wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Zdejmij eternit z dachu, urząd zapłaci

Dodano: 2 marca 2016, 21:31

Na usunięcie z dachów czeka jeszcze 2,3 tys. ton eternitu (fot. Jacek Barczyński)
Na usunięcie z dachów czeka jeszcze 2,3 tys. ton eternitu (fot. Jacek Barczyński)

W ciągu pięciu lat udało się usunąć azbestowe dachy z kilkuset posesji. Wnioski o sfinansowanie inwestycji z miejskich funduszy można składać przez cały rok.

– Z udzielanego przez miasto dofinansowania skorzystać mogą właściciele budynków mieszkalnych lub gospodarczych z wyłączeniem budynków wykorzystywanych na prowadzenie firmy – tłumaczy Irena Żółkiewski, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UM. – Koszty wymiany 100 mkw. dachu pokrywa urząd. Jeśli powierzchnia jest większa, różnicę dopłaca wnioskodawca.

Zgodnie z zasadami programu, mieszkańcy do wyboru mają dwa warianty, usunięcie azbestowego pokrycia dachu, jego transport i utylizację lub tylko transport i utylizację.

W tym roku miasto zabezpieczyło środki na pozbycie się około 7,2 tys. mkw szkodliwego materiału. O tym, kto skorzysta z programu decyduje kolejność składania wniosków, chociaż jak przyznają urzędnicy, jeszcze nie zdarzyło się by jakikolwiek wniosek został odrzucony z powodu braku środków. Przedsięwzięcie finansowane jest z kasy miasta oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– W ciągu ostatnich pięciu lat z naszego programu skorzystano 314 razy. To dobry wynik – przekonuje Żółkiewski. – Zapewne w wielu przypadkach te kilka tysięcy złotych, które kosztuje utylizacja jest decydujące o podjęciu inwestycji.

Wnioski o bezpłatne usuwanie, transport i utylizację eternitu składać można przez cały rok w Wydziale Ochrony Środowiska. Wzory dokumentów dostępne są również na stronie internetowej chełmskiego magistratu. Cała procedura nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Dogodny dla mieszkańca termin wywozu eternitu ustalany jest indywidualnie z wykonawcą.

Czytaj więcej o: Chełm dofinansowanie
Gość
mfenci
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 marca 2016 o 15:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co z tymi co usunęli eternit na własny koszt i mają na to fakturę z firmy która tym się specjalizuje
Rozwiń
mfenci
mfenci (3 marca 2016 o 06:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co to za zespół i dlaczego wybrali piosenki z repetytorium z języka angielskiego dla Preply o co tu kaman ? http://www.planetaangielskiego.pl/15-najciekawszych-aplikacji-mobilnych-do-nauki-jezykow-obcych.html

Rozwiń
Gość
Gość (2 marca 2016 o 22:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
najwięcej skorzystały zachodnie huty sprzedając nam blachę!Połowa Belgi jest pokryta eternitem,i jakoś im to nie przeszkadza!a tak naprawdę to u sąsiada dom jest kryty eternitem,i tak sie kurzy że światu nie widać!pewnie wszyscy umrzemy na raka!na dodatek pali węglem!co za nieodpowiedzialność!wręcz sabotaż! Barany opłacane przez zachodnie koncerny! ekolodzy!od siedmiu boleści! dolinę Rospudy tak zasrali że trzeba było po nich miesiąc sprzątać! niech idą do Putina protestowa!ten ich wyśle w naprawdę ekologiczny rejon!zresztą już raz byli,mogliby spróbować ponownie!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!