niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Chełm

Pieniądze tylko na leczenie

Dodano: 11 listopada 2001, 21:59

Dyrekcja Niepublicznego Zakładu Opieki Leczniczej dla dzieci
ze schorzeniami alergicznymi i chorobami skóry w Tuligłowach, jedynej tego typu placówce w kraju, prowadzi negocjacje z kasami chorych odnośnie refundacji kosztów leczenia. Dla placówki podpisanie umów oznacza być albo nie być, małym pacjentom pomyślnie zakończone negocjacje dają szansę na skuteczne leczenie.

alna Kasa Chorych miała podpisany z placówką kontrakt na leczenie małych pacjentów. Dzieci cierpiące na schorzenia skórne, a mieszkające w innych częściach kraju, pozostawione były samym sobie. Z pomocą przyszło Ministerstwo Zdrowia, które przez ostatni rok refundowało koszty ich leczenia. Pieniądze otrzymywane z tych dwóch źródeł to kropla w morzu potrzeb. Zarówno LRKCh jak i ministerstwo płaci wyłącznie za leczenie.
- W zakładzie przebywają dzieci w wieku od 3 do 16 lat - mówi siostra Katarzyna Purzyńska, dyrektor placówki. - Przeciętny czas kuracji trwa od trzech miesięcy do nawet pół roku. Obecnie pod naszą opieką pozostaje 55 pacjentów. Żeby dzieci nie miały zaległości w nauce funkcjonuje tu szkoła i przedszkole.

O pieniądze na utrzymanie i wyżywienie dzieci dba prowadzące placówkę Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP. Wspomagają ich w tym rodzice, których na to stać i którzy sami się opodatkowują. Niestety takich osób jest niewiele. Wśród pensjonariuszy przeważają bowiem dzieci z ubogich rodzin. Od kilku lat, czyli od momentu kiedy Holendrzy przestali łożyć na utrzymanie ośrodka, nie ma nikogo kto wspomógłby finansowo jego działalność. Niektóre dziecięce wydatki siostry finansują nawet z prywatnych pieniędzy.
Osobom, którym los chorych dzieci nie jest obojętny, podajemy numer konta na który można wpłacać pieniądze na funkcjonowanie jedynej tego typu placówki w Polsce: PKO SA I O/Krasnystaw 10701135-1065-2221-01001. Liczy się każda złotówka.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24