Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 sierpnia 2016 r.
21:03

Przebudowa al. Solidarności, Ducha: Za kilka miesięcy tędy pojedziemy (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 12 A A

Do końca roku przejezdna ma być ul. Ducha, Północna, jedna jezdnia al. Solidarności i jeden z nowych wiaduktów. W czwartek zadeklarowała to firma przebudowująca skrzyżowanie. Również w czwartek potwierdzono publicznie, że miasto zrezygnowało z jednego z dwóch rond.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przez małe rondo, które jednak nie powstanie, miał się odbywać ruch między ul. Ducha i Północną, która skręci nieco na północ i pewien jej odcinek będzie biec równolegle do ul. Ducha. W tym miejscu, co już można wywnioskować z układu ulic, zbudowane zostanie ostatecznie zwykłe skrzyżowanie z sygnalizacją.

Ratusz uznał, że tak będzie taniej. – Rondo było po to, aby udostępnić wjazd na teren strzelnicy. Teraz jest to niepotrzebne – wyjaśnia Radosław Chełmieniewicz, kierownik budowy z firmy Skanska.
Co do dużego ronda plan się nie zmienia: powstanie ono u zbiegu al. Solidarności, al. Sikorskiego i ul. Ducha. Nad nim mają biec estakady, które przejmą ruch samochodów jadących al. Solidarności na wprost, zarówno w stronę granicy miasta, jak i do centrum.

Na jednej z tych estakad, tej po stronie górek czechowskich, trwa już stawianie szalunków. Na wrzesień planowane jest wylewanie betonowej płyty. Choć na pierwszy rzut oka niewiele o tym świadczy, to estakada ta ma być przejezdna jeszcze w tym roku. – W grudniu – precyzuje Chełmieniewicz.

Kierownik budowy deklaruje, że również w grudniu otwarta dla wszystkich kierowców będzie ul. Północna od ul. Kosmowskiej do Ducha, północna jezdnia al. Solidarności oraz obie jezdnie ul. Ducha odgrodzonej od domów mieszkalnych ścianą ekranów akustycznych, do której montażu już trwają przygotowania.

Z zapowiedzi wykonawcy prac wynika, że pod koniec roku przejazd przez skrzyżowanie będzie możliwy już w każdym kierunku. Otwarcie północnej jezdni al. Solidarności będzie równoznaczne z zamknięciem i rozbiórką jezdni południowej, tej po stronie al. Sikorskiego i ul. Puławskiej.

Skanska poinformowała, że budowa jest zaawansowana w 30 proc. Do tej pory rozebrano 61 tys. mkw. starej nawierzchni, wzmocniono mało stabilne podłoże pod drogę palami o łącznej długości 48,6 km. Jak informuje Skanska, na budowie zużyto już m.in. niemal 500 ton stali i blisko 9 tys. m sześc. betonu.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
FX / 16 sierpnia 2016 o 13:03
czy można zamieścić schemat tego skrzyżowania po przebudowie?
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 11:39
Ulicę biegnącą niżej - podnieść, dwie idące wyżej - obniżyć, wiadukt nie krótki w poprzek, ale długi wzdłuż Solidarności. Oto lubelska logika tej budowy.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 07:09
Dlaczego pod wypocinami o księdzu pijaku komentarze zostały wyłączone?
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 10:50
Samochodów przybywa i będzie przybywać. Nie drogi są największym problemem (choć one też), ale mentalność ludzi. Ludzie muszą częściej korzystać z rowerów i transportu publicznego. Strefa płatnego parkowania powinna być większa i droższa. W wielu miejscach, np. w okolicach uczelni, powinno się oprócz opłat, wprowadzić limity czasowe, np. do 2 godzin. Nie może być tak, że każdy student podjeżdża autem pod uczelnię!!! Jest wielu, którzy samochodem pracują i jeździć muszą, ale póki co, Polak uważa, że autem jeździ "pan" , a autobusem "cham". Jak wiadomo, chamów w społeczeństwie brak...
Samochodów przybywa i będzie przybywać. Nie drogi są największym problemem (choć one też), ale mentalność ludzi. Ludzie muszą częściej korzystać z rowerów i transportu publicznego. Strefa płatnego parkowania powinna być większa i droższa. W wielu miejscach, np. w okolicach uczelni, powinno się oprócz opłat, wprowadzić limity czasowe, np. do 2 godzin. Nie może być tak, że każdy student podjeżdża autem pod uczelnię!!! Jest wielu, którzy samochodem pracują i jeździć muszą, ale póki co, Polak uważa, że autem jeździ "pan" , a autobusem ... rozwiń
Avatar
botanik / 12 sierpnia 2016 o 08:26
Będzie ok, zobaczycie. Wystarczy jak oddadzą obwodnicę na Kraśnik, ruch na Sikorskiego się zmniejszy i będzie można spokojnie z osiedla wyjechać. Zobaczymy jaką przepustowość będą miały światła na Willowej-Poligonowej i potem na Ducha-Północnej. Jak ktoś z głową to poustawia, to będzie na pewno dużo lepiej niż przed przebudową.  
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 08:08
Korki beda po staremu a nawet wieksze bo przybywa nowych mieszkancow w nowych blokach przy Poligonowej a gdy nie dj Boze zabuduja Gorki to jak amen nikt nie wyjedzie z Ducha!!!!!!zaloze sie o duza kase Powinni zrobic tunel lub cos innego mze dwu poziomowe skrzyzowanie ? Masakra kilkadziesiat mln wydane a korki pozostana Jaka to modernizacja czy poprawa?strzelnice zasypali na jakiej podstawie? jesli nie ma planow?!!!!!!!?//
Avatar
z' / 12 sierpnia 2016 o 08:06
Tak się zastanawiam czy nie przekombinowano - aby wyjechać z Poligonowej / Willowej do miasta trzeba będzie przejechać trzy skrzyżowania położone blisko siebie. A przecież przy Północnej  już się budują i będą budowały nowe bloki, więc liczba samochodów tylko wzrośnie. Podobnie Północna - odbija na północ i zrobi skrzyżowanie T z nową Ducha. Zmieni się tylko tyle, że można będzie skręcić z Ducha w Północną Czy nie prościej byłoby Kosmowskiej zrobić prawoskręt bezpośrednio w Solidarności i z Solidarności w prawo w Kosmowskiej. Ewentualnie estakadę z Solidarności w lewo w Kosmowskiej - miejsca chyba tam wystarczy. Ile kasy pójdzie w przebudowę Północnej a raczej efektem będzie stan zbliżony do stanu sprzed remontu. Można tylko liczyć, że jak pisali - część ruchu przejmie przedłużenie Bohaterów Monte Cassino i ew. przedłużenie Zelwerowicza do Zbożowej. I nie chodzi o pieniactwo tych co się wybudowali w polach - plany zagospodarowania przewidują furę bloków w tym rejonie, bo jest to chyba ostatni obszar położony w miarę blisko centrum miasta. I funduje się trzy skrzyżowania na wylocie z tego rejonu.
Tak się zastanawiam czy nie przekombinowano - aby wyjechać z Poligonowej / Willowej do miasta trzeba będzie przejechać trzy skrzyżowania położone blisko siebie. A przecież przy Północnej  już się budują i będą budowały nowe bloki, więc liczba samochodów tylko wzrośnie. Podobnie Północna - odbija na północ i zrobi skrzyżowanie T z nową Ducha. Zmieni się tylko tyle, że można będzie skręcić z Ducha w Północną Czy nie prościej byłoby Kosmowskiej zrobić prawoskręt bezpośrednio w Solidarności i z Solidarności w prawo w Kosmowskiej. Ewentualn... rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 07:46
Mysle ze z czasem wiekszy ruch przyjmie budowana bohaterow niz sikorskiego. Bezkolizyjny przejazd bedzie mial wtedy sens.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 07:10
Pojawia się i znika, i znika, i znika - rondo na wysokości byłej strzelnicy oczywiście, dla którego budowy wycięto po drodze niemal 2 tysiące drzew w lesie okalającym Górki Czechowskie od strony ul. gen. Ducha i ul. Północnej. To dla tego liczącego niemal 500 m ciągu jezdnego mającego skomunikować planowane osiedle deweloperskie, na podstawie ZRID przejęto prywatne tereny i wyrządzono szkody w środowisku, które miało być prawnym rezerwatem przyrody. Kolejny raz jako podatnicy ponosimy koszty, które z mocy prawa powinien ponieść inwestor inwestycji niedrogowych, a zakres robót przeczy nie tylko logice komunikacyjnej ale i zdrowemu ludzkiemu rozsądkowi.
Pojawia się i znika, i znika, i znika - rondo na wysokości byłej strzelnicy oczywiście, dla którego budowy wycięto po drodze niemal 2 tysiące drzew w lesie okalającym Górki Czechowskie od strony ul. gen. Ducha i ul. Północnej. To dla tego liczącego niemal 500 m ciągu jezdnego mającego skomunikować planowane osiedle deweloperskie, na podstawie ZRID przejęto prywatne tereny i wyrządzono szkody w środowisku, które miało być prawnym rezerwatem przyrody. Kolejny raz jako podatnicy ponosimy koszty, które z mocy prawa powinien ponieść inwestor inwe... rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 00:21
hmm, mam dziwne wrażenie, że po zakończeniu tej inwestycji korki na kierunku ducha -sikorskiego nie zmniejszą się zupełnie. Zamiast jednego skrzyżowania ze światłami na tym kierunku będą teraz dwa, a estakada powstanie w osi na warszawę gdzie ruch od otwarcia obwodnicy jest znikomy. taki układ drogowy jaki obecnie powstaje miał uzasadnienie kilka lat temu, przed otwarciem S17, teraz zdecydowanie bardziej przydałby się bezkolizyjny przejazd sikorskiego-ducha
Avatar
FX / 16 sierpnia 2016 o 13:03
czy można zamieścić schemat tego skrzyżowania po przebudowie?
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 11:39
Ulicę biegnącą niżej - podnieść, dwie idące wyżej - obniżyć, wiadukt nie krótki w poprzek, ale długi wzdłuż Solidarności. Oto lubelska logika tej budowy.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 07:09
Dlaczego pod wypocinami o księdzu pijaku komentarze zostały wyłączone?
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 10:50
Samochodów przybywa i będzie przybywać. Nie drogi są największym problemem (choć one też), ale mentalność ludzi. Ludzie muszą częściej korzystać z rowerów i transportu publicznego. Strefa płatnego parkowania powinna być większa i droższa. W wielu miejscach, np. w okolicach uczelni, powinno się oprócz opłat, wprowadzić limity czasowe, np. do 2 godzin. Nie może być tak, że każdy student podjeżdża autem pod uczelnię!!! Jest wielu, którzy samochodem pracują i jeździć muszą, ale póki co, Polak uważa, że autem jeździ "pan" , a autobusem "cham". Jak wiadomo, chamów w społeczeństwie brak...
Samochodów przybywa i będzie przybywać. Nie drogi są największym problemem (choć one też), ale mentalność ludzi. Ludzie muszą częściej korzystać z rowerów i transportu publicznego. Strefa płatnego parkowania powinna być większa i droższa. W wielu miejscach, np. w okolicach uczelni, powinno się oprócz opłat, wprowadzić limity czasowe, np. do 2 godzin. Nie może być tak, że każdy student podjeżdża autem pod uczelnię!!! Jest wielu, którzy samochodem pracują i jeździć muszą, ale póki co, Polak uważa, że autem jeździ "pan" , a autobusem ... rozwiń
Avatar
botanik / 12 sierpnia 2016 o 08:26
Będzie ok, zobaczycie. Wystarczy jak oddadzą obwodnicę na Kraśnik, ruch na Sikorskiego się zmniejszy i będzie można spokojnie z osiedla wyjechać. Zobaczymy jaką przepustowość będą miały światła na Willowej-Poligonowej i potem na Ducha-Północnej. Jak ktoś z głową to poustawia, to będzie na pewno dużo lepiej niż przed przebudową.  
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 08:08
Korki beda po staremu a nawet wieksze bo przybywa nowych mieszkancow w nowych blokach przy Poligonowej a gdy nie dj Boze zabuduja Gorki to jak amen nikt nie wyjedzie z Ducha!!!!!!zaloze sie o duza kase Powinni zrobic tunel lub cos innego mze dwu poziomowe skrzyzowanie ? Masakra kilkadziesiat mln wydane a korki pozostana Jaka to modernizacja czy poprawa?strzelnice zasypali na jakiej podstawie? jesli nie ma planow?!!!!!!!?//
Avatar
z' / 12 sierpnia 2016 o 08:06
Tak się zastanawiam czy nie przekombinowano - aby wyjechać z Poligonowej / Willowej do miasta trzeba będzie przejechać trzy skrzyżowania położone blisko siebie. A przecież przy Północnej  już się budują i będą budowały nowe bloki, więc liczba samochodów tylko wzrośnie. Podobnie Północna - odbija na północ i zrobi skrzyżowanie T z nową Ducha. Zmieni się tylko tyle, że można będzie skręcić z Ducha w Północną Czy nie prościej byłoby Kosmowskiej zrobić prawoskręt bezpośrednio w Solidarności i z Solidarności w prawo w Kosmowskiej. Ewentualnie estakadę z Solidarności w lewo w Kosmowskiej - miejsca chyba tam wystarczy. Ile kasy pójdzie w przebudowę Północnej a raczej efektem będzie stan zbliżony do stanu sprzed remontu. Można tylko liczyć, że jak pisali - część ruchu przejmie przedłużenie Bohaterów Monte Cassino i ew. przedłużenie Zelwerowicza do Zbożowej. I nie chodzi o pieniactwo tych co się wybudowali w polach - plany zagospodarowania przewidują furę bloków w tym rejonie, bo jest to chyba ostatni obszar położony w miarę blisko centrum miasta. I funduje się trzy skrzyżowania na wylocie z tego rejonu.
Tak się zastanawiam czy nie przekombinowano - aby wyjechać z Poligonowej / Willowej do miasta trzeba będzie przejechać trzy skrzyżowania położone blisko siebie. A przecież przy Północnej  już się budują i będą budowały nowe bloki, więc liczba samochodów tylko wzrośnie. Podobnie Północna - odbija na północ i zrobi skrzyżowanie T z nową Ducha. Zmieni się tylko tyle, że można będzie skręcić z Ducha w Północną Czy nie prościej byłoby Kosmowskiej zrobić prawoskręt bezpośrednio w Solidarności i z Solidarności w prawo w Kosmowskiej. Ewentualn... rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 07:46
Mysle ze z czasem wiekszy ruch przyjmie budowana bohaterow niz sikorskiego. Bezkolizyjny przejazd bedzie mial wtedy sens.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 07:10
Pojawia się i znika, i znika, i znika - rondo na wysokości byłej strzelnicy oczywiście, dla którego budowy wycięto po drodze niemal 2 tysiące drzew w lesie okalającym Górki Czechowskie od strony ul. gen. Ducha i ul. Północnej. To dla tego liczącego niemal 500 m ciągu jezdnego mającego skomunikować planowane osiedle deweloperskie, na podstawie ZRID przejęto prywatne tereny i wyrządzono szkody w środowisku, które miało być prawnym rezerwatem przyrody. Kolejny raz jako podatnicy ponosimy koszty, które z mocy prawa powinien ponieść inwestor inwestycji niedrogowych, a zakres robót przeczy nie tylko logice komunikacyjnej ale i zdrowemu ludzkiemu rozsądkowi.
Pojawia się i znika, i znika, i znika - rondo na wysokości byłej strzelnicy oczywiście, dla którego budowy wycięto po drodze niemal 2 tysiące drzew w lesie okalającym Górki Czechowskie od strony ul. gen. Ducha i ul. Północnej. To dla tego liczącego niemal 500 m ciągu jezdnego mającego skomunikować planowane osiedle deweloperskie, na podstawie ZRID przejęto prywatne tereny i wyrządzono szkody w środowisku, które miało być prawnym rezerwatem przyrody. Kolejny raz jako podatnicy ponosimy koszty, które z mocy prawa powinien ponieść inwestor inwe... rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 00:21
hmm, mam dziwne wrażenie, że po zakończeniu tej inwestycji korki na kierunku ducha -sikorskiego nie zmniejszą się zupełnie. Zamiast jednego skrzyżowania ze światłami na tym kierunku będą teraz dwa, a estakada powstanie w osi na warszawę gdzie ruch od otwarcia obwodnicy jest znikomy. taki układ drogowy jaki obecnie powstaje miał uzasadnienie kilka lat temu, przed otwarciem S17, teraz zdecydowanie bardziej przydałby się bezkolizyjny przejazd sikorskiego-ducha
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 3

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 26 6

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 30 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 72 23

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.