sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

W Krasnymstawie też chcą leczyć bez bólu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 stycznia 2010, 14:53
Autor: (tom)

Kolejny szpital z Lubelszczyzny zgłosił się do programu "Szpital bez bólu”. Chodzi o placówkę w Krasnymstawie. Teraz szpital będzie musiał spełnić szereg warunków, które pozwolą uzyskać mu certyfikat.

Jednym z nich jest m.in. obowiązek regularnego pomiaru bólu u pacjentów po operacji, a także informowanie ich przed zabiegiem, jakiego bólu mogą się spodziewać po operacji i w jaki sposób będzie on uśmierzany.

Konieczny jest także monitoring natężenia bólu. Ponadto cały personel zajmujący się pacjentami w okresie okołooperacyjnym, czyli anestezjolodzy, lekarze różnych specjalności oraz pielęgniarki, musi ukończyć szkolenie z zakresu uśmierzania bólu pooperacyjnego.

Certyfikat wydaje Polskie Towarzystwo Badania Bólu. Może go uzyskać każdy szpital lub pojedyncze oddziały. O uzyskanie certyfikatu może ubiegać się każdy szpital lub pojedynczy oddział w Polsce.

Jako pierwszy, certyfikat otrzymał szpital w Parczewie. Do programu zgłosił się także szpital kliniczny nr 4 w Lublinie, trwa teraz procedura wdrażająca program.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!