poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Edukacja

UMCS wybrał najlepszych absolwentów

Autor: toma

Ernest Kolek, Emil Chról i Vitaliy Smygur zostali laureatami pierwszej edycji Konkursu na Najlepszego Absolwenta UMCS 2015. W nagrodę dostaną po 1 tys. zł.

W kategorii studiów I stopnia najlepszy okazał się Ernest Kolek, absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii, a wyróżnienie przyznano Magdalenie Oronowicz z Wydziału Ekonomicznego.

Wśród absolwentów studiów magisterskich zwycięstwo przypadło Emilowi Chrólowi z Wydziału Humanistyczego, a wyróżnienia przypadły innej absolwentce „humanika” Marcie Kostrzewie i Łukaszowi Boleście, który ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji.

Wśród studentów zagranicznych najlepszy okazał się Vitaliy Smygur z Ukrainy. Dla absolwenta Wydziału Ekonomicznego to nie pierwsza prestiżowa nagroda. W ubiegłym roku zwyciężył w konkursie „Intersudent”, w którym wyłaniano najlepszego studenta-obcokrajowca w Polsce.

Warunkiem udziału w konkursie była średnia ocen na poziomie co najmniej 4,0 i kontynuacja nauki na studiach wyższego stopnia. Zwycięzców wyłaniała czteroosobowa kapituła złożona z przedstawicieli władz uczelni i Fundacji Absolwentów UMCS.

– Kandydaci prezentowali swoje osiągnięcia nie tylko w nauce, ale też w działalności sportowej, kulturalnej czy organizacyjnej – mówi Arkadiusz Wronowski, prezes Fundacji Absolwentów UMCS.

Czytaj więcej o:
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 października 2015 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest jakiś absurd pokazujący, że uczelnie publiczne dalej żyją w swoim świecie teorii i imaginacji. Najlepsze studia są takie, które dają dobrze płatną i interesująca pracę, a najlepszym studentem ten, kto ją dostaje i sprawdza się potem w życiu zawodowym. Ja studiuję w Wyższej szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Uważam, że jestem najlepszym studentem, ponieważ już na 2 roku znalazłem pracę w firmie transportowej. Za półtora roku skończę kierunek inżynierski transport i logistyka i zostanę zastępcą kierownika działu logistyki w średniej wielkości firmie kurierskiej. Moja średnia na studiach to niespełna 4, ale dla mnie i moich pracodawców ważniejsze jest, żeby moja wiedza i umiejętności sprawdzały się w praktyce. I za to dziękuję wykładowcom na Wyspie!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!