czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Wójt zawiesił dyrektorkę szkoły, a rodzice chcą jej odwołania. "Nie obrażałam uczniów"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lutego 2015, 13:00

Nauczyciele i rodzice uczniów Zespołu Szkół w Stołpiu k. Chełma domagają się od wójta, aby odwołał dyrektor tej placówki Hannę Elak. Wskórali tyle, że wójt właśnie zawiesił ją w obowiązkach. Samo odwołanie nie jest jeszcze przesądzone.

Sprawy zaszły tak daleko, że nauczyciele, pracownicy administracyjni oraz większość rodziców nie wyobrażają już sobie dalszej współpracy z szefową placówki. W konflikt zaangażowane są władze gminy, kuratorium, prokuratura a nawet rzecznik praw dziecka.

Elak kieruje szkołą od pięciu lat. Zdaniem nauczycieli od początku była wymagająca. Atmosfera gęstniała, aż do incydentu, kiedy jeden z uczniów usłyszał od dyrektorki, że jest "adoptowany, mieszka w piwnicy bez światła, a więc nie ma warunków do nauki, nie uczy się, bo roznosi ulotki”. Roztrzęsiony uciekł ze szkoły i w domu zasłabł.

Po tym incydencie posypały się kolejne skargi na postępowanie Hanny Elak. Jeden z uczniów miał usłyszeć: W głowie burdel, w zeszycie burdel, i w burdelu skończysz. Z kolei jedna z nauczycielek zapamiętała, jak Elak zwróciła uczniom uwagę, że jak będą niszczyć szkolne mienie, to będą się uczyć w burdelu. Podobnych zwrotów dyrektorka miała używać więcej. Zostały udokumentowane w skargach rodziców i protokołach ze szkolnych zebrań.

- Nie obrażałam uczniów - utrzymuje Elak. - Jeśli coś podobnego mi się zarzuca, to jest to tylko słowo przeciwko słowu.

Elak czuje się ofiarą. Z kolei rodzice mają żal do wójta, że od początku nie reagował na ich skargi. W końcu wystosowali do niego list otwarty podpisany w ich imieniu przez Monikę Pietrzak, przewodniczącą rady rodziców. A w liście zarzucili wójtowi między innymi "bezczynność i lekceważącą postawę wobec sygnalizowanych problemów związanych z funkcjonowaniem ZS w Stołpiu”.

- Zrobiłem wszystko, co do mnie należało - broni się Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm. - Przekazałem skargi przewodniczącemu rady. Rozpatruje je specjalnie powołany zespół kontrolujący. Z kolei skargi wiążące się z nadzorem pedagogicznym trafiły do kuratora oświaty.

To właśnie zespół kontrolujący na podstawie swoich ustaleń zwrócił się do Kociuby z wnioskiem o zawieszenie Elak w jej obowiązkach. Kolejny wniosek dotyczył złożenia przez wójta zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przez dyrektorkę przestępstwa polegającego na wystawianiu dokumentów poświadczających nieprawdę. Miało by to polegać na zmuszaniu do podpisywania fikcyjnych dokumentów dotyczących spraw związanych z opiekowaniem się dowożonymi do szkoły dziećmi.

Hanna Elak została zawieszona do czasu zakończenia postępowań prowadzonych przez rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli przy wojewodzie lubelskim oraz prokuraturę rejonową.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Chełm szkoła edukacja
Gość
Gość
Gość
(176) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 lutego 2016 o 16:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gmina się nie wstawila bo bała się ze straci poparcie. I tak nowa władza wyczyścić PSL będzie normalnie
Rozwiń
Gość
Gość (24 lutego 2016 o 16:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nikt się za Elak nie wstawił nawet pracodawca. Najlepiej jakby się poddała i było by politycznie fajnie a teraz wyborcy widzą władzę jaka jest. Pozdrawiam
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2016 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prokuratura odrzuciła Sprzątaczki oskarżenia. Pani Elak jest niewinna. Barczyński kłamałeś. Prawda zawsze wyjdzie na jaw. Kamińska i Janów nie udało wam się zniszczyć Dyrektora. Teraz sąd was czeka i zadośćuczynienie:)
Rozwiń
Gość
Gość (20 lutego 2016 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wierz baranie bo chyba z Janowa jesteś i sama kręciłaś tą aferę
Rozwiń
~~
~~ (18 lutego 2016 o 09:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I pani Elak uniewinniona przez Ministerstwo. Niesłusznie ją zawiesił. Prawda górą. ....

A gdzie dowód tego uniewinnienia?czy mamy wierzyć na słowo ;)

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (176)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!