niedziela, 25 marca 2018 r.

Chełm

Zielone światło dla nowych inwestycji w Chełmie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 maja 2013, 16:51
Autor: Paweł Puzio

Tak ma wyglądać aquapark w Chełmie (wizualizacja)
Tak ma wyglądać aquapark w Chełmie (wizualizacja)

Jeszcze w tym miesiącu wejdzie w życie kilka miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Były one ostatnio zmieniane. Oznacza to zielone światło dla wielu nowych inwestycji.

Zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego tu żmudne i trwające niekiedy kilka lat procedury.

– Wszystkie uchwalone w tym roku zmiany są już ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego, co oznacza, że wojewoda nie ma do nich zastrzeżeń. Teraz pozostaje okres uprawomocnienia się decyzji. Zmiany ogłaszane były w różnym terminie, ale większość z nich powinna zacząć obowiązywać jeszcze w maju – wyjaśnia Maria Talma, dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa.

Inwestycje w Chełmie

Chodzi o zmiany w rejonie ulicy Partyzantów, hotelu Kamena, Trubakowskiej i al. Przyjaźni.
W każdym z tych miejsc planowane są nowe inwestycje.

• Przy skrzyżowaniu ul. Trubakowskiej i Lubelskiej powstanie Centrum Sportów Wodnych, którego inwestorem ma być jedna z podległych miastu spółek. Dokumentacja techniczna pierwszego w naszym województwie kompleksu rekreacji wodnej jest już na etapie projektowania.

• W okolicach hotelu Kamena i al. Przyjaźni mają być budowane galerie handlowe, których wizualizacje i wstępne opisy są już ogólnodostępne.

• Przy ul. Partyzantów, w rejonie budowanej Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ChBP), znajdują się tereny, które pomimo kilkukrotnie ogłaszanych przetargów nie znalazły dotąd nabywcy. Zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego ma zachęcić potencjalnych inwestorów. Właściciel terenu, ChBP, przetarg na sprzedaż nieruchomości zamierza ogłosić niezwłocznie po uprawomocnieniu się nowego planu.

– Wejście w życie tych zmian to dobra wiadomość dla inwestorów, którzy będą już mogli występować o pozwolenia budowlane i rozpoczynać realizację swoich przedsięwzięć – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Większość inwestycji powinna rozpocząć się w tym roku i w sumie dać nawet kilkaset nowych miejsc pracy.

Oprócz czekających na inwestorów nowych stref gospodarczych Chełma, efekty wcześniej wprowadzonych zmian planu zagospodarowania widać już w rejonie al. 3 Maja. Obok budowanego właśnie marketu powstać ma kolejny duży obiekt – park handlowy. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na działkę w rejonie ronda im. Jana Pawła II, w pobliżu dawnego domu towarowego "CRS”. Tam powstawać będą mogły kilkukondygnacyjne obiekty i kamienice usługowo-mieszkalne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
KAT
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 września 2013 o 12:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

.

Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2013 o 14:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

to może zjeżdżalnie zrobić , taką dupną "centrum zjeżdżania na gołej du*** - z górki na pazurki" to większa część mieszkańców będzie mogła skorzystać i praca będzie , smarowanie dup olejem, wnoszenie zamożnych na szczyt zjeżdżalni, Prosimy Pani Prezydent niech Pani napisze projekta na zjeżdżalnie, będzie fajnie , to byłaby jedyna taka atrakcja po tej stronie Odry na wschód aż do zachodniego jej brzegu !!! wycieczki będą waliły do Chełma ze wszystkich stron , zając powiększy lotnisko żeby gości przyjmować , zrobi się port na Uherce w pobliżu ścieżki rowerowej , przy porcie otworzy się wypożyczalnię rowerów i postój ryksz, pkp wyremontuje stacje Chełm-Miasto żeby obciachu nie było - będzie cudownie , zmini Pani Plan zagospodarowania żeby cały teren Miasta był przeznaczony pod rozrywkę i miodzio będzie 

Rozwiń
KAT
KAT (31 sierpnia 2013 o 10:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

kolejne zielone światło dla inwestycji w Chełmie poskutkuje wybudowaniem największej karuzeli po tej stronie Uherki i to dopiero będzie jazda !!! cyrk jest , zbiera się mniejwięcej razz w miesiącu na większy spektakl , zaś na codzień chałturzą w oddzielnych pokojach, aqua park już prawie jest, ścieżka rowerowa może się nie rozleci, kina mamy dwa sztuki i to 3D4KCHGWPOCO , biblioteka będzie z taką salą konferencyjną że szok,nie mamy tylko ZOO i karuzeli a tak poza tym to już mieszkańcy mają wszystko i co jeszcze chcą? a po co im ulice, chodniki i zakłady pracy ??? też sobie ku*** wymyślają !!! nie będzie pracy to nie będzie ich stać na samochody więc pytam po co ulice? chodnik też nie potrzebny bo gdzie będą chodzić bez pieniędzy? niech siedzą w domach póki im nie zabiorą komornicy - taki plan i miejsca będzie dużo dla kulturalnych ludzi z administracji w aquaparku , na ścieżce rowerowej, bibliotece .... plan doskonały oby tak dalej z tymi inwestycjami , zrobić tylko ładne drogi pod domy zasłużonych dla Chełma , piastujących bardzo odpowiedzialne stanowiska , wybudować wszelkie dostępne udogodnienia, zadbać o rozrywkę dla nich żeby mogli się zrelaksować - bo rządzenie w ich wydaniu to naprawdę ciężka robota i właściwei marnie płatna od kilku do kilkunastu tysięcy? co to jest? jak się milionami obraca !!! reasumując jestem za przywróceniem kary śmierci i wprowadzeniu odpowiedzialności dla urzędników !!! odpowiedzialności materialnej i karnej  z KŚ włącznie !!!

Rozwiń
radek kubera
radek kubera (1 lipca 2013 o 11:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Widzieliście to - http://www.jartom.com/hale Pojawił się wolny magazyn w okolicach. Myślicie, że ktoś to przejmie? Może byłaby praca. Obserwuję ten rynek od dawna i naprawdę różnice cenowe są spore, wszystko poszło mocno w dól.

Rozwiń
chico bebiko
chico bebiko (21 maja 2013 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='lubi' timestamp='1369076132' post='772353']
kolego nie ogarniam co napisałeś, ale wiem tyle że drogę na zalew w Żółtańcach buduje GMINA, a co do inwestycji to w tym mieście chorzy rządzący myślą że market to inwestycja
[/quote]zanim zaczniesz spamowac naucz sie regul pisania na forum oraz ortografii i gramatyki jezyka ojczystego
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!