piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Hrubieszów

Uczeń dostał książką w głowę. Nauczycielka może zostać wydalona z zawodu

Dodano: 8 stycznia 2017, 11:35
Autor: ask

Na początku marca rozpocznie się postępowanie dyscyplinarne nauczycielki szkoły w Werbkowicach (pow. hrubieszowski). Kobieta może zostać nawet wydalona z zawodu.

– Komisja dyscyplinarna podjęła w piątek decyzję o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego w tej sprawie – informuje Weronika Jezior, przewodnicząca komisji. – Zrobiła to na wniosek rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli.

Rzecznik uznał, że zarzuty stawiane kobiecie są zasadne. Nauczycielka miała uderzyć książką w głowę jednego z uczniów starszych klas szkoły podstawowej. Potem wyprowadziła go z klasy i na korytarzu skrzyczała.

O sprawie rodzice ucznia poinformowali dyrekcję szkoły, a ta kuratorium oświaty. W efekcie nauczycielka została zawieszona i odpowie przed komisją dyscyplinarną. Jeśli i ta uzna, że zarzuty są zasadne i takie zdarzenie miało miejsce grozi jej nagana, zwolnienie z pracy, zwolnieniem z pracy z zakazem przyjmowania nauczyciela do zawodu przez trzy lata lub wydalenie z zawodu nauczyciela.

niegość
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(47) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

niegość
niegość (10 stycznia 2017 o 12:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
....weż maryś jeszcze te dwie niebieskie tabletki.......
Rozwiń
Gość
Gość (9 stycznia 2017 o 11:51) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdyby mu przylała linijką to co na szafot? Jej zachowanie błedne ale trzeba zobaczyć rangę całej sytuacji.
Rozwiń
Gość
Gość (9 stycznia 2017 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
P_ewnie nauczycielka wójtowi nie przychylna.
Rozwiń
a-b
a-b (9 stycznia 2017 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Myślę, że w takich klasach powinien być jakiś monitoring, aby nauczyciel/ka mieli jakieś twarde dowody na zachowanie tych "wybitnych" uczniów. Można wtedy taki film przedstawić rodzicom na zebraniu (wywiadówce). Niech zobaczą wsyscy rodzice. Bo w tej chwili ta pani nauczycielka jest bezbronna. Klasa (grupa) może solidaryzować się z takim prowodyrem, który w ten sposób chce zaimponować reszcie. Zdaję sobie sprawę z tego, że to rozwiązanie drogie. Może nagrywać chociaż dżwięki. No bo jak przekonać zapatrzoną, zadziorną mamusię o tym,że jej synalek jest na złej drodze. Co do bieżących (obecnych) kar to niech się wypowiedzą nauczyciele. Jeśli takowe (kary) są w ogóle. Wpisy do dzienniczków uważam za mało znaczące.
Rozwiń
Gość
Gość (9 stycznia 2017 o 11:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niedorzecznika postawić przed komisją!! Zamiast wspomagać osamotnionych nauczycieli w codziennej walce o wykształcenie narodu to jeszcze stawia się ich pod ścianą. Należy wrócić do szkoły z lat 80-tych. Wtedy był szacunek dla nauczyciela i nauka nie szła w las. Dzisiaj psudorodzice ze swoimi zepsutymi bachorami chcą uczyć nauczycieli jak mają uczyć ich małych terrorystów... Na szczęście wybrałem inny zawód...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (47)

Pozostałe informacje

Alarm 24