sobota, 20 stycznia 2018 r.

Chełm

Włodawa: Podpisali porozumienie. Będzie wydział WSSMiK

Dodano: 15 grudnia 2015, 17:47
Autor: bar

Burmistrz Wiesław Muszyński i dr Michał Gołoś w chwilę po podpisaniu porozumienia
Burmistrz Wiesław Muszyński i dr Michał Gołoś w chwilę po podpisaniu porozumienia

Utworzenie w mieście wydziału zamiejscowego chełmskiej Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej WSSMiKS jest już tylko kwestią czasu. Burmistrz i rektor właśnie podpisali oficjalne porozumienie o współpracy.

Na podstawie zawartego porozumienia już w przyszłym roku we Włodawie ma powstać punkt rekrutacyjno-konsultacyjny uczelni. Kolejnym krokiem będzie powołanie wydziału zamiejscowego.

– Jestem przekonany, że nasza współpraca z WSSMiKS ułatwi mieszkańcom miasta i okolic zdobywanie wiedzy i podnoszenie swoich kompetencji – mówi Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy. – Przede wszystkim nie będą już musieli dojeżdżać na zajęcia do Chełma lub Lublina, co zwykle wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Powstanie włodawskiej filii uczelni będzie również szansą dla najzdolniejszych uczniów, których ze względu na trudną sytuację materialną nie stać na kontynuowanie nauki. Dr Michał Gołoś, rektor WSSMiKS obiecał, że będą oni mogli liczyć na zwolnienie z czesnego.

– Na pewno w jakimś stopniu współpraca ze naszą uczelnią przyczyni się do podniesienia prestiżu Włodawy – dodaje rektor. – Ponadto prowadzone przez nas badania z pewnością pomogą w rozwoju miasta przypartego do granicy z Białorusią. Tym bardziej, że oprócz przekazywania wiedzy, WSSMiKS aktywnie włącza się w proces współpracy międzynarodowej i transgranicznej z Białorusią, ale też Ukrainą i Litwą.

Zbliżenie WSSMiKS z władzami miasta osiągnęło już taki poziom, że uczelnia gotowa jest pełnić rolę ambasadora Włodawy w środowiskach nie tylko naukowych, ale i politycznych, dyplomatycznych i przede wszystkim gospodarczych. Dr Gołoś zobowiązał się sprowadzać do Włodawy i odkrywać to miasto znanym osobistościom z tych sfer.

Czytaj więcej o: szkoła edukacja porozumienie
Gość
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 grudnia 2015 o 16:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

i po co to komu???

Rozwiń
Gość
Gość (18 grudnia 2015 o 00:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Burmistrz może by lepiej wywiązał się z obietnic przedwyborczych. A co z przejściem granicznym kolejowym a sorry dwa miesiące przed nastepnymi wyborami temat powróci że już wstępnie rozmawialiśmy że stroną białoruską.
Rozwiń
Gość
Gość (16 grudnia 2015 o 10:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tonący Gołoś brzytwy się chwyta, podobno ma w planach otwarcie wydziału zamiejscowego w Rudej Hucie i Wierzbicy. Mam nadzieję, że ktoś wreszcie dobije te wegetujące, żenujące pseudo - uczelenki, bo nikt już ich poważnie nie traktuje.
Rozwiń
Gość
Gość (16 grudnia 2015 o 01:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bez komentarza. Ludziom po prosto odp..doliło. Po ch..j tworzyć kolejne studia jak i dzisiaj ludzie z wyższym wykształceniem nie mogą znależć pracy albo pracują poniżej kwalifikacji. Poza tym mamy niż demograficzny, a studenci zaoczni (urzędnicy, którzy poszli do pracy za biurkiem po szkole średniej) zdążyli już uzupełnić wykształcenie albo odeszli na emeryturę. W Lublinie jest coraz mniej studentów, ratują się studentami zza wschodniej granicy, a w miastach typu Zamość (5 razy większych niż Włodawa) szkoły wyższe chylą się ku upadkowi... Paweł z Zamościa
Rozwiń
Gość
Gość (15 grudnia 2015 o 18:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Głupota - lokalne wydziały zamiejscowe i kształcenie wróbli!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!