niedziela, 25 lutego 2018 r.

Chełm

Włodawa: Wyższe taryfy za wodę i ścieki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 listopada 2011, 14:57
Autor: (bar)

Od nowego roku we Włodawie będą obowiązywać nowe taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków. Opłaty będą nieznacznie wyższe, a są podyktowane realizowanymi i planowanymi inwestycjami w sieć wodociągową i kanalizacyjną.

W uchwale przyjętej podczas ostatniej sesji Rady miejskiej zapisano, że opłata abonamentowa w przyszłym roku wzrośnie o 9 procent a metr sześcienny wody będzie droższy o 1,4 procent. Zamiast obecnych 1,98 cena wyniesie 2 zł.

Taryfa za ścieki odprowadzane przez mieszkańców została podniesiona z 4,37 zł na 4,64. Autorzy projektu uchwały podkreślają, że ta stawka jest i tak o 10 gr niższa od tej, która obowiązywała we Włodawie w latach 2009 i 2010.

Porządek dzienny sesji uwzględniał także dyskusję na temat przygotowań do zimowego utrzymania dróg. Wzorem lat ubiegłych zarządzanymi przez miasto drogami nadal będzie się opiekować Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Przygotowania do zimy na wszystkich trasach we Włodawie, w tym drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych, będą tematem spotkania ich zarządców podczas wyznaczonego 5 grudnia najbliższego posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Radni zgodzili się także na zawarcie porozumienia z Gminą Włodawa, dotyczącego nauki religii dla uczniów z rodzin wyznających religię prawosławna. W związku z tym, że dotyczy to niewielkiej grupy dzieci i młodzieży, to ze względów organizacyjnych i finansowych samorządy zajmą się tym wspólnie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!