Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 grudnia 2010 r.
13:14
Edytuj ten wpis

Radni PSL nie chcą oddać władzy, więc nie przychodzą na sesje

Autor: Zdjęcie autora (bar)
0 15 A A

Trzecia sesja Rady Powiatu Chełmskiego nie doszła do skutku. Podobnie jak poprzednie, storpedowało ją siedmiu radnych PSL. Tym razem pretekstem była złożona na nich skarga do prokuratury.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radni uznali, że dopóki sprawa nie zostanie rozstrzygnięta, nie będą pracowali w radzie. W ten sposób, mają coraz większą szansę, aby doprowadzić do ponownych wyborów.

Zawiadomienie o przestępstwie, sprowadzające się do niedopełniania obowiązków spoczywających na radnych, złożyły w prokuraturze cztery osoby, które mają zastąpić w radzie radnych, wybranych na wójtów.

Nie spodziewali się, że dadzą oponentom pretekst, do dalszego paraliżowania rady. – W poniedziałek wniosek wycofamy – powiedział Robert Szokaluk, współautor zawiadomienia.

Ludowcy powątpiewają, czy to jeszcze będzie możliwe, skoro w związku z tą sprawą prokurator wyznaczył już policji konkretne zadania.

Przed sesją Joanna Wąsowicz, rzecznik starosty, rozdała dziennikarzom przez nikogo nie podpisany dokument zatytułowany "Murzyn nie chce odejść”.

"Nie pozwolimy się zepchnąć do roli Murzynów, którzy mają zrobić swoje i odejść” – grzmi w nim Kazimierz Stocki, szef chełmskiego PSL, równocześnie wciąż urzędujący starosta i nowo wybrany radny w jednej osobie. "Radni konkurencyjnego klubu G-9, wyraźnie dali nam do zrozumienia, że jesteśmy im potrzebni tylko do wygaszania mandatów radnych, którzy zostali wybrani wójtami i wybrania przewodniczącego rady” – dodaje.

W dokumencie starosta Stocki wyraża dezaprobatę wobec postawy radnych, którzy zostali wybrani wójtami. Jego zdaniem okłamywali wyborców. Tymczasem sam ubiegał się o mandat powiatowego radnego i stanowisko wójta gminy Kamień.

Przegrał z dotychczasowym wójtem Romanem Kandziorą, który też wszedł do rady i za sprawą ludowców nie może wygasić swojego mandatu. Kolejna sesja została wyznaczona 29 grudnia.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
witos / 29 grudnia 2010 o 16:49
[quote name='gucio' timestamp='1292838684' post='408581']
Już dawno mówiłem ,że zieloni to kołtuny i gnidy.
[/quote]



ŚWIĘTA PRAWDA
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 16:46
[quote name='piaścik' timestamp='1292829161' post='408460']
To typowe dla zielonej stonki. To najzwyklejsi koryciarze. Tylko władza i kasa sie liczy anie sprawy ważne dla regionu. Te partię za malwersacje finansowe jej "działaczy" już dawno powinni zdelegalizować.
[/quote]


Tu pomoże jedynie chirurg - odciąć tyłki od stołków zawsze im mało władzy
Avatar
Moniek / 27 grudnia 2010 o 16:00
A co tam słychać w powiecie, czekamy na zmiany w budżecie (i nie tylko).
Avatar
! / 21 grudnia 2010 o 13:27
won z Rio !
Avatar
Ania / 21 grudnia 2010 o 12:28
Wy nie brońcie g8, ja wiem co to za ludzie jak oni wejdą do władzy to dopiero będzie płacz i zgrzytanie zębów. Dziwie się tym paniom, które wyglądają na sympatyczne że chcą tworzyc z nimi koalicję???
Avatar
lutek / 21 grudnia 2010 o 10:57
Zieloni "działacze" stołków nie oddadzą, oni uznali że w powiecie chełmskim są "solą tej ziemi". Ale jak mawiał Talleryand - " Aby zdobyć władzę i fortunę nie trzeba mieć silnej woli - trzeba nie mieć skrupułów ".
Avatar
gracjan / 20 grudnia 2010 o 18:40
Ale o co ten hałas - wszak oni to robią dla dobra powiatu!!! Tylko się dziwię, że Stocki nie czekał na wyjaśnienie sprawy z Siedliszcza i "pracował" przez kilka lat. Ale jak widać zielonych ludków obowiązuje różna moralność w zależności od konkretnej sytuacji!!
Avatar
crx / 20 grudnia 2010 o 10:57
Po raz kolejny pomazańcy narodu pokazali- gdzie go mają i o co im chodzi.Biedny Boży ludku-za rok wybory parlamentarne nie zapomnij pokazać kolejny raz jaki jesteś po.....ny!!!
Avatar
gucio / 20 grudnia 2010 o 10:51
Już dawno mówiłem ,że zieloni to kołtuny i gnidy.
Avatar
robert / 20 grudnia 2010 o 09:37
sory....czegoś nie rozumiem dostali się do rady po to aby pracować czy wychodzić....dziwne zachowanie jak na samorządowców -proponuję stołki odspawać od tyłka
Avatar
witos / 29 grudnia 2010 o 16:49
[quote name='gucio' timestamp='1292838684' post='408581']
Już dawno mówiłem ,że zieloni to kołtuny i gnidy.
[/quote]



ŚWIĘTA PRAWDA
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 16:46
[quote name='piaścik' timestamp='1292829161' post='408460']
To typowe dla zielonej stonki. To najzwyklejsi koryciarze. Tylko władza i kasa sie liczy anie sprawy ważne dla regionu. Te partię za malwersacje finansowe jej "działaczy" już dawno powinni zdelegalizować.
[/quote]


Tu pomoże jedynie chirurg - odciąć tyłki od stołków zawsze im mało władzy
Avatar
Moniek / 27 grudnia 2010 o 16:00
A co tam słychać w powiecie, czekamy na zmiany w budżecie (i nie tylko).
Avatar
! / 21 grudnia 2010 o 13:27
won z Rio !
Avatar
Ania / 21 grudnia 2010 o 12:28
Wy nie brońcie g8, ja wiem co to za ludzie jak oni wejdą do władzy to dopiero będzie płacz i zgrzytanie zębów. Dziwie się tym paniom, które wyglądają na sympatyczne że chcą tworzyc z nimi koalicję???
Avatar
lutek / 21 grudnia 2010 o 10:57
Zieloni "działacze" stołków nie oddadzą, oni uznali że w powiecie chełmskim są "solą tej ziemi". Ale jak mawiał Talleryand - " Aby zdobyć władzę i fortunę nie trzeba mieć silnej woli - trzeba nie mieć skrupułów ".
Avatar
gracjan / 20 grudnia 2010 o 18:40
Ale o co ten hałas - wszak oni to robią dla dobra powiatu!!! Tylko się dziwię, że Stocki nie czekał na wyjaśnienie sprawy z Siedliszcza i "pracował" przez kilka lat. Ale jak widać zielonych ludków obowiązuje różna moralność w zależności od konkretnej sytuacji!!
Avatar
crx / 20 grudnia 2010 o 10:57
Po raz kolejny pomazańcy narodu pokazali- gdzie go mają i o co im chodzi.Biedny Boży ludku-za rok wybory parlamentarne nie zapomnij pokazać kolejny raz jaki jesteś po.....ny!!!
Avatar
gucio / 20 grudnia 2010 o 10:51
Już dawno mówiłem ,że zieloni to kołtuny i gnidy.
Avatar
robert / 20 grudnia 2010 o 09:37
sory....czegoś nie rozumiem dostali się do rady po to aby pracować czy wychodzić....dziwne zachowanie jak na samorządowców -proponuję stołki odspawać od tyłka
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie
galeria
film

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie 2 0

Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy, planowana będzie na zimę 2019/2020 - poinformował Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę 0 3

Nawet 1700 euro „na rękę” może zarobić w Niemczech opiekunka osób starszych. Zarobki zależą od kwalifikacji i znajomości języka

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw
film

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw 261 41

Między godz. 23 a 6 rano alkohol kupisz tylko w barze. Ograniczenia mają obowiązywać w sklepach monopolowych, hipermarketach i na stacjach paliw. Puławy to jedno z pierwszych miast, które chce skorzystać z nowych uprawnień ustawowych

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia] 0 0

Prace będzie można za kilka dni oglądać na placu Teatralnym w Lublinie

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia]
galeria

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia] 16 3

W poniedziałek arcybiskup Stanisław Budzik konsekrował kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika na ul. Kaczeńcowej, w 22 roku istnienia parafii. Metropolita lubelski poświęcił również pamiątkową tablicę umieszczoną przy wejściu do świątyni.

Pokazy młodych tancerzy z Lublina

Pokazy młodych tancerzy z Lublina 2 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokaz młodych tancerzy z Lublina i regionu, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin
25 kwietnia 2018, 18:00

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu T1A Dzielnicowego Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) w kwietniu zobaczymy aż cztery monodramy w wykonaniu różnych artystów. Poszczególne spektakl odbędą się 25 kwietnia o godz. 18 i 19 oraz 26 kwietnia o godz. 18 i 19.15.

S17: Konstrukcja mostu już gotowa

S17: Konstrukcja mostu już gotowa 18 0

6 belek, każda o masie 66 ton, leży na swoim miejscu. Tak wygląda gotowa konstrukcja nowego mostu na Wieprzu, w ciągu S17 w miejscowości Kośmin (gmina Żyrzyn)

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem
galeria

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem 11 3

W poniedziałek wręczono doroczne „Laury konserwatorskie” – nagrody za najlepiej odrestaurowane zabytki.

Ciało kobiety znaleziono w rzece

Ciało kobiety znaleziono w rzece 8 1

Nie żyje 46-latka z gm. Bełżyce. Jej ciało wyłowiono w poniedziałek rano z rzeki, w miejscowości Chmielnik. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta utonęła

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód 3 13

72-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak w Puławach potrącił ją samochód.

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury
25 kwietnia 2018, 19:00

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. Artystyczną produkcję filmową Manifesto z udziałem Cate Blanchett zobaczą goście Warsztatów Kultury w ramach cyklu Miasto movie w środę, 25 kwietnia o godz. 19.

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem 1 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin w ostatnim meczu w tym sezonie przegrali z liderem tabeli KS Acaną Orzeł-Jelcz Laskowice 0:5. „Dziki” zakończyły sezon na ósmym miejscu, a zespół z Laskowic może cieszyć się z awansu do Ekstraklasy

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia]
galeria

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia] 93 2

Ma 186 cm wzrostu, studiował prawo kanoniczne, jest modelem i pasjonatem motoryzacji. 26-letni Patryk Tomaszewski, student KUL będzie reprezentował Polskę na Manhunt International, najstarszym międzynarodowym męskim konkursie piękności.

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ 34 0

Drony stały się bardzo popularnym prezentem. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że loty tymi statkami powietrznymi podlegają prawu. Sprawdź, czy znasz pytania i zdał(a)byś egzamin teoretyczny na operatora drona

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!