czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Chełm

Wójt zawiesił dyrektorkę szkoły, a rodzice chcą jej odwołania. "Nie obrażałam uczniów"

Dodano: 20 lutego 2015, 13:00

Nauczyciele i rodzice uczniów Zespołu Szkół w Stołpiu k. Chełma domagają się od wójta, aby odwołał dyrektor tej placówki Hannę Elak. Wskórali tyle, że wójt właśnie zawiesił ją w obowiązkach. Samo odwołanie nie jest jeszcze przesądzone.

Sprawy zaszły tak daleko, że nauczyciele, pracownicy administracyjni oraz większość rodziców nie wyobrażają już sobie dalszej współpracy z szefową placówki. W konflikt zaangażowane są władze gminy, kuratorium, prokuratura a nawet rzecznik praw dziecka.

Elak kieruje szkołą od pięciu lat. Zdaniem nauczycieli od początku była wymagająca. Atmosfera gęstniała, aż do incydentu, kiedy jeden z uczniów usłyszał od dyrektorki, że jest "adoptowany, mieszka w piwnicy bez światła, a więc nie ma warunków do nauki, nie uczy się, bo roznosi ulotki”. Roztrzęsiony uciekł ze szkoły i w domu zasłabł.

Po tym incydencie posypały się kolejne skargi na postępowanie Hanny Elak. Jeden z uczniów miał usłyszeć: W głowie burdel, w zeszycie burdel, i w burdelu skończysz. Z kolei jedna z nauczycielek zapamiętała, jak Elak zwróciła uczniom uwagę, że jak będą niszczyć szkolne mienie, to będą się uczyć w burdelu. Podobnych zwrotów dyrektorka miała używać więcej. Zostały udokumentowane w skargach rodziców i protokołach ze szkolnych zebrań.

- Nie obrażałam uczniów - utrzymuje Elak. - Jeśli coś podobnego mi się zarzuca, to jest to tylko słowo przeciwko słowu.

Elak czuje się ofiarą. Z kolei rodzice mają żal do wójta, że od początku nie reagował na ich skargi. W końcu wystosowali do niego list otwarty podpisany w ich imieniu przez Monikę Pietrzak, przewodniczącą rady rodziców. A w liście zarzucili wójtowi między innymi "bezczynność i lekceważącą postawę wobec sygnalizowanych problemów związanych z funkcjonowaniem ZS w Stołpiu”.

- Zrobiłem wszystko, co do mnie należało - broni się Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm. - Przekazałem skargi przewodniczącemu rady. Rozpatruje je specjalnie powołany zespół kontrolujący. Z kolei skargi wiążące się z nadzorem pedagogicznym trafiły do kuratora oświaty.

To właśnie zespół kontrolujący na podstawie swoich ustaleń zwrócił się do Kociuby z wnioskiem o zawieszenie Elak w jej obowiązkach. Kolejny wniosek dotyczył złożenia przez wójta zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przez dyrektorkę przestępstwa polegającego na wystawianiu dokumentów poświadczających nieprawdę. Miało by to polegać na zmuszaniu do podpisywania fikcyjnych dokumentów dotyczących spraw związanych z opiekowaniem się dowożonymi do szkoły dziećmi.

Hanna Elak została zawieszona do czasu zakończenia postępowań prowadzonych przez rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli przy wojewodzie lubelskim oraz prokuraturę rejonową.
Czytaj więcej o: Chełm szkoła edukacja
Gość
Gość
Gość
(176) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 lutego 2016 o 16:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gmina się nie wstawila bo bała się ze straci poparcie. I tak nowa władza wyczyścić PSL będzie normalnie
Rozwiń
Gość
Gość (24 lutego 2016 o 16:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nikt się za Elak nie wstawił nawet pracodawca. Najlepiej jakby się poddała i było by politycznie fajnie a teraz wyborcy widzą władzę jaka jest. Pozdrawiam
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2016 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prokuratura odrzuciła Sprzątaczki oskarżenia. Pani Elak jest niewinna. Barczyński kłamałeś. Prawda zawsze wyjdzie na jaw. Kamińska i Janów nie udało wam się zniszczyć Dyrektora. Teraz sąd was czeka i zadośćuczynienie:)
Rozwiń
Gość
Gość (20 lutego 2016 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wierz baranie bo chyba z Janowa jesteś i sama kręciłaś tą aferę
Rozwiń
~~
~~ (18 lutego 2016 o 09:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I pani Elak uniewinniona przez Ministerstwo. Niesłusznie ją zawiesił. Prawda górą. ....

A gdzie dowód tego uniewinnienia?czy mamy wierzyć na słowo ;)

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (176)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!