środa, 21 lutego 2018 r.

Gry

Civilization VI: Persja i Macedonia wkraczają do akcji (wideo)

Dodano: 22 marca 2017, 17:01
Autor: RAD

Hypaspiści, jedna z dwóch unikalnych jednostek Aleksandra Wielkiego w grze Sid Meier’s Civilization VI
Hypaspiści, jedna z dwóch unikalnych jednostek Aleksandra Wielkiego w grze Sid Meier’s Civilization VI (fot. Firaxis games)

Lada dzień w grze Civilization VI pojawią się dwie nowe cywilizacje. Obie nastawione przede wszystkim na walkę i podboje.

Od październikowej premiery Sid Meier’s Civilization VI gra wzbogaciła się o dwie dodatkowe cywilizację. Była Polska z królową Jadwigą i Australia. Wkrótce pojawią się dwie nowe cywilizacje.

Macedonia to oczywiście Aleksander Wielki. Unikalna umiejętność tej nacji to Hellenistyczna Fuzja. Jak to działa?
Podbijając miasto dostajemy za każdą z dzielnic w tym mieście. Przy podbijaniu miast przyda się unikalna jednostka, czyli Hypaspiści. Zastępują oni zbrojnych i są od nich znacznie mocniejsi właśnie przy obleganiu miast.

W późniejszej fazie rozgrywki będziemy też mogli rekrutować Hetajrów. To szybka i ciężka kawaleria zastępująca konnicę, która jeszcze na dodatek otrzymuje darmowy awans.

Macedonia ma też swoją unikalną budowlę. Dzięki Basilikoi Paides tworzenie jednostek dostarcza miastu także punkty nauki, a część jednostek otrzymuje dodatkowe doświadczenie.

W akcji Macedonia Aleksandra Wielkiego prezentuje się tak:

WIDEO

A czego możemy się spodziewać po Persji?
Na jej czele stoi Cyrus ze swoją unikalną umiejętnością Upadek Babilonu - po wypowiedzeniu wojny z zaskoczenia wszystkie perskie jednostki dostają premię do ruchu (co może przyspieszyć atak na wraże miasta o 1 czy 2 tury), a samo wypowiedzenie wojny z zaskoczenia oznacza dla nas mniejsze kary dyplomatyczne (co z kolei oznacza, że nie będziemy musieli wysłuchiwać tylu potępień od innych cywilizacji).

Na początkowym etapie gry Persja może też skorzystać ze swojej unikalnej jednostki zastępującej zbrojnych. Nieśmiertelni dysponują także atakiem dystansowym i mocną obroną.

Unikalna umiejętność perskiej cywilizacji to satrapia, czyli premia do wewnętrznych szlaków handlowych (i dodatkowy szlak po opracowaniu doktryny filozofii politycznej).
Persowie także mają swoją unikalną budowlę: Pairidaeza to ulepszenie pola, które zapewnia punkty kultury, złoto i dodatkowe premie za sąsiadujące dzielnice i centra miast.

W tym przypadku wszystko razem prezentuje się tak:

WIDEO

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!