wtorek, 20 marca 2018 r.

Dom

Jak bezpiecznie przenieść gniazdko elektryczne

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 marca 2007, 13:09

Po narodzinach dziecka przemeblowałem mieszkanie. Muszę przesunąć kontakt w ścianie. Jak to zrobić? - pyta Czytelnik.

Przesunięcie gniazdka nie jest trudne. Nawet dla tych, którzy z elektryką nie mają wiele wspólnego. Przed przystąpieniem do pracy, odcinamy dopływ prądu. W tym celu wyłączamy bezpiecznik, pod który podłączone jest gniazdko. Za pomocą tzw. probówki możemy sprawdzić, czy w gniazdku jest prąd. Potem musimy się upewnić, że w miejscu, do którego przenosimy kontakt, nie biegną inne instalacje. Następnie demontujemy stare gniazdko.
Za pomocą poziomicy wyznaczamy nowe miejsce położenia kontaktu. Ołówkiem rysujemy linię, w miejscu której pobiegnie przeciągnięty kabel. Wzdłuż linii wykuwamy bruzdę, w którą schowamy przewód. - Jeżeli ściana jest betonowa, pomagamy sobie dłutem i młotkiem. W przypadku ściany gipsowo-kartonowej wystarczy wycięcie bruzdy ostrym nożykiem do tapet - radzi dyrektor handlowy firmy Kaidar Jacek Pels.

W wyznaczonym miejscu nowego gniazdka wiercimy otwór. Jego średnica powinna być kilka milimetrów większa niż średnica puszki. Do zrobienia otworu używamy wiertarki z koroną wiertniczą. Następnie z otworu i wykonanej wcześniej bruzdy na kabel usuwamy pył, kurz i odłamki ściany. Potem za pomocą wąskiej szpachelki malarskiej nakładamy do otworu niewielką ilość gipsu budowlanego. Po jego nałożeniu szybko umieszczamy nową puszkę. Nie możemy z tym długo czekać ze względu na wysychanie gipsu. Następnie umieszczamy przewody w bruździe i specjalnym otworze nowej puszki. Na otwór po starej puszce i bruzdę nakładamy gips. Wygładzamy, szpachlujemy i malujemy. Następnie łączymy kable i przykręcamy pokrywę.
(mat)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!