sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

W Chełmie powstanie kolejne rondo

Dodano: 22 sierpnia 2016, 20:32

W miejscu obecnego skrzyżowania na ul. Zielnej ma powstać rondo, fot. Jacek Barczyński<br />
W miejscu obecnego skrzyżowania na ul. Zielnej ma powstać rondo, fot. Jacek Barczyński

Większość inwestycji na ten rok jest na finiszu. Utrudnienia dały się we znaki przede wszystkim na ulicach 11 Listopada, Kochanowskiego, Pszennej, Rejowieckiej i na rondzie przy ChDK. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż przygotowywane są dodatkowe prace

Trwają procedury związane z rozpoczęciem prac na kolejnych chełmskich ulicach – mówi Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta Chełma. – Są wśród tych zadań i takie, które na pewno spowodują sporo utrudnień dla kierowców. Jak zwykle w takich sytuacjach prosimy o wyrozumiałość.

Przed kilkoma dniami miasto otrzymało pozwolenie na przesunięcie oszczędności po remoncie ul. Rejowieckiej na prace na kolejnych ulicach. Pozostałe po przetargu około 300 tysięcy złotych (z czego połowa to środki własne miasta) przeznaczone zostaną na częściową wymianę nawierzchni na najbardziej zniszczonych odcinkach ulic Włodawskiej i Hrubieszowskiej. Prace wykonane mają zostać jeszcze w tym roku.

Wcześniej nowej drogi doczekają się mieszkańcy ul. Majdan. Na blisko kilometrowym odcinku położona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Wykonawca ma wejść na plac budowy już w najbliższych dniach.

Niedługo też ma być wyłoniona firma, której miasto chce powierzyć rozbudowę parkingu przy skrzyżowaniu ulic Trubakowskiej i Lubelskiej. Chodzi o dodatkowe miejsca parkingowe dla osób, które będą przyjeżdżały do wykańczanego już po sąsiedzku Chełmskiego Parku Wodnego. Dlatego też powiększony parking ma być gotowy przed otwarciem aquaparku.

Czasu wymaga jeszcze przygotowanie jednego z największych tegorocznych przedsięwzięć drogowych w sąsiedztwie Urzędu Skarbowego. Chodzi o przebudowę ul. Zielnej na odcinku od wiaduktu do ul. Obłońskiej. W miejscu obecnego skrzyżowania tych ulic ma powstać rondo. Projekt przewiduje również budowę nowej ulicy o specjalnym znaczeniu od planowanego ronda w kierunku północnym.W przyszłości ta droga ma być jednocześnie alternatywnym dla sąsiedniego wiaduktu przejazdem przez tory.

– Trwają procedury administracyjne związane z wydaniem pozwolenia na budowę – dodaje Kurczewicz. – Najważniejsze, że ta ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Aktualnie w mieście roboty drogowe prowadzone są ul. Zachodniej, Krańcowej oraz w rejonie ulic Sienkiewicza i Mickiewicza. Ponadto już wkrótce chełmianie zobaczą drogowców na ul. ks Brzóski, gdzie powstaną nowe chodniki, na przeznaczonym do rozbudowy parkingu przy ul. Andersa i na budowie kolejnego odcinka ścieżki rowerowej w rejonie al. 15-Sierpnia.

Czytaj więcej o: Chełm
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 sierpnia 2016 o 17:36) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
barczyński zamiast pisać o mało ciekawych tematach miej jaja i napisz jak to syneczek psl-owskich działaczy został wsadzony do chełmskiego biura paszportowego. poznaj historię tego naboru i napisz jak się dostaje pracę. tutaj masz linke i szukaj ( ***s://nabory.kprm.gov.pl/site/result/id/1586) , powiąż nazwiska. miej jaja i napisz
Rozwiń
Gość
Gość (23 sierpnia 2016 o 19:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto nie lubi ul. LUBELSKIEJ, ,, chodniki z lat 50tych dziury obecne a remontu ZERO
Rozwiń
Gość
Gość (23 sierpnia 2016 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hrubieszowska to już była robiona i to kilka razy za mojego życia. pamiętam jak położyli nowy asfalt a za kilka tygodni ryli w nim rowy na kanalizację!!
Rozwiń
Gość
Gość (23 sierpnia 2016 o 10:29) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy WOJSŁAWICKA? Już 40 lat nic tam nie jest robione!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (23 sierpnia 2016 o 08:58) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Główne ciągi a nie pobocza!!!. Co do rond - trzy z nich mamy "bardzo udane". Pierwsze przy tzw. danych machajach, drugie - super wyprofilowane przy zjeździe z wiaduktu (profil północnu w odwrotną stronę, oraz rondo przy wyjeździe z Chełma w kierunku Lublina, Włodawy i Krasnegostawu. To ostatnie rzeczywiście zasługuje na szczególne "podziekowania" pomysłodawcy za bezsensownie wydane środki.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!