wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Przedsiębiorca kontra mieszkańcy. Biznesmen nie poddaje się ws. kontrowersyjnej budowy

Dodano: 1 grudnia 2015, 17:45

Zakład pogrzebowy, który ma być rozbudowany o spopielarnię zwłok, znajduje się 100 metrów od szpitala i przez płot sąsiaduje z domkami jednorodzinnymi<br />
Zakład pogrzebowy, który ma być rozbudowany o spopielarnię zwłok, znajduje się 100 metrów od szpitala i przez płot sąsiaduje z domkami jednorodzinnymi

Prezydent miasta odrzuciła wniosek chełmskiego przedsiębiorcy, który chciał budować spopielarnię zwłok w sąsiedztwie szpitala i osiedla domków jednorodzinnych. Biznesmen się nie poddaje. Już odwołał się od tej decyzji

Ten człowiek musi być wyzbyty społecznej wrażliwości – komentuje jeden z mieszkańców ul. Szpitalnej w Chełmie. – Nie wywarło na nim wrażenia nawet to, że przeciwko jego planom w spontanicznym proteście podpisało się ponad 2 tys. osób.

Z myślą o planowanej inwestycji Leszek Łuskowiec zdążył już kupić działkę położoną obok jego słynącego z dobrej jakości usług zakładu pogrzebowego. Jego odwołanie od decyzji prezydent Agaty Fisz rozpatrzy wojewoda lubelski. Ze swojej strony miasto odgraża się, że swojego stanowiska wobec planów przedsiębiorcy będzie broniło nawet przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu.

– Dopóki będę prezydentem miasta nie wydam pozwolenia na budowę krematorium – wielokrotnie i publicznie podkreślała Agata Fisz.

Łukowiec odwołał się praktycznie od wszystkich argumentów wyliczonych przez miasto w decyzji, na mocy której jego wniosek o pozwolenie na budowę został odrzucony. Urzędnicy odnieśli się do planu zagospodarowania przestrzennego, który w rejonie ul. Szpitalnej i Kraszewskiego (gdzie miałaby stanąć spopielania) nie przewiduje takich inwestycji. Ponadto podparli się ewentualnym zagrożeniem dla zdrowia i życia mieszkających tam ludzi. Równie ważne były zasady współżycia społecznego, zgodnie z którymi interes jednostki nie może być przedkładany ponad interes ogółu.

Sami mieszkańcy podkreślają także, że z chwilą wybudowania spopielani ceny położonych po sąsiedzku nieruchomości drastycznie spadną. Bo kto będzie chciał mieszkać w cieniu komina, emitującego wyziewy powstałe podczas kremacji zwłok?

Zakład pogrzebowy, który miał być rozbudowany o spopielarnię zwłok, znajduje się 100 metrów od szpitala. Przez płot sąsiaduje z domkami jednorodzinnymi. Wniosek na rozbudowę budynku usługowego przy ul. Kraszewskiego Łukowiec złożył w magistracie już 7 lipca. Z dokumentu wcale nie wynikało, że chodzi o wybudowanie krematorium. Dociskany przez urzędników dopiero w sierpniu uściślił charakter planowanej inwestycji. Wtedy też wybuchł protest społeczny przypieczętowany przekazaniem Agacie Fisz listy z ponad 2 tys. podpisów przeciwko budowie krematorium.

Gość
Gość
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 grudnia 2015 o 16:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy jednostka może narzucać swoją wolę wszystkim wspólmieszkańcom tej części miasta?
Rozwiń
Gość
Gość (2 grudnia 2015 o 08:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kasa i chęć zysku skutecznie wyzbywa z wrażliwości społecznej ...........
Rozwiń
Gość
Gość (2 grudnia 2015 o 08:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lukowiec nie igraj z ludzmi.
Rozwiń
Gość
Gość (2 grudnia 2015 o 07:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MY mieszkańcy chcemy by miasto pomagało lokalnym przedsiębiorcom, bo to ONI płacą podatki.ale trzeba mieć wizję rozwoju miasta a nie tylko puste obietnice wyborcze.MAM nadzieje ,,ze odwołanie anubis będzie skuteczne.Trzymamy kciuki
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!