środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Wyprostują główną ulicę miasta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 marca 2009, 19:40

Dzisiaj ma być wiadomo, czy minister finansów zatwierdzi dotację dla Chełma, na modernizację alei Armii Krajowej. Kiedy tylko okaże się, że pieniądze będą miasto ogłosi przetarg na te prace.

Gospodarze Chełma wystąpili do Ministerstwa Infrastruktury o 2,4 mln zł z rezerwy budżetowej państwa. Drugie tyle gotowe jest przeznaczyć z własnych środków.

Z ministerialnych przecieków wynika, że zatwierdzenie dotacji dla Chełma jest już tylko formalnością. Zainteresowani wolą jednak dmuchać na zimne.

- Jestem w stałym kontakcie z Ministerstwem Infrastruktury i wierzę, że lada chwila usłyszę dobre wiadomości - mówi Henryk Gołębiowski, dyrektor Wydziału Infrastruktury UM. - Stawką jest zmodernizowanie 1,2-kilometrowego odcinaka jednej z najważniejszych ulic w mieście, od wiaduktu do skrzyżowania z ul. Lwowską.

Miasto ma już gotową dokumentację tej inwestycji i w każdej chwili gotowe jest ogłosić przetarg na wykonawstwo. Firma, która go wygra będzie miała za zadanie przede wszystkim wyremontować nawierzchnię ulicy wraz z autobusowymi zatoczkami, ułożenie nowych chodników, wymianę barierek odgradzających pasy ruchyu oraz pionowych i poziomych oznakowań.

Po alei Armii Krajowej w kolejce na modernizację czeka cała ul. Lubelska i Lwowska do skrzyżowania z ul. Orląt Lwowskich.

- Ulica Lubelska to przecież najważniejsza arteria miasta, można ją nazwać jego osią - mówi Piotr Gołębiowski, który wychował się w sąsiedztwie przystanku kolejowego Chełm Miasto. - Jako taka zasługuje na specjalne poszanowanie. Dziurawa, ze stojącą wodą po deszczach, wystawia nam jak najgorsze świadectwo.

Gołębiowski wierzy, że kiedy gospodarze miasta uporają się z modernizacją ul. Lubelskiej, zmobilizuje to właścicieli położonych wzdłuż niej posesji do większej dbałości o swój majątek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
el
Zenon
gładki
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

el
el (27 marca 2009 o 18:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pierwszy etap przebudowy ulicy Lubelskiej to od ulicy Przechodniej do ulicy Pocztowej na który to odcinek jest przygotowana dokumentacja.
To dopiero prostowanie.
Rozwiń
Zenon
Zenon (26 marca 2009 o 22:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Myślałem, że rzeczywiście wyprostują łuk przy parku,tak sugeruje tytuł tego artykułu.
Rozwiń
gładki
gładki (26 marca 2009 o 17:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
michal napisał:
na zerwaniu calego starego asfaltu wymianie kraweznikow i polozeniu nowego asfaltu wlasnie na tym co ty remontu nigdy nie widziales?


To co piszesz to jest właśnie remont ulicy, a nie jej prostowanie.
Rozwiń
michal
michal (26 marca 2009 o 13:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
na zerwaniu calego starego asfaltu wymianie kraweznikow i polozeniu nowego asfaltu wlasnie na tym co ty remontu nigdy nie widziales?
Rozwiń
zXC
zXC (26 marca 2009 o 08:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To właściwie na czym ma polegać to prostowanie ulicy?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!