niedziela, 25 marca 2018 r.

Chełm

Rondo Męczenników Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. Skąd taka złośliwość?


Chełm. Wczoraj na budowie nowego ronda u zbiegu ulic Obłońskiej i Zielnej drogowców praktycznie nie było. Dlaczego? Czekają aż zostanie im dostarczona masa bitumiczna na ścieralną warstwę ulicznych nawierzchni.

Rondo wraz z ul. Zielną miało być gotowe już z końcem sierpnia. Do tej pory ostateczny termin zakończenia tej inwestycji wciąż nie jest znany. Samemu rondu mieszkańcy zdążyli już nawet nadać nazwę Męczenników MPRD, czyli firmy, która podjęła się wykonawstwa.

– Ostatnim z pasma utrudnień, z jakimi mieliśmy do czynienia na tej budowie, był brak na rynku odpowiedniego kruszywa importowanego dotąd z Ukrainy – mówi Sebastian Łukowiec, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. – Zarówno nam, jak i nawet największym firmom budowlanym w kraju, trudno było to przewidzieć. W końcu w porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich zdecydowaliśmy się kupić nową recepturę masy bitumicznej z wykorzystaniem krajowego kruszywa. Pierwsze partie z potrzebnych nam około tysiąca ton już dotarły do Chełma. Jeśli pogoda pozwoli, to 9 lub 12 października ul. Zielna wraz z rondem przykryta zostanie finalną warstwą asfaltu. To będzie równoznaczne z zakończeniem inwestycji.

Prezes Łukowiec podkreśla, że podlegli mu drogowcy dają z siebie wszystko. Tym bardziej, że MPRD jednocześnie prowadzi roboty także na tak zwanej starej ul. Rejowieckiej przy budowanej Castoramie i ul. Wojsławickiej. Ponadto w poniedziałek jego ekipy weszły także na odcinek ul. Hrubieszowskiej.

– Przepracowaliśmy już sześć sobót z rzędu – dodaje Łukowiec. – Zdaję sobie sprawę, że ludzie są już zmęczeni. Niemniej jednak kolejne soboty na drogach jeszcze przed nami.

MPRD na budowie ronda od początku miało pecha. Najpierw okazało się, że przedstawiona drogowcom przez energetyków dokumentacja podziemnej sieci energetycznej połączonej z tamtejszą stacją transformatorową nijak się ma do stanu faktycznego. Już w trakcie budowy okazało się, że pod rondem zalegają warstwy torfu. Dodatkowo wymagało to wymiany gruntu.

Drogowcom przyszło też pogodzić się z rozpoczętą po sąsiedzku budową sklepu sieci Mrówka. Umożliwianie tamtejszej ekipie dojazdu na plac budowy komplikowało, czytaj spowalniało, roboty drogowe. No i na koniec pojawił się problem z kruszywem.

W związku z nieprzewidzianymi utrudnieniami ZDM dał wykonawcy dodatkowy miesiąc na uporanie się z zadaniem. I ten termin już minął.

Czytaj więcej o: Chełm drogi MPRD
Andrzej
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Andrzej
Andrzej (6 października 2017 o 20:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A moze najpierw pomyśl,a potem pisz.Tyle bzdur w krotkim tekście,Nobla ci za to.
Rozwiń
Gość
Gość (6 października 2017 o 19:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie,fachowcy w naszym mieście,ha,ha
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2017 o 19:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta... wyremontują kamiennicę, a Hanka z Warszawy weźmie jak własną. Dopóki stoi to ruiną, to i sępów brak. Z drugiej strony w Chełmie nadal brak tanich mieszkań na wynajem, to i miasto się wyludnia.
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2017 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
takich pięknych inaczej kamienic i baraków w Chełmie dostatek co CAR i ŻYDZI wybudowali tak zostało wstyd i obciach
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2017 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakaś wojna w Chełmie była?Pożar? Ta kamienica przy ekstra przyszłym doskonałym na pokolenia rondzie wygląda jak po bombardowaniu. Medal dla p.Prezesa MPRD powinna p. Prezydent przyznać. Chłopina się stara. Trzy ulice naraz robią nawet we soboty jego chłopaki. A tu tylko kpiny i kłody rzucane przez jakąś mrówkę i ukrainców. Chełm .....................no i wszystko jasne.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!