wtorek, 23 maja 2017 r.

Dom

Szklane meble

Dodano: 9 kwietnia 2003, 12:16


d Wystawianie za szybą porcelany, kryształów, kolekcji porcelanowych figurek – od wieków było sposobem na urozmaicenie wnętrza i pokazanie tego, co w domu najlepsze. Tak też jest dzisiaj.
„Szklane meble” cieszą się dużą popularnością. Są to klasyczne gablotki, chociaż czasami bar-dzo zaskakujące kształtami, a jeszcze częściej - nowoczesne meble do kuchni, salonu, a nawet łazienki. Jednak szkło coraz częściej zastępowane jest innymi materiałami, czasami ze względów praktycznych, ale często - estetycznych.
Szkło hartowane - zazwyczaj pojawia się jako element meblu kuchennych czy garderobianych szaf. Najczęściej jest zmatowione lub ma wypukłą, półprzezroczystą strukturę. Ten zabieg powo-duje, że nie wszystko widać. Można więc ukryć za taką szybą mało reprezentacyjne przedmioty, a mebel pozostaje efektowny i wygląda na lekki.
Witraż - prawdziwy jest dość drogi, zwłaszcza jeśli wykonywany jest na specjalne zamówienie. Dlatego częściej stosuje się trochę oszukaną jego formę, w postaci folii naklejanej od wewnętrz-nej strony zwykłej szyby. Aby w pełni wyeksponować szklany obrazek - ważne jest zamontowa-nie odpowiedniego oświetlenia wewnątrz witryny.
Pleksa - „szkło” z tworzywa sztucznego, stosowane często w drzwiach wewnętrznych. Jego główną zaletą jest niska cena. „Szyba” taka może mieć wiele różnych wzorów i odcieni. (elle)
Podpis pod zdjęcie
Witrynkę można także zamówić u stolarza, którzy wkomponuje nam w posiadane już meble i zrobi to taniej niż kosztuje gotowa w sklepie
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24