niedziela, 18 marca 2018 r.

Dom

W domu cieplej, w portfelu więcej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 maja 2010, 18:29
Autor: (hap)

Pieniądze wydane na termomodernizację zwracają się w postaci mniejszych rachunków za ogrzewanie.

Czy przy stale rosnących cenach energii można mniej płacić za ogrzewanie? Dzięki termomodernizacji jest to możliwe. W sfinansowaniu przedsięwzięcia pomaga premia termomodernizacyjna, która pokrywa nawet do 20% wartości kredytu zaciągniętego na realizację inwestycji.


Termomodernizacja to szereg działań, których celem jest zmniejszenie energii wykorzystywanej w budynkach. Do przedsięwzięć tego typu zalicza się przede wszystkim: obłożenie ścian zewnętrznych i dachu warstwą izolacji termicznej, wymianę okien, wymianę lub modernizację systemu grzewczego.

Wsparcie na ocieplenie domów i mieszkań

Koszt termomodernizacji nie jest mały, ale remonty tego typu są w Polsce finansowo wspierane przez państwo. Obecnie zasady tej pomocy określa nowa ustawa o wspieraniu termomodernizacji i remontów, która weszła w życie 19 marca 2009 r.


Premia termomodernizacyjna udzielana jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów (FTiR). O jej przyznanie mogą ubiegać się zarówno osoby fizyczne, jak i prawne, m.in: właściciele domów jednorodzinnych, spółdzielnie mieszkaniowe oraz wspólnoty mieszkaniowe.

Warunkiem otrzymania premii...

... jest zaciągnięcie kredytu w banku komercyjnym na pokrycie kosztów realizacji inwestycji termomodernizacyjnej. Obecnie premia pokrywa do 20 % kwoty kredytu przyznanego inwestorowi na działania termomodernizacyjne. Jest ona także zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych.


Inwestycje w ciepłe domy i mieszkania stają się w Polsce coraz bardziej popularne. W 2008 roku BGK udzielił 3213 premii termomodernizacyjnych o średniej wartości 60 tys. złotych.


Środki te zostały przeznaczone na wsparcie remontu 93 % budynków wielorodzinnych, 6 % budynków użyteczności publicznej i tylko 1 % budynków jednorodzinnych.


Źródło: Partner of Promotion
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!