Teatr

Spektakl "Miasto DADA" w Centrum Kultury

Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Teatr Czytelni Dramatu zaprasza na premierę najnowszej sztuki pt. "Miasto DADA" na podstawie "Urartu" Daniela Adamczyka i Wojciecha Dunina-Kozickiego. Wydarzenie odbędzie się 27 i 28 października o godz. 19 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12).

Najnowszy spektakl Teatru Czytelni Dramatu rozgrywa się w mieście zmagających się tłumów. Artyści próbują odpowiedzieć na pytanie o odpowiedzialność za miejsce, w którym się żyje. Łączy się tutaj teatr ruchu z mocno wyeksponowanym tekstem z akcentem postawionym na odsensawianie treści.

- Spektakl stanowi spojrzenie przez pryzmat problemów współczesnej jednostki z potęgą placu, jak i braku przestrzeni w publicznych środkach transportu, z problemem napięć rodzących się po obu stronach miski, a szczególnie na jej brzegach, gdzie gęstość zaludnienia powoduje, że każde państwo-miasto z narzecza przełożonego na język wszelkich przekładów tworzy sobie swój mały zalew i mały sąd najwyższy - twierdzi autor Wojciech Dunin-Kozicki.

Reżyseruje Daniel Adamczyk. Współpraca choreograficzna: Wojciech Kaproń; scenografia i kostiumy: El Bruzda; wybrane kompozycje i współpraca muzyczna: Małgorzata Krasowska; realizator światła: Michał Mirgos; realizator dźwięku: Tomasz Kraśkiewicz; występują: Barbara Ciemięga, Justyna Jary, Agnieszka Mendel, Paulina Dziuba, Ihor Aronov, Wojciech Jaworski, Jan Żórawski i inni.

Teatr Czytelni Dramatu, działający w Centrum Kultury w Lublinie, to teatr, którego praca polega na wnikliwym wczytaniu się w tekst dramatyczny i przeniesieniu go na scenę w formie pełnowymiarowego spektaklu.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna