wtorek, 23 maja 2017 r.

Chełm

Pokrówka: Ul. Wiosenna nareszcie doczekała się remontu

Dodano: 1 sierpnia 2012, 16:42

Wyremontowaną ulice chwalą sobie także rowerzyści<br />
 (Jacek Barczyński)
Wyremontowaną ulice chwalą sobie także rowerzyści
(Jacek Barczyński)

Nowoczesne sygnalizatory, pełne oznakowanie przejść dla pieszych i długo oczekiwana bezpieczna zatoka autobusowa. To efekt właśnie zakończonego pierwszego etapu przebudowy ul. Wiosennej w Pokrówce.

Na remont Wiosennej starostwo przeznaczyło 195 tys. zł.

– To było bardzo niebezpieczna ulica – mówi Paweł Ciechan, starosta chełmski. – Docierały do nas sygnały, że na Wiosennej kierowcy lekceważą przepisy, na przykład jadąc slalomem pomiędzy wracającymi ze szkoły dziećmi. W obawie, że w końcu może tam dojść do tragedii ruszyliśmy z przebudową.

Zdaniem Andrzeja Derlaka, powiatowego radnego najgorzej było w rejonie przystanku, niecałe 100 metrów od wjazdu na drogę z Chełma do Siennnicy Różanej.

– Były tam dziury w jezdni, błoto na poboczu, a przystanek autobusowy po deszczu zamieniał się w jezioro – mówi Derlak. – Dlatego zabiegałem o wykrojenie w budżecie pieniędzy na remont. Cieszę się, że starosta mnie poparł.

Z remontu cieszą się także okoliczni mieszkańcy.

– Właśnie na Wiosennej została potrącona przez samochód moja 15-letnia córka – mówi Alicja Staszewska z Pokrówki.

– Rozpędzone audi uderzyło w nią i jej koleżankę, kiedy wysiadały z autobusu. Dzieci trafiły do szpitala, a potem musiały być poddane długiej rehabilitacji. Teraz matki z Wiosennej będą spokojniejsze o swoje dzieci.

Przebudowę ul. Wiosennej podzielono na dwa etapy. Pierwszy zakładał wymianę nawierzchni na odcinku 135 metrów licząc od skrzyżowania, budowę zatoki parkingowej oraz chodnika po stronie osiedla mieszkaniowego.

Wraz z przebudową, dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, uległa zmianie organizacja ruchu. Pojawiły się dwa oznakowane pionowo i poziomo przejścia dla pieszych, a zatoczka autobusowa zyskała nową nawierzchnię.

Równolegle powiat prowadzi szereg innych inwestycji drogowych. Najważniejsza z nich to budowa 4-kilometrowej "sche-tynówki” z Pokrówki do Strupina Dużego.

W Sawinie trwa remont tamtejszego mostu oraz modernizacja 2-kilometrowego odcinka drogi do Krobonoszy. Nowej nawierzchni, a do tego chodników niedługo doczeka się także droga z Rejowca do Niedziałowic.

W niedługim czasie rozpocznie się także remont drogi z Bezka do Julianowa w gminie Siedliszcze. Wszystkie te przedsięwzięcia powiat zaplanował wspólnie z zainteresowanymi gminami.

Ze swojej strony na 12 takich zadań zarezerwował w budżecie około 4 mln zł.
Czytaj więcej o:
buzal
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

buzal
buzal (3 sierpnia 2012 o 15:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
komuchy sie dobrali dobrze z tuskomatolami i grosz trwonio na prawo i na lewo
za te sume co to poszla na Pokrowke mozna duzo biedoty dopomoc i zabespieczyc na zime
tyle lat bylo dobrze z jazdo tam i chyba jakis dygnitasz wille wybudowal to mu droge za nasze pieniondze wyrychtowali
Rozwiń
Gość
Gość (3 sierpnia 2012 o 10:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prywatny parking ja też chce
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24