czwartek, 22 lutego 2018 r.

Hrubieszów

Uczeń dostał książką w głowę. Nauczycielka może zostać wydalona z zawodu

Dodano: 8 stycznia 2017, 11:35
Autor: ask

Na początku marca rozpocznie się postępowanie dyscyplinarne nauczycielki szkoły w Werbkowicach (pow. hrubieszowski). Kobieta może zostać nawet wydalona z zawodu.

– Komisja dyscyplinarna podjęła w piątek decyzję o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego w tej sprawie – informuje Weronika Jezior, przewodnicząca komisji. – Zrobiła to na wniosek rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli.

Rzecznik uznał, że zarzuty stawiane kobiecie są zasadne. Nauczycielka miała uderzyć książką w głowę jednego z uczniów starszych klas szkoły podstawowej. Potem wyprowadziła go z klasy i na korytarzu skrzyczała.

O sprawie rodzice ucznia poinformowali dyrekcję szkoły, a ta kuratorium oświaty. W efekcie nauczycielka została zawieszona i odpowie przed komisją dyscyplinarną. Jeśli i ta uzna, że zarzuty są zasadne i takie zdarzenie miało miejsce grozi jej nagana, zwolnienie z pracy, zwolnieniem z pracy z zakazem przyjmowania nauczyciela do zawodu przez trzy lata lub wydalenie z zawodu nauczyciela.

niegość
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(47) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

niegość
niegość (10 stycznia 2017 o 12:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
....weż maryś jeszcze te dwie niebieskie tabletki.......
Rozwiń
Gość
Gość (9 stycznia 2017 o 11:51) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdyby mu przylała linijką to co na szafot? Jej zachowanie błedne ale trzeba zobaczyć rangę całej sytuacji.
Rozwiń
Gość
Gość (9 stycznia 2017 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
P_ewnie nauczycielka wójtowi nie przychylna.
Rozwiń
a-b
a-b (9 stycznia 2017 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Myślę, że w takich klasach powinien być jakiś monitoring, aby nauczyciel/ka mieli jakieś twarde dowody na zachowanie tych "wybitnych" uczniów. Można wtedy taki film przedstawić rodzicom na zebraniu (wywiadówce). Niech zobaczą wsyscy rodzice. Bo w tej chwili ta pani nauczycielka jest bezbronna. Klasa (grupa) może solidaryzować się z takim prowodyrem, który w ten sposób chce zaimponować reszcie. Zdaję sobie sprawę z tego, że to rozwiązanie drogie. Może nagrywać chociaż dżwięki. No bo jak przekonać zapatrzoną, zadziorną mamusię o tym,że jej synalek jest na złej drodze. Co do bieżących (obecnych) kar to niech się wypowiedzą nauczyciele. Jeśli takowe (kary) są w ogóle. Wpisy do dzienniczków uważam za mało znaczące.
Rozwiń
Gość
Gość (9 stycznia 2017 o 11:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niedorzecznika postawić przed komisją!! Zamiast wspomagać osamotnionych nauczycieli w codziennej walce o wykształcenie narodu to jeszcze stawia się ich pod ścianą. Należy wrócić do szkoły z lat 80-tych. Wtedy był szacunek dla nauczyciela i nauka nie szła w las. Dzisiaj psudorodzice ze swoimi zepsutymi bachorami chcą uczyć nauczycieli jak mają uczyć ich małych terrorystów... Na szczęście wybrałem inny zawód...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (47)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!