niedziela, 25 lutego 2018 r.

Edukacja

Gdzie najtrudniej zdobyć indeks

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 czerwca 2008, 19:22

To już ostatni dzwonek dla kandydatów na studia. Tylko do jutra mogą się zgłaszać chętni do studiowania na lubelskim UM.

A UMCS, KUL, Politechnika i Uniwersytet Przyrodniczy kończą zapisy w pierwszych dniach lipca.

- Kandydaci mają ostatnią szansę na wybranie kierunku i zarejestrowanie się w systemie - podkreśla Krystyna Walkowska z działu rekrutacji Uniwersytetu Medycznego. - Nabór zamykamy w najbliższy piątek.

W tym roku największą popularnością na UM cieszą się te same specjalności, co w latach ubiegłych: kierunek lekarski, stomatologia, analityka medyczna i fizjoterapia. Na tę ostatnią już wczoraj było 10 osób na miejsce!

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, największa uczelnia w regionie, przyjmuje zapisy kandydatów do pierwszych dni lipca (w zależności od kierunku).
- Ale ogólna liczba kandydatów już przekroczyła liczbę miejsc, które mamy - zaznacza dr Wiesław Grzegorczyk z uczelnianej komisji rekrutacyjnej.

Hity UMCS: biotechnologia, dziennikarstwo, stosunki międzynarodowe i… turystyka

Na tę ostatnią wybiera się Marcin, maturzysta z Łęcznej.

- Chciałbym otworzyć jakiś ośrodek albo pensjonat na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim - argumentuje. - Mam już nawet działkę niedaleko jeziora Piaseczno. Może coś tam zbuduję? A takie studia bardzo mi w tym pomogą.

Tomek, absolwent I LO w Lublinie, wybiera się na europeistykę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. - Po wejściu Polski do Unii Europejskiej specjaliści od tematyki unijnej i europejskiej są na wagę złota - wyjaśnia. - Mam nadzieję, że po tych studiach ze znalezieniem pracy nie będę miał problemu.

Problem może być za to z samym dostaniem się na studia - 

europeistyka to najbardziej oblegany kierunek na KUL

- Ale dużym zainteresowaniem cieszą się też psychologia i dziennikarstwo, gdzie o jedno miejsce stara się już co najmniej 5 kandydatów - dodaje Beata Górka, rzecznik uczelni. - Sporo jest też chętnych na prawo i administrację. Czekamy na kandydatów do 3 lipca.

Chcą projektować i budować

Cztery dni dłużej zgłoszenia przyjmuje Politechnika Lubelska. - W tym roku najwięcej kandydatów walczy o przyjęcie na architekturę i budownictwo - szacuje Iwona Czajkowska-Deneka z PL. - Cieszy nas też duże zainteresowanie matematyką, którą uruchamiamy właśnie od tego roku.

Marzę, by zostać weterynarzem!

Najwięcej czasu do zastanowienia mają chętni do studiowania na Uniwersytecie Przyrodniczym. Tu rekrutacja trwa do 10 lipca.

- Na razie najbardziej oblegane nasze kierunki to weterynaria, technika rolnicza, architektura krajobrazu i towaroznawstwo - wylicza Elżbieta Binienda, kierownik działu organizacji studiów na UP.

Wybranie tego ostatniego rozważa Małgorzata Nucia spod Lublina.
- Ale rozważam też agrobioinżynierię i rolnictwo - mówi Gosia. - W tym tygodniu zdecyduję i złożę dokumenty.

Listy przyjętych na wszystkie uczelnie zostaną ogłoszone w połowie lipca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!