Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

17 sierpnia 2014 r.
14:30
Edytuj ten wpis

Zgłosił wiszący kabel zagrażający przechodniom. Co zrobili urzędnicy?

1 5 A A

Nasz Czytelnik w poniedziałek w bramie kamienicy przy ul. Lubelskiej 56 w Chełmie zauważył zwisający kabel. Natychmiast poinformował o tym administratora budynku, czyli Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Mogłem przypuszczać, że pozostający w zasięgu ręki kabel mógł być pod napięciem - mówi pan Tadeusz. - Jeśli tak, to zagrożenie było oczywiste. Tymczasem pracownik PUM ograniczył się jedynie do odesłania mnie do Administracji Domów Mieszkalnych nr 1.

Mężczyzna dodzwonił się tam, ale swoim telefonem wcale nie postawił administratorów na nogi. - W rozmowie ze mną zaczęli powątpiewać, że w bramie zwisa kabel zasilający, a jeśli nawet tak, czy aby na pewno jest pod napięciem - opowiada. - Nie będąc na miejscu założyli, że ani chybi jest to kabel telekomunikacyjny. Tak czy inaczej, obiecali to sprawdzić. Tymczasem przez kolejne dni kabel w bramie jak wisiał tak wisiał. Z tą różnicą, że coraz niżej. Już tak nisko, że wysoki mężczyzna po ciemku mógł zaczepić się o niego za szyję.

Marian Tywoniuk, prezes Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych, nie widzi problemu. Po naszej interwencji szef ADM-u poinformował go, że w bramie kamienicy zwisa rzeczywiście kabel telekomunikacyjny, a nie zasilający. A skoro tak, to niech się nim zajmie telekomunikacja. W czwartek w południe kabel jeszcze tam był. - Zadzwonię do nich - obiecał prezes.
Czytaj więcej o:

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2014 o 13:31

Kabek wisi? No to niech sobie powisi.

I to i dlatego jest własnie Polska "C"...

Avatar
christo / 18 sierpnia 2014 o 06:54

Bo w Chełmie tak mają.Ale jak to kabel telekomunikacyjny to po co ruszać ? Najwyżej pan prezydent nie będzie mógł zadzwonić do domciu/

Avatar
Zwykły obywatel / 17 sierpnia 2014 o 21:13

To jest Chełm!!!

Avatar
Pierdun z Konopielki / 17 sierpnia 2014 o 18:28

A chlasnąć go nożycami i zaraz przylecą naprawiać.

Avatar
Teofil / 17 sierpnia 2014 o 16:18

...kabel wisi, tuż pod siedzibą prezydent miasta. Jak to się mówi, pod latarnią najciemniej...

Avatar
Gość / 18 sierpnia 2014 o 13:31

Kabek wisi? No to niech sobie powisi.

I to i dlatego jest własnie Polska "C"...

Avatar
christo / 18 sierpnia 2014 o 06:54

Bo w Chełmie tak mają.Ale jak to kabel telekomunikacyjny to po co ruszać ? Najwyżej pan prezydent nie będzie mógł zadzwonić do domciu/

Avatar
Zwykły obywatel / 17 sierpnia 2014 o 21:13

To jest Chełm!!!

Avatar
Pierdun z Konopielki / 17 sierpnia 2014 o 18:28

A chlasnąć go nożycami i zaraz przylecą naprawiać.

Avatar
Teofil / 17 sierpnia 2014 o 16:18

...kabel wisi, tuż pod siedzibą prezydent miasta. Jak to się mówi, pod latarnią najciemniej...

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo]
film

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo] 0 0

Miało być święto piłki nożnej, skończyło się walkowerem. Finał ekstraklasy został przerwany po chuligańskich wybrykach pseudokibiców Lecha Poznań. Jednak to co działo się na boisku, miało także swoją kontynuację poza nim

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj"

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj" 0 0

Małaszewicze przyjmują tylko 20 proc. kontenerów z Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Takie informacje otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury poseł Stanisław Żmijan

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 44 12

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 5

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 5

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 43 44

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!