czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Dom

Nie ma jak łóżko!

Dodano: 27 lutego 2003, 15:25

Bez łóżka nie można się obyć. Służy do wypoczynku w pozycji leżącej. Bywa zastępowane wersalką, kanapą lub sofą. Łóżko jest prostokątną ramą (wykonana z drewna, metalu, fornirowanej płyty paździerzowej, MDF lub rattanu) zamocowana na nóżkach. Ma zagłówek i czasami zanóżek (na ogół trochę niższy). W ramie łóżka jest zamocowany spód, który dla zapewnienia odpowiedniej wentylacji, powinien być ażurowy. Najlepszy jest stelaż wykonany z poprzecznie ułożonych deseczek z drewna klejonego warstwowo.
Zagłówki i zanóżki
Styl i wygląd łóżek zależy w dużej mierze od zagłówków i zanóżków. Wykonane z drewna mogą być rzeźbione, pokryte reliefami, ozdobione kulami, stożkami. Mogą mieć naturalny kolor, być bejcowane lub lakierowane. Bywa, ze są konserwowane woskiem lub olejem.
Bardzo efektowne są łóżka metalowe, na przykład z ręcznie kutego żelaza, w kolorze czarnym lub patynowane; mogą mieć dodatkowe ozdoby z blachy mosiężnej, miedzianej.
Ważne wymiary
Zastanawiając się nad wstawieniem do naszego mieszkania łóżka (lub łóżek) powinniśmy znać jego wymiary. I tak łóżko jednoosobowe może mieć szerokość 80, 90, 100 lub 120 cm, natomiast dwuosobowe – 140, 160, 180, a nawet 200 cm. Standardowa długość wynosi 190 lub 200 cm.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24