sobota, 17 marca 2018 r.

Dom

Budowa od A do Z

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 grudnia 2003, 16:50


Co roku kilkadziesiąt tysięcy polskich rodzin decyduje się na budowę domu własnymi siłami. Każdy, kto ma taką inwestycję za sobą wie, ile pochłania ona czasu, energii i środków finansowych.
Jeszcze do niedawna inwestor skazany był na samodzielne zdobywanie wszelkich potrzebnych zezwoleń, poszukiwanie dostawców materiałów budowlanych i wykonawców. Budując po raz pierwszy trudno jest w takiej sytuacji ustrzec się wielu, na pozór łatwych do uniknięcia błędów: lokalizacyjnych, prawnych, materiałowych, czy wreszcie realizacyjnych. A takie błędy, niestety, kosztują.
Pomogą przy budowie
Lukę na rynku wypełniła Grupa Polskie Składy Budowlane, która dysponuje 290 składami budowlanymi na terenie całego kraju. Oferta materiałowa składów została uzupełniona o kompleksowy i unikatowy program: „Buduj dom z PSB”. Jest on tworzony przez kilkadziesiąt instytucji, w tym przede wszystkim przez około 50 wiodących producentów materiałów budowlanych, grupę architektów, banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, itp. Obejmuje on realną pomoc podczas planowania inwestycji, a także rozmaite bezpłatne usługi, przywileje i ulgi finansowe.
W ramach programu istnieje możliwość zakupu i adaptacji gotowego projektu architektonicznego wraz z bezpłatnym doradztwem przy jego wyborze. Można uzyskać wycenę materiałów i robocizny stanu surowego zamkniętego jeszcze przed zakupem wybranego projektu.
Osobisty konsultant
Każdy uczestnik programu zostaje objęty „opieką” osobistego konsultanta, który towarzyszy inwestorowi podczas realizacji całej inwestycji. Jego doświadczenie pozwala na służenie zawsze pomocą w zakresie planowania inwestycji, wyboru optymalnej technologii budowy i materiałów budowlanych oraz zapewni ich terminową dostawę na plac budowy. Oferowane materiały posiadają wymagane świadectwa i certyfikaty, a ponadto objęte są specjalnymi rabatami. Często jedynym sposobem na ograniczenie czasu realizacji inwestycji jest kredyt bankowy. Wstępne informacje o możliwościach skorzystania z atrakcyjnych kredytów można uzyskać w składzie budowlanym.
Dodatkowe plusy
Część składów Grupy PSB oferuje dodatkowe korzyści wynikające z uczestnictwa w programie: możliwość zwrotu niewykorzystanych materiałów budowlanych, bezpłatne ubezpieczenie budowanego obiektu od zdarzeń losowych, specjalne zniżki na instalację gazową, zakup mebli czy sprzętu gospodarstwa domowego. Program ma formułę otwartą i jest wciąż uzupełniany o kolejne elementy ułatwiające realizację inwestycji.
Przydatny katalog
Na początku października w sprzedaży pojawiła się książka zawierająca 400 gotowych projektów domów. Nowością w tej publikacji są rozdziały, które zawierają nowe przepisy budowlane, koszty budowy domu w wariancie „tanim” i „drogim”, oraz podstawowe informacje na temat materiałów budowlanych – „mały poradnik inwestora”.
Już ponad 6000 rodzin z 1000 miejscowości w kraju buduje z tym programem. (opr. e)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!