piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Wczoraj, jeszcze przed otwarciem Urzędu Skarbowego we Włodawie, przed drzwiami budynku ustawiła się kilkuosobowa kolejka.

Każdy w niej stojący chciał jak najszybciej złożyć swoje zeznanie podatkowe. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili mają na to zaledwie tydzień.
- Spodziewamy się jeszcze około 2 tysięcy zeznań - mówi Stanisław Kot, po naczelnika US. - To właśnie z myślą o tych, którzy z rozliczeniem zwlekają do ostatniej chwili będziemy pracować również w najbliższą sobotę. Natomiast w poniedziałek 30 kwietnia wydłużamy czas pracy aż do godz. 18.
Urząd Skarbowy w Chełmie, również zmienia godziny urzędowania. Aż do końca terminu przyjmowania rozliczeń będzie pracował w godz. 7-15. W czwartek do godz. 16, a w sobotę od godz. 9 do 14. Ostatniego dnia rozliczeń urzędnicy skarbowi będą czekać na podatników od godz. 7 do 18. Na trudności mogą natomiast napotkać ci, którzy mają dokonać wpłat i chcą to zrobić w kasie urzędu. We wszystkie dni będzie ona czynna jedynie do godz. 13.
- Już teraz tworzą się kolejki - nie kryje Alicja Kupczyńska, zastępca naczelnika US. - Ale nie są one jeszcze na tyle duże, byśmy zrezygnowali z wprowadzania zeznań bezpośrednio do systemu. Ale mogą być takie sytuacje, szczególnie w ostatnich dniach, że będziemy jedynie potwierdzać ich przyjęcie. Ci, którzy popełnili jakieś błędy będą wzywani, by je skorygować.

Tu z planowanych 45 tysięcy zeznań wpłynęło dotychczas około 33 tys. Pit-ów. Jedną z tych, którzy jeszcze nie dopełnili tego obowiązku jest Teresa Szwarc. - Jakoś nie po drodze było mi do urzędu - mówi. - Ale prawda jest i taka, że zawsze czekam niemal do ostatniej chwili. Mam wtedy motywację i muszę przyznać, że nieźle wychodzi mi to liczenie.
Również wczoraj ze swoim Pit-em przyszła do urzędu Irena Klimczuk. Nie przeraża jej kolejka, w której musi chwilę postać. - Wszystko idzie bardzo sprawnie, więc nie żadnych zastojów - chwali pracę urzędników. W Krasnymstawie nie rozliczyło się jeszcze około 7 tys. podatników. Sławomir Wojtyna, naczelnik US podejrzewa, że większość z nich, to ci, którzy odprowadzili mniejszy podatek niż powinni. Dlatego zwlekają ze złożeniem zeznania. Na nich m.in. urzędnicy będą czekać również w sobotę w godz. 7-15, a w poniedziałek do godz. 18.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!