niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Dom

Bez woskowania i froterowania

Dodano: 17 września 2003, 17:02

Powszechnie stosowane są obecnie panele laminowane składające się z dwóch lub trzech warstw, pokryte z wierzchu tworzywem o dużej twardości i zróżnicowanej odporności na ścieranie.
Imitacja buku i mahoniu
Wierzchnia warstwa – dekoracyjna – może imitować drewno buku, klonu, dębu, brzozy, olchy i mahoniu, itp. Ze względu na budowę panele dzielimy na posiadające własne i obce pióro. Te drugie wyposażone są we wpusty z obu stron, a niezbędne pióra dołączone są do kompletu. Na rynku dostępne są wyroby zaopatrzone we wpusty i pióra na wszystkich krawędziach, co daje możliwość regulowania ich wysokości podczas montażu, a także poprzecznego łączenia.
Klasa ścieralności
Najważniejszym parametrem, zgodnie ze standardami europejskimi decydującymi o przydatności panelu jest klasa ścieralności. Informacja o tym podana jest na opakowaniu.
Można też znaleźć symbole w postaci piktogramów, obrazujące przeznaczenie materiału. Obrazki informują również o podstawowych parametrach paneli.
Najmniej odporna może być posadzka w sypialni i pokoju gościnnym, najbardziej tam, gdzie jest duże natężenie ruchu: w salonie czy kuchni.
Konserwacja podłogi
Zabiegi pielęgnacyjne polegają na odkurzaniu, przetarciu wilgotną szmatką, zamoczona w wodzie z dodatkiem detergentów, a na koniec wytarciu do sucha. Takiej podłogi nie woskuje się ani nie froteruje. Drobne uszkodzenia (rysy i wklęśnięcia) można skutecznie zatuszować kitem o odpowiednim kolorze.(e)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24