sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Większe stypendia w Chełmie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 sierpnia 2012, 17:54

Chełmska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa podnosi stypendia. Jak informuje Dział Pomocy Materialnej Studentom, można się spodziewać podwyżki już od początku nowego roku akademickiego.

Uczelnia prognozuje, że świadczenia przyznane w roku 2012/2013 będą wyższe o 30 proc. w porównaniu z wypłacanymi w latach ubiegłych. Według szacunków PWSZ w Chełmie, pomoc obejmie także większą liczbę osób. Wszystko dzięki zwiększonej dotacji przyznawanej przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego przeznaczonej na wypłatę świadczeń pomocy materialnej dla studentów.

Przypomnijmy: spełniając wymagane przez władze uczelni warunki, można starać się o przyznanie stypendium socjalnego lub naukowego. Uczelnie dla osób o predyspozycjach sportowych fundują również stypendia sportowe. Dla tych, którzy rozpoczynają studia na uczelni w innym mieście niż rodzinne, przygotowano dofinansowanie w postaci stypendium do żywności lub opłat za akademik albo mieszkanie studenckie.

Uczelnie oferują również zapomogi finansowe, które mogą być pomocne w przypadku problemów finansowych – umożliwią zakup książek lub innych niezbędnych pomocy naukowych. Można starać się także o stypendia dla osób niepełnosprawnych oraz stypendia rektora dla najlepszych studentów.

Szczegóły w siedzibie i na stronie internetowej chełmskiej uczelni: www.pwsz.chelm.pl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!