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 0 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 4 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 30 2

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 21 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 50 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 3 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!