wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Remont ul. Rejowieckiej w Chełmie. Będzie trudno, później równo

Dodano: 5 lipca 2016, 14:55

Zaplanowane na ten rok prace obejmują remont dwóch południowych pasów ul. Rejowieckiej na odcinku o długości około 1 kilometra
Zaplanowane na ten rok prace obejmują remont dwóch południowych pasów ul. Rejowieckiej na odcinku o długości około 1 kilometra

Zła i dobra wiadomość dla kierowców jeżdżących ul. Rejowiecką w Chełmie. Rozpoczyna się remont lewego, podwójnego pasa tej drogi od ronda przy wiadukcie do skrzyżowania z ul. Szpitalną.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Robotom będą towarzyszyły poważne utrudnienia w ruchu. Dobra wiadomość jest taka, że drogowcy mają się uporać ze wszystkim w ciągu wakacji. Dzięki temu przeznaczony do remontu fragment drogi przestanie kojarzyć się z torem przeszkód.

Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął już przetarg na to zadanie i w najbliższych dniach podpisze umowę z wykonawcą. Kolejnym krokiem będzie przekazanie mu placu budowy.

Zaplanowane na ten rok prace obejmują remont dwóch południowych pasów ul. Rejowieckiej na odcinku o długości około 1 km. Północna część drogi została wyremontowana w ubiegłym roku. Władze miasta nie wykluczają, że zakres robót może się jeszcze zwiększyć.

– Po rozstrzygnięciu przetargu pozostało nam blisko 300 tys. zł, z czego połowa to ministerialne dofinansowanie – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Z decyzją o przeznaczeniu tych środków czekamy jeszcze do momentu, kiedy rozstrzygną się losy naszego wniosku w sprawie dofinansowania przebudowy całego miejskiego odcinka krajowej 12. Ul. Rejowiecka stanowi tylko jego fragment.

Jeśli miasto otrzyma dofinansowanie, środki z przetargowych oszczędności spróbuje przesunąć na inne zadanie drogowe. Jeśli nie, to automatycznie zasili nimi budżet robót na ul. Rejowieckiej.

Firma, która wygrała przetarg, po podpisaniu umowy będzie miała 45 dni na dokończenie powierzonego jej remontu. Oznacza to, że pełna przejezdność ulicy, którą przemieszczają się TIR-y do i od granicy w Dorohusku, powinna zostać przywrócona jeszcze przed końcem wakacji.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 lipca 2016 o 11:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miałem przyjemność być tydzień temu w rezerwacie Rozkosz - przepiękne miejsce, niesamowite walory turystyczne, unikat w skali kraju. Tylko jest jeden mankament - ta droga przez Chełm - koszmar !!! Przecież jak się dojeżdża do Cementowni to człowiek czuje się już tak zrezygnowany że życzy sobie tylko PIWA :) Zróbcie coś z tą drogą takie dziury i nierówności to kolejny ewenement w skali kraju !
Rozwiń
Gość
Gość (7 lipca 2016 o 20:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proponuję w ramach czynu społecznego zaprosić do wsparcia remontu mężczyzn - mieszkańców miasta w wieku od 18 do 60 roku życia, którzy noszą wdzięczne imię Jarosław.
Rozwiń
Gość
Gość (5 lipca 2016 o 20:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Następne wielkie wydarzenie w Chełmie....remont 1 km drogi trwający już rok......szok:(((
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!