20:07

Wiślanie Jaśkowice – Motor Lublin 4:3. Obrona dziurawa jak szwajcarski ser

0 60 A A
(fot. MACIEJ KACZANOWSKI)

W piątek skończyła się passa czterech zwycięstw Motoru. Lublinianie przegrali w Skawinie z Wiślanami Jaśkowice 3:4. Mecz z powodu obfitych opadów deszczu stał pod znakiem zapytania, ale ostatecznie nie został odwołany, tylko opóźniony o godzinę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla piłkarzy z Lublina. Już w siódmej minucie szybka kontra beniaminka skończyła się golem. Wiślanie wyszli ze swojej połowy wymieniając kilka podań, a w końcowej fazie akcji Maciej Wcisło zagrał do Mateusza Krasuskiego, a ten strzelił do pustej bramki.

Po 20 minutach, o których przyjezdni chcieliby, jak najszybciej zapomnieć drużyna Piotra Zasady wreszcie zaczęła stwarzać zagrożenie pod bramką rywali. Najpierw po centrze z rzutu rożnego głową uderzał Artur Gieraga. Kilkadziesiąt sekund później powinno być 1:1. Świetne podanie na lewą stronę posłał Marcin Burkhardt. Na skrzydle szarżował Przemysław Szkatuła. Wpadł w pole karne, poradził sobie z jednym obrońcą, drugim i strzelił dobrze, ale minimalnie niecelnie.

W 27 minucie goście dopięli swego. Dwa razy świetnie zachował się Kamil Oziemczuk. Najpierw po dalekim podaniu od Burkhardta „Oziem” zgrał klatką do Konrada Nowaka. Ten został jednak zablokowany, a piłka ponownie znalazła się pod nogami byłego gracza AJ Auxerre. 29-latek bardzo dobrze zagrał tyłem do bramki i wystawił futbolówkę Pawłowi Kaczmarkowi, a ten uderzył tuż przy słupku na 1:1.

Wydawało się, że najgorsze Motor ma już za sobą. Tymczasem sprytny wrzut z autu w pole karne przyjezdnych, odegranie przed szesnastkę i strzał Krasuskiego od razu z powietrza zakończył się drugim golem dla gospodarzy. W 37 minucie mogło być 3:1, ale Bartosz Czarnecki źle rozwiązał sytuację sam na sam z Pawłem Sochą. Za bardzo „wygonił” się do boku i po minięciu golkipera przyjezdnych zamiast strzelać zagrywał wzdłuż bramki. Pierwsi do piłki dopadli jednak obrońcy żółto-biało-niebieskich i zażegnali niebezpieczeństwo.

A kilkadziesiąt sekund później zrobiło się 2:2. Kapitalnie zachował się Marcin Michota, który wpadł w pole karne między dwóch obrońców i wyłożył piłkę, jak na tacy Nowakowi. Ten mimo rozpaczliwej interwencji piłkarza Wiślan wepchnął piłkę do siatki. Niestety, „Nowy” przy okazji doznał kontuzji i na chwilę zszedł z boiska.

A to natychmiast wykorzystali gracze Wiślan. Dokładnie 50 sekund po tym, jak lublinianie wyrównali po raz drugi zrobiło się... 3:2. Dosłownie po kilku podaniach w sytuacji jeden na jeden z Patrykiem Słotwińskim znalazł się Konrad Kuliszewski. Ograł zawodnika Motoru z dziecinną łatwością i po chwili idealnie przymierzył do siatki po długim rogu.

Pierwsze minuty po przerwie to głównie walka w środku boiska. W 52 minucie groźnie zaatakowali podopieczni Wojciecha Ankowskiego. Akcję napędził Krasuski, który zgrał w pole karne do Wcisły. Ten wypatrzył jeszcze lepiej ustawionego kolegę, ale pierwszy do futbolówki dopadł Socha.

W 56 minucie trener Zasada zdecydował się na... potrójną zmianę. I po chwili mogło być 3:3. Gieraga wyłożył piłkę Kamilowi Majkowskiemu, ale ten został w ostatniej chwili zablokowany. Po godzinie gry gospodarze przez chwilę cieszyli się z czwartego trafienia, ale ostatecznie sędzia uznał, że Wcisło był na spalonym. W 65 minucie po raz kolejny we znaki obrońcom żółto-biało-niebieskich dał się Krasuski, który świetnie wystawił piłkę Maciejowi Bębenkowi, a ten strzelił na 4:2.

Wydawało się, że jest po zawodach, ale dopiero od tego momentu wydarzenia na boisku całkowicie zdominował Motor. Najpierw szansę na gola zmarnował Kozban. Później niewiele mylili się: Dawid Dzięgielewski i Szymon Kamiński. W 80 minucie znowu wypalił manewr z przesunięciem do ataku Gieragi. To właśnie stoper przyjezdnych wygrał walkę w powietrzu i zgrał do Kozbana, a napastnik z Ukrainy spokojnie przerzucił piłkę nad bramkarzem rywali i było już tylko 4:3 dla gospodarzy.

Po chwili Gieraga z bliska miał szansę na 4:4, ale huknął nad poprzeczką. W 84 minucie znowu zabrakło centymetrów. Strzelał Dzięgielewski, a o mały włos do piłki nie dopadł jeszcze Gieraga. Końcówka to rozpaczliwe ataki lublinian, którzy co i rusz posyłali długie piłki w pole karne rywala. W doliczonym czasie gry w szesnastkę Wiślan powędrował nawet Socha. Niestety, cud z Trzebini się nie powtórzył i drużyna trenera Zasady musiała się pogodzić z porażką.

Wiślanie Jaśkowice – Motor Lublin 4:3 (3:2)

Bramki: Krasuski (8, 30), Kuliszewski (38), Bębenek (65) – Kaczmarek (27), Nowak (37), Koban (80).

Wiślanie: Napieralski – N. Morawski, Sikora, Golos (76 Piekarski), P. Morawski, Żaba (79 Węgrzyn), Białek, Krasuski (72 Sosin), Czarnecki, Wcisło (90 Dudała), Kuliszewski (63 Bębenek).

Motor: Socha – Michota, Gieraga, Tadrowski, Słotwiński (56 Majkowski), Kaczmarek, Burkhardt (72 Tymosiak), Oziemczuk (46 Dzięgielewski), Buczek (56 Kamiński), Szkatuła, Nowak (56 Kozban).

Żółte kartki: Wcisło – Majkowski, Kamiński, Tadrowski, Tymosiak.

W Lublinie rozpoczęły się obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uroczystości rozpoczęła uroczysta sesja Rady Miasta z udziałem prezydenta miasta Krzysztofa Żuka, wojewody lubelskiego Krzysztofa Komorskiego oraz miejskich radnych, przedstawicieli urzędu marszałkowskiego, konsulów oraz lubelskich posłów, senatorów oraz służb mundurowych.

Prawie 6 kg narkotyków zabezpieczyli lubelscy policjanci

Lubelscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który w wynajmowanej piwnicy przechowywał hurtowe ilości narkotyków. Wśród znalezionych rzeczy była marihuana, mefedron, grzybki halucynogenne oraz tabletki ekstazy.

Ciężki czas dla strażaków. Potrzebny był samolot gaśniczy
ZDJĘCIA

Słoneczna i ciepła pogoda sprzyja spacerom i przebywaniu na świeżym powietrzu. Niestety to także czas gdy o pożar w lesie czy na łące nie trudno.

Padwa Zamość i AZS AWF Biała Podlaska jadą w delegacje po zwycięstwa

W 29. serii spotkań dwaj przedstawiciele naszego regionu wystąpią na boiskach rywali

To one powalczą o tytuł najpiękniejszej. I będą reprezentować Lubelszczyznę na finale Miss Polski

Dwie dziewczyny z województwa lubelskiego będą reprezentować Lubelszczyznę i powalczą o tytuł najpiękniejszej w konkursie Miss Polski 2024.

Odmień być! Czyli przedmaturalny quiz z języka angielskiego
QUIZ
film

Matura coraz bliżej i do egzaminu z języka angielskiego pozostał już niecały tydzień.

Sygnał Lublin umacnia się na prowadzeniu. Wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Sygnał Lublin pokonał POM Iskra Piotrowice i umocnił się na prowadzeniu. Podopieczni Przemysława Drabika są już bardzo blisko zapewnienia sobie awansu do IV ligi

Górnik Łęczna gra dzisiaj z Odrą Opole. Nie ma miejsca na błąd

Na otwarcie 31. kolejki Fortuna I Ligi Górnik Łęczna podejmie u siebie Odrę Opole, która w minionej serii gier przegrała u siebie z Motorem Lublin

Lublinalia dzień pierwszy - zobacz jak bawiła się młodzież na koncertach
ZDJĘCIA

Pierwszy dzień koncertów za nami. Lublinianie na terenach zielonych perły bawili się do późnego wieczora.

Święto Konstytucji 3 Maja na starych zdjęciach
foto

Święto Narodowe 3 Maja ustanowiono w 1919 r. i ponownie w 1990 r. na cześć Konstytucji 3 Maja. Obchody tego Święta miały niezwykle uroczysty charakter. Zobaczmy, jak wyglądały obchody tego Święta przed wojną, jak i w latach 80-tych ubiegłego wieku.

Centrum miasta rozbłyśnie na niebiesko. Jest ważny powód

Lublin włącza się w międzynarodową akcję „Miasta na niebiesko”. Ma to zwrócić uwagę społeczeństwa na rzadką i ciężko wykrywalną chorobę.

W piątek MKS FunFloor Lublin zacznie walkę w Final Four Orlen Pucharu Polski

W piątek MKS FunFloor Lublin rozpocznie walkę o to, żeby zakończyć sezon z jakimś trofeum. Na początek turnieju Final Four w Kaliszu wicemistrzynie Polski zmierzą się z Młynami Stoisław Koszalin

Powiat włodawski ma nowego starostę. "Nie będzie rewolucji w starostwie"

Mariusz Zańko nowym starostą powiatu włodawskiego. – Bezpieczeństwo, stabilizacja i rozwój. To trzy filary tej kadencji – ogłosił na dzisiejszej sesji nowy starosta z PiS.

Miasto daje kasę młodzieży z lubelskich szkół. Kto otrzymał wsparcie?

Urząd Miasta Lublin rozstrzygnął konkurs grantowy dla dzieci i młodzieży z lubelskich szkół. 25 lubelskich placówek otrzyma nawet do 7,5 tys. zł.

Z konstytucją na rowerze

Uczczą święto 3 maja pokonując kilometry na rowerze. Gminy Trzydnik Duży i Gościeradów zapraszają na trzeci już Rajd "Z konstytucją na rowerze".