niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

SMS przypomni o odbiorze prawa jazdy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lutego 2012, 11:56
Autor: sad

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Sms lub e-mail ze starostwa poinformuje mieszkańców powiatu chełmskiego o terminie odbioru prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego. Aby skorzystać z bezpłatnej usługi wystarczy, że podpiszemy się na odpowiednim formularzu.

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Chełmie wydaje rocznie 2,5 tysiąca praw jazdy i prawie 8 tysięcy dowodów rejestracyjnych. Kto ubiegał się o choć jeden z tych dokumentów dobrze wie, jak wygląda procedura. Najpierw jest wizyta w urzędzie i złożenie odpowiednich dokumenów. Potem pozostaje tylko cierpliwie czekać od 7 do nawet 30 dni.

Jeśli komuś cierpliwości brakuje, telefonuje lub odwiedza wcześniej urząd dopytując, czy dokument jest już gotowy. Teraz nie będzie to konieczne. O terminie odbioru dowodu rejestracyjnego lub prawa jazdy poinformuje e-mail lub sms.

Będzie to możliwe dzięki umowie, jaką właśnie podpisał powiat chełmski z Państwową Wytwórnią Papierów Wartościowych.

– Naszą stałą troską jest takie zorganizowanie pracy starostwa, żeby nasi mieszkańcy byli jak najlepiej i najszybciej obsługiwani oraz byli zadowoleni z pracy urzędników. – mówi Paweł Ciechan, starosta chełmski. – Każdy, kto wyrazi na to zgodę i poda swój numer telefonu komórkowego oraz e-mail, dostanie informację o terminie odbiorów dokumentów sms-em na swoją komórkę lub pocztą elektroniczną. Oczywiście za darmo.

Interesant, który chce i ma techniczne możliwości, żeby skorzystać z usługi, powinien podać odpowiednie informacje w momencie składania wniosku o rejestrację pojazdu lub wydanie prawa jazdy. Pracownik poinformuje interesanta o możliwości otrzymania powiadomienia. Interesant wypełni tylko oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz poda numer telefonu komórkowego lub e-mail.

– Przewidujemy, że w przypadku, gdy wszyscy nasi interesanci zechcą skorzystać z nowej usługi, rocznie będzie to nas kosztowało około 2 tys. zł. – mówi Jacek Otręba, dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Chełmie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!