wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

W Chełmie remontują drogi

Dodano: 3 września 2015, 18:42
Autor: bar

Od strony ronda WiN do skrzyżowania ze Szpitalną ul. Rejowiecka na czas remontu będzie drogą jednopasmową (fot. Jacek Barczyński)
Od strony ronda WiN do skrzyżowania ze Szpitalną ul. Rejowiecka na czas remontu będzie drogą jednopasmową (fot. Jacek Barczyński)

Drogowcy zajęli prawą część odcinka ul. Rejowieckiej w Chełmie od strony ronda WiN do skrzyżowania z ul. Szpitalną. Ulica jest przejezdna, ale tylko jednym pasem. Po wyremontowaniu zewnętrznego pasa przyjdzie kolej na drugi.

Ul. Rejowiecka jest odcinkiem krajowej „dwunastki”. Tędy odbywa się ruch w kierunku przejścia granicznego w Dorohusku. W efekcie rozjeżdżona przez TIR-y arteria przypomina tor przeszkód. Miasto tłumaczy, że nie stać go na wyremontowanie drogi. Dlatego starało się o rządową dotację. Z powodzeniem, bo Ministerstwo Infrastruktury wyłożyło na ten cel pół miliona złotych. Drugie pół wygospodarowało samo miasto.

– Milion złotych ma nam wystarczyć na wymianę nawierzchni dwóch prawych pasów ul. Rejowieckiej – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. – Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku dostaniemy podobną dotację, co pozwoli nam na wyremontowania pozostałych dwóch pasów.

Na krótkim odcinku od ronda WiN do mostu na Uherce Rejowiecka ma być wyremontowana na całej szerokości. Plan robót obejmuje frezowanie zniszczonej nawierzchni, ułożenie warstwy wiążącej i ścieralnej. Wymienione zostaną także krawężniki. Projektant przewidział również regulację studzienek oraz uporządkowanie przydrożnej zieleni.

Wcześniej, również dzięki dotacji z Ministerstwa Infrastruktury, miastu udało się zmodernizować rondo Dmowskiego oraz wyremontować wiadukt, ulice Armii Krajowej i Podgórze oraz skrzyżowanie ul. Rejowieckiej ze Szpitalną. Tegoroczne roboty drogowe na Rejowieckiej powinny zakończyć się najpóźniej w połowie października.

Czytaj więcej o: Chełm drogi remont
Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 września 2015 o 11:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Idzie zima miasto chełm rusza z robotami na Rejowieckiej. W ubiegłym roku tak dobrze miastu poszło na rondzie wylotowym, ze do dziś ekipy poprawiają bruk po robocie w mrozie. Super pani Agatko pani to się zna na robocie .Jesien i zima to najlepszy czas .Nie kurzy się i nie grzeje. Proponuję osobisty nadzór pana Tomasika z rozczochraną głową szczególnie jak będzie lało albo spadnie śnieg i temp będzie na minusie
Rozwiń
Gość
Gość (4 września 2015 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
" Milion złotych ma nam wystarczyć na wymianę nawierzchni dwóch prawych pasów ul. Rejowieckiej – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie" Pan dyrektor sobie chyba kpi, wymiana nawierzchni przy zniszczonej podbudowie to pewny remont za dwa lata, a przede wszystkim wyrzucone pieniądze. Najważniejsze krawężniki nowa nawierzchnia to dla laika, a nie specjalisty (baj boże).
Rozwiń
Gość
Gość (4 września 2015 o 07:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj potrzebny ten remont, zewnętrzne pasy to dramat. Kiedy miasto poprawi nawierzchnie ul. Pszennej, tam mieszka sporo ludzi a droga jest tragiczna!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!