sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Urządzili sobie piknik na płycie pomnika żołnierzy AK

Dodano: 7 listopada 2017, 08:11

Resztki po pikniku na płycie pomnika
Resztki po pikniku na płycie pomnika

W poniedziałek grupa młodych, dobrze ubranych ludzi urządziła sobie piknik na płycie pomnika poświęconego 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty i Chełmskiemu Inspektoratowi AK

„Biesiadnicy”, prawdopodobnie wagarowicze, szybko oddalili się na widok dziennikarza z aparatem fotograficznym. Rzucili w jego stronę butelkę, a na płycie pomnika pozostawili foliowe torebki, nakrętki i pokruszone słone paluszki.

Jak na ironię na miejsce udaliśmy się po informacji od Czytelnika, który zwrócił uwagę, że właśnie na tym pomniku znajdują się „brzydkie bazgroły”. Poprosił o interwencję.

Okazało się, że „brzydkie bazgroły” to zdecydowanie za mało powiedziane. To, co zostało tam wydrapane i napisane jest wręcz wulgarne i obsceniczne.

– Pomnik w parku pieczołowicie odrestaurowaliśmy dwa lata temu – mówi Józef Kędzierawski, dyrektor Wydziału Infrastruktury Komunalnej UM. Cała jego bryła została wypiaskowana i pomalowana, a tablice poprawione i uszczelnione. Natychmiast skieruję tam odpowiedzialne służby, aby usunęły bazgroły.

Pomnik stoi na szczycie kopca w Parku Miejskim. Jego autorem jest nieżyjący już były żołnierz Wołyńskiej Dywizji Kazimierz Danielewicz, ps. „Krzak”. Przez lata monument zdążył się poważnie zestarzeć i wymagał pilnego remontu. Pozapadały się granitowe płyty z napisami, skruszała betonowa część pomnikowej konstrukcji. Dzięki zabiegom konserwatorskim monument sprawia dobre wrażenie po warunkiem, że nie ogląda się z bliska jego tylnej strony – to właśnie tam wandale umieścili obsceniczne napisy i rysunki.

– To pierwszy sygnał o tym, że ktoś biesiadował pod pomnikiem AK – mówi Leszek Smutniał, oficer dyżurny Straży Miejskiej. – Do niedawna taki problem mieliśmy przy pomniku gen. Sikorskiego na osiedlu Zachód oraz na starym cmentarzu prawosławnym na Górze Chełmskiej. Po wielu interwencjach udało nam się tam sytuację opanować. Teraz przyjrzymy się temu, co dzieje się przy pomniku w parku. Częste kontrole na pewno przyniosą odpowiedni efekt.

Smutniał apeluje, aby osoby, które są świadkami dewastacji lub niegodnych zachowań przy pomniku zgłaszały to miejskim strażnikom – alarmowy numer telefonu: 986.

(fot. czytelnik)
Czytaj więcej o: Chełm historia
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Gosc
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 listopada 2017 o 17:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czego można się spodziewać po chełmskiej hołocie - mam na myśli głupią młodzież często pochodzącą z osiadłych tu rodzin ukraków... za dużo ich w Chełmie oj za dużo.
Rozwiń
Gość
Gość (7 listopada 2017 o 09:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za rzucenie butelką w dziennikarza idzie się do więzienia! Rozumiem, że są zdjęcia i gazeta złoży doniesienie.
Rozwiń
Gosc
Gosc (7 listopada 2017 o 09:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lata rządów zdeajców narodu poprzedniego rządu przynosi efekty. Próba wynarodowienia oraz brak edukacji jaką zafundowano naszemu młodemu społeczeństwu przejawia się w tej sytuacji. Pewnie gimnazjaliści którzy byli przygotowani do pracy za 5.50 zl ze skromną wiedzą historyczną
Rozwiń
Gość
Gość (7 listopada 2017 o 08:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zwykle odezwał się mający dyżur zgorzkniały wyborca Peło,do tego ubek ,któremu obniżono emeryturę za zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu.
Rozwiń
Gość
Gość (7 listopada 2017 o 08:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pewnie młodzież z bluzami z kotwica prawdziwi wyborcy pisu
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!