sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Sędzia nakłaniała do fałszowania protokołów? Na razie za to nie odpowie

Dodano: 26 czerwca 2015, 20:50

Sędzia z Chełma miała tworzyć dokumenty do spraw, które się nigdy nie odbyły oraz nakłaniać protokolantów do fałszowania protokołów. Ale na razie za to nie odpowie. I nie wiadomo, kiedy to może nastąpić.

W środę w Sądzie Dyscyplinarnym miała rozpocząć się rozprawa wobec Anny C., sędzi Sądu Rejonowego w Chełmie. Rzecznik dyscyplinarny zarzuca jej m.in. „tworzenie zdarzeń procesowych, które nigdy nie miały miejsca”. Stanęło na tym, że Sąd Dyscyplinarny zawiesił tę sprawę do czasu zakończenia postępowania karnego, które jeszcze się nie rozpoczęło.

Problem w tym, że aby przeprowadzić postępowanie karne wobec Anny C. Sąd Apelacyjny w Lublinie najpierw musi pozbawić ją immunitetu.

– Uchwałę w tej sprawie, łącznie z udzieleniem prokuratorowi rejonowemu w Lublinie pozwolenia na pociągnięcie Anny C. do odpowiedzialności karnej, Sąd Apelacyjny podjął już 5 listopada 2014 r. – mówi Barbara du Chateau, rzecznik Sądu Apelacyjnego w Lublinie. – Jednocześnie zawiesił ją w czynnościach służbowych oraz obniżył wynagrodzenie.

Anna C. odwołała się jednak do Sądu Najwyższego. Ten 14 kwietnia 2015 r. uchylił orzeczenie niższej instancji, nakazując ponowne rozpatrzenie tej sprawy. Kolejna rozprawa o uchylenie immunitetu została wyznaczona na 10 sierpnia.

Rzecznik dyscyplinarny skierował do Sądu Dyscyplinarnego już dwa wnioski dotyczące przewinień sędzi Anny C. W pierwszym z października 2014 r. zarzucił jej podrobienie wyroku w sprawie karnej i poświadczenie nieprawdy w protokole. W drugim wniosku z marca 2015 r. jest mowa o poświadczeniach nieprawdy i to w czterech sprawach. Wszystkich przewinień Anna C. miała dopuścić się we Włodawie.

Poświadczając nieprawdę sędzia miała zmuszać do fałszerstw protokolantów. Jeden z nich, chociaż poskarżył się przełożonym, że jest nakłaniany do takich praktyk, i tak został zawieszony i czeka na proces. Rzecz w tym, że prokuratura nie może zakończyć postępowania w jego sprawie dopóki nie przesłucha Anny C. W efekcie Artur M., protokolant z Włodawy, od ponad pół roku dostaje tylko połowę swojego wynagrodzenia.

O poczynaniach Anny C. zrobiło się głośno po tym, jak w lutym 2014 r. do włodawskiej prokuratury dotarł z tamtejszego sądu wyrok w jednej ze spraw.

Tymczasem ten sam sąd poprzez protokolanta Artura M. wcześniej powiadomił prokuraturę, że rozprawa w tej sprawie została odroczona. Reakcją prokuratury było postawienie protokolantowi zarzutu poświadczenia nieprawdy w protokole. W przypadku sędzi było to niemożliwe z uwagi na chroniący ją immunitet.

– Bez względu na wynik postępowania karnego po jego zakończeniu sprawa sędzi Anny C. będzie musiała być jeszcze rozpatrzona w Sądzie Dyscyplinarnym – dodaje Barbara du Chateau.
Po tym, jak Sąd Najwyższy uchylił orzeczenie Sądu Apelacyjnego, Anna C. mogła wrócić do pracy. Podjęła ją już nie w ośrodku zamiejscowym we Włodawie, ale w II Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Chełmie. Z nami nie chciała rozmawiać.

Czytaj więcej o: Chełm
ryszard
Gość
no tak
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ryszard
ryszard (20 lipca 2015 o 21:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

widocznie taką szkołę przeszła w domu rodzinnym coś w tym jest

Rozwiń
Gość
Gość (30 czerwca 2015 o 19:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Protokolanci z Chełma i tak maja bardzo ciężko. Ten Marcin Z Włodawy jak dostaje pol wynagrodzenia to jakieś niecałe 700 złotych lub mniej i jeszcze tam robi ? Naprawdę dziwi mnie mnie to. Ale poczekajmy. Wydaje mi się że kierowniczka we Włodawie tez powinna dostać zarzuty.Znam sprawę i chłopak powinien jej wytoczyć pozew o nakłanianie do spełnienia czynności która jest karalna. Polowa protokolantów nie ma wykształcenia prawniczego , podobnie jak kierownictwo. Widocznie nie jest to wymagane. Myślę , że sprawa jest rozwojowa i chłopakowi radzę sie jakoś bronić bo to jest karygodne tak go wrobić.
Rozwiń
no tak
no tak (28 czerwca 2015 o 10:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Sukces pisany szminką.

Rozwiń
POKRZYWDZONY
POKRZYWDZONY (27 czerwca 2015 o 18:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Podobne orzeczenia są  w Sądzie Rejonowym a Sąd Apelacyjny popiera to co się dzieje w Sądzie Rejonowym piszę o Lublinie mam podobną sprawę świadkowie zeznawali co innego a co innego jest napisane w wyroku takie mamy Sądy Pracy sędzina nie ma pojęcia o specyfice pracy i nie rozróżnia i sama nie wie co to jest praca ciągła ale osądza na korzyść złodziejskich i oszukujących pracowników PRACODAWCÓW  to jest jedna wielka mafia ....

Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2015 o 16:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie rozumiem jak ktoś może orzekać samemu będąc osobą z zarzutami?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!