Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

23 września 2015 r.
11:18

Pościg we Włodawie. 29-latek próbował przejechać policjanta

Autor: Zdjęcie autora opr. łm
0 5 A A

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Stary Brus. 29-latek uciekał policjantom i o mało nie przejechał jednego z nich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wczoraj ok. godz. 18 policjanci z Włodawy dostali zgłoszenie, że po ulicach jeździ pijany kierowca. Chcieli zatrzymać auto, ale kierowca zaczął uciekać.

Kilkuminutowy pościg zakończył się przed skrzyżowaniem ulicy Partyzantów z Aleją Jana Pawła. Jeden z policjantów podbiegł do kierowcy, by uniemożliwić mu dalszą jazdę.

- Wtedy ten otworzył drzwi i gwałtownie cofnął uderzając policjanta. Funkcjonariusz upadł na ziemię doznając licznych obrażen ciała. Pojazd nastepnie uderzył tyłem w stojącą obok latarnię uliczną - relacjonuje st. post. Elwira Tadyniewicz z policji we Włodawie.

Policjanci obezwładnili 29-latka i zabrali na komendę. Mieszkaniec gminy Stary Brus nie zgodził się na badanie alkomatem. Pobrano mu krew.

29-latek trafił do aresztu. Usłyszy zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza oraz złamania zakazu sądowego kierowania pojazdami mechanicznymi.

- Jeżeli wynik badania krwi potwierdzi, że znajdował się pod wpływem alkoholu, poniesie również konsekwencje jazdy w stanie nietrzeżwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności - wyjasnia Elwira Tadyniewicz.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 13:20
Dlaczego czynna napaść, a nie próba zabójstwa?
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 12:31
szanowni dyskutanci. Skoro mieszkamy w państwie gdzie to bandyta, pirat, pijak ma większe prawa od normalnego człowieka, od milicjanta to nie dziwcie się,ze policja też boi się używać siły i broni. Za przestępca staną wszelkie organizacje typu Organizacja Helsińska, media, prasa bo przecież na policjanta można się rzucić i bronić miłego pijaczka czy bandytę. Czy nie czytaliście komentarzy nawet tutaj na DW gdzie to opluwa się bez powodu policjantów? A sądy? Jak traktują dzisiaj przestępców, a Prokuratura? ... jeszcze chwila a nikt normalny nie zechce służyć w Policji bo państwo wspiera bandytów i złodziei a nie policję. Nie jestem policjantem i nie mam nikogo w tej branży, ale dzieiw się,ze są chętni do pracy w takiej formacji w takim państwie.
szanowni dyskutanci. Skoro mieszkamy w państwie gdzie to bandyta, pirat, pijak ma większe prawa od normalnego człowieka, od milicjanta to nie dziwcie się,ze policja też boi się używać siły i broni. Za przestępca staną wszelkie organizacje typu Organizacja Helsińska, media, prasa bo przecież na policjanta można się rzucić i bronić miłego pijaczka czy bandytę. Czy nie czytaliście komentarzy nawet tutaj na DW gdzie to opluwa się bez powodu policjantów? A sądy? Jak traktują dzisiaj przestępców, a Prokuratura? ... jeszcze chwila a nikt normalny n... rozwiń
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 12:06
No tak, teraz pijak to im kitę przyciął , następnym razem inny moczymorda to im na pagony wjedzie.
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 12:00
milicjonery piepszyli się z nim jak przysłowiowa matka z łobuzem- pytam dlaczego? Była okazja śmiecia odstrzelić. Podatnicy by nie musieli pijaka utrzymywać, w wiezieniu byłoby jedno wolne miejsce i łobuzy nabraliby respektu do niebieskich.Szkoda.....
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 11:37
Nie oglądaliście interwencji amerykańskich policjantów, gdy szaleniec jeździł opancerzoną koparkę ? Dostał dziewięć kul. Każda to trafienie !!! Tutaj w zasadzie wystarczyłyby trzy !!!
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 13:20
Dlaczego czynna napaść, a nie próba zabójstwa?
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 12:31
szanowni dyskutanci. Skoro mieszkamy w państwie gdzie to bandyta, pirat, pijak ma większe prawa od normalnego człowieka, od milicjanta to nie dziwcie się,ze policja też boi się używać siły i broni. Za przestępca staną wszelkie organizacje typu Organizacja Helsińska, media, prasa bo przecież na policjanta można się rzucić i bronić miłego pijaczka czy bandytę. Czy nie czytaliście komentarzy nawet tutaj na DW gdzie to opluwa się bez powodu policjantów? A sądy? Jak traktują dzisiaj przestępców, a Prokuratura? ... jeszcze chwila a nikt normalny nie zechce służyć w Policji bo państwo wspiera bandytów i złodziei a nie policję. Nie jestem policjantem i nie mam nikogo w tej branży, ale dzieiw się,ze są chętni do pracy w takiej formacji w takim państwie.
szanowni dyskutanci. Skoro mieszkamy w państwie gdzie to bandyta, pirat, pijak ma większe prawa od normalnego człowieka, od milicjanta to nie dziwcie się,ze policja też boi się używać siły i broni. Za przestępca staną wszelkie organizacje typu Organizacja Helsińska, media, prasa bo przecież na policjanta można się rzucić i bronić miłego pijaczka czy bandytę. Czy nie czytaliście komentarzy nawet tutaj na DW gdzie to opluwa się bez powodu policjantów? A sądy? Jak traktują dzisiaj przestępców, a Prokuratura? ... jeszcze chwila a nikt normalny n... rozwiń
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 12:06
No tak, teraz pijak to im kitę przyciął , następnym razem inny moczymorda to im na pagony wjedzie.
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 12:00
milicjonery piepszyli się z nim jak przysłowiowa matka z łobuzem- pytam dlaczego? Była okazja śmiecia odstrzelić. Podatnicy by nie musieli pijaka utrzymywać, w wiezieniu byłoby jedno wolne miejsce i łobuzy nabraliby respektu do niebieskich.Szkoda.....
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 11:37
Nie oglądaliście interwencji amerykańskich policjantów, gdy szaleniec jeździł opancerzoną koparkę ? Dostał dziewięć kul. Każda to trafienie !!! Tutaj w zasadzie wystarczyłyby trzy !!!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!