poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Przebudowa al. Solidarności, Ducha: Za kilka miesięcy tędy pojedziemy (zdjęcia)

Dodano: 11 sierpnia 2016, 21:03
Autor: Dominik Smaga

Do końca roku przejezdna ma być ul. Ducha, Północna, jedna jezdnia al. Solidarności i jeden z nowych wiaduktów. W czwartek zadeklarowała to firma przebudowująca skrzyżowanie. Również w czwartek potwierdzono publicznie, że miasto zrezygnowało z jednego z dwóch rond.

Przez małe rondo, które jednak nie powstanie, miał się odbywać ruch między ul. Ducha i Północną, która skręci nieco na północ i pewien jej odcinek będzie biec równolegle do ul. Ducha. W tym miejscu, co już można wywnioskować z układu ulic, zbudowane zostanie ostatecznie zwykłe skrzyżowanie z sygnalizacją.

Ratusz uznał, że tak będzie taniej. – Rondo było po to, aby udostępnić wjazd na teren strzelnicy. Teraz jest to niepotrzebne – wyjaśnia Radosław Chełmieniewicz, kierownik budowy z firmy Skanska.
Co do dużego ronda plan się nie zmienia: powstanie ono u zbiegu al. Solidarności, al. Sikorskiego i ul. Ducha. Nad nim mają biec estakady, które przejmą ruch samochodów jadących al. Solidarności na wprost, zarówno w stronę granicy miasta, jak i do centrum.

Na jednej z tych estakad, tej po stronie górek czechowskich, trwa już stawianie szalunków. Na wrzesień planowane jest wylewanie betonowej płyty. Choć na pierwszy rzut oka niewiele o tym świadczy, to estakada ta ma być przejezdna jeszcze w tym roku. – W grudniu – precyzuje Chełmieniewicz.

Kierownik budowy deklaruje, że również w grudniu otwarta dla wszystkich kierowców będzie ul. Północna od ul. Kosmowskiej do Ducha, północna jezdnia al. Solidarności oraz obie jezdnie ul. Ducha odgrodzonej od domów mieszkalnych ścianą ekranów akustycznych, do której montażu już trwają przygotowania.

Z zapowiedzi wykonawcy prac wynika, że pod koniec roku przejazd przez skrzyżowanie będzie możliwy już w każdym kierunku. Otwarcie północnej jezdni al. Solidarności będzie równoznaczne z zamknięciem i rozbiórką jezdni południowej, tej po stronie al. Sikorskiego i ul. Puławskiej.

Skanska poinformowała, że budowa jest zaawansowana w 30 proc. Do tej pory rozebrano 61 tys. mkw. starej nawierzchni, wzmocniono mało stabilne podłoże pod drogę palami o łącznej długości 48,6 km. Jak informuje Skanska, na budowie zużyto już m.in. niemal 500 ton stali i blisko 9 tys. m sześc. betonu.

FX
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

FX
FX (16 sierpnia 2016 o 13:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy można zamieścić schemat tego skrzyżowania po przebudowie?
Rozwiń
Gość
Gość (16 sierpnia 2016 o 11:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ulicę biegnącą niżej - podnieść, dwie idące wyżej - obniżyć, wiadukt nie krótki w poprzek, ale długi wzdłuż Solidarności. Oto lubelska logika tej budowy.
Rozwiń
Gość
Gość (13 sierpnia 2016 o 07:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego pod wypocinami o księdzu pijaku komentarze zostały wyłączone?
Rozwiń
Gość
Gość (12 sierpnia 2016 o 10:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Samochodów przybywa i będzie przybywać. Nie drogi są największym problemem (choć one też), ale mentalność ludzi. Ludzie muszą częściej korzystać z rowerów i transportu publicznego. Strefa płatnego parkowania powinna być większa i droższa. W wielu miejscach, np. w okolicach uczelni, powinno się oprócz opłat, wprowadzić limity czasowe, np. do 2 godzin. Nie może być tak, że każdy student podjeżdża autem pod uczelnię!!! Jest wielu, którzy samochodem pracują i jeździć muszą, ale póki co, Polak uważa, że autem jeździ "pan" , a autobusem "cham". Jak wiadomo, chamów w społeczeństwie brak...
Rozwiń
botanik
botanik (12 sierpnia 2016 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Będzie ok, zobaczycie. Wystarczy jak oddadzą obwodnicę na Kraśnik, ruch na Sikorskiego się zmniejszy i będzie można spokojnie z osiedla wyjechać. Zobaczymy jaką przepustowość będą miały światła na Willowej-Poligonowej i potem na Ducha-Północnej. Jak ktoś z głową to poustawia, to będzie na pewno dużo lepiej niż przed przebudową.  
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!