Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

26 maja 2017 r.
12:01

Szynobusem z Chełma do Włodawy od 3 czerwca

Autor: Zdjęcie autora bar
45 6 A A

W tym roku szynobus z Chełma do Włodawy wyruszy w drogę wcześniej niż w latach ubiegłych, bo już 3 czerwca. Ostatni kurs kolejarze zaplanowali natomiast 27 sierpnia. W dalszym ciągu będzie to połączenie weekendowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od 3 do 10 czerwca pociągi z Chełma będą odjeżdżały o 7.38 i 16.23. Odjazdy z Włodawy wyznaczono na 11.32 i 18.29. Z kolei po korekcie od 11 czerwca odjazdy ze stacji Chełm zaplanowano na godz. 7.38 i 16.23, a odjazdy ze stacji Włodawa na godz. 10.30 i 18.30. Przyjęty czas przejazdu to godzina i 17 minut.

Bilet normalny na kosztować 11,70 zł, przewóz roweru i większego bagażu 7 zł, a psa 4,50 zł.
Sezonowe kursowanie szynobusu to efekt starań samorządów Chełma i Włodawy, powiatu włodawskiego oraz gmin Włodawa, Wola Uhruska, Ruda Chuta i Chełm. Połączenie to upodobali sobie przede wszystkim turyści oraz grzybiarze. Intencją pomysłodawców reaktywowania tego połączenia było także ożywienie gospodarcze regionu chełmsko-włodawskiego, a także uchronienie linii kolejowej Chełm-Włodawa przed likwidacją. Kolejarze oceniają, że linia ta ma także spory potencjał rozwoju, na przykład poprzez odbudowę mostu kolejowego na Bugu we Włodawie i stworzenie w ten sposób połączenia kolejowego pomiędzy Chełmem a białoruskim Brześciem.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2017 o 16:49
Tak powinno byc z pociagami do Hrubieszowa. A nie ma ich nawet w wakacyjne weekendy. I powinny byc na 1 i 11 listopada, 23 grudnia, 2 stycznia i przed Wielkanoca
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 12:49
"Ruda Chuta"? Poważnie?
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 08:37
Poziom naprawdę poniżej dna! Jak można napisać Ruda-Huta z błędem: "Ruda Chuta:!!!!!!!! W całej rozciągłości pokazane jest tutaj to, że to periodyk polskojęzyczny a nie polski - a i to nie bardzo....
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 16:30
Huta a nie chusta
Avatar
Grzegorz / 27 maja 2017 o 07:09
Nadal nie rozumiem dlaczego nie mogą napisać normalnie czyli z Orchówka do Chełma ? Przecież to jest różnica. Żeby pojechać tym szynobusem muszę dojechać samochodem lub rowerem do Orchówka dobre 5 km. We Włodawie nie ma dworca !
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 00:19
To we Włodawie jest dworzec? To się nazywa rozmach.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2017 o 16:49
Tak powinno byc z pociagami do Hrubieszowa. A nie ma ich nawet w wakacyjne weekendy. I powinny byc na 1 i 11 listopada, 23 grudnia, 2 stycznia i przed Wielkanoca
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 12:49
"Ruda Chuta"? Poważnie?
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 08:37
Poziom naprawdę poniżej dna! Jak można napisać Ruda-Huta z błędem: "Ruda Chuta:!!!!!!!! W całej rozciągłości pokazane jest tutaj to, że to periodyk polskojęzyczny a nie polski - a i to nie bardzo....
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 16:30
Huta a nie chusta
Avatar
Grzegorz / 27 maja 2017 o 07:09
Nadal nie rozumiem dlaczego nie mogą napisać normalnie czyli z Orchówka do Chełma ? Przecież to jest różnica. Żeby pojechać tym szynobusem muszę dojechać samochodem lub rowerem do Orchówka dobre 5 km. We Włodawie nie ma dworca !
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 00:19
To we Włodawie jest dworzec? To się nazywa rozmach.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 6 3

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 13 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 211 8

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 4 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 6

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 3

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 9 1

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!