sobota, 20 stycznia 2018 r.

Janów Lubelski

Zawyżone koszty w spółdzielni mieszkaniowej, ale oszustwa nie było

Dodano: 13 stycznia 2018, 16:23
Autor: ask

(fot. Archiwum )

Janów Lubelski Główny księgowy oraz prezes zarządu Janowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej nie popełnili oszustwa – stwierdziła Prokuratura Okręgowa w Zamościu i umorzyła śledztwo dotyczące doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem mieszkańców kilku bloków.

Śledczy zajmowali się rozliczaniem rachunków za centralne ogrzewanie prowadzonym w spółdzielni od 2009 do 2015 r. Mieszkańcy twierdzili, że spółdzielnia wprowadza ich w błąd co do wysokości kosztów ponoszonych z tego tytułu i pobiera zawyżone opłaty. W sumie miało chodzić o blisko 750 tys. zł. Żeby stwierdzić, czy do przestępstwa doszło, śledczy powołali biegłych księgowych. Wykazali oni, że zawyżanie kosztów rzeczywiście miało miejsce.

– W rozliczeniach użytkowników budynków pozostających w zasobach JSM wystąpiły zarówno nadpłaty jak i niedopłaty w różnych kwotach – ustalili śledczy.

Dlatego też stwierdzono, że zarówno główny księgowy spółdzielni, który zajmował się rozliczaniem kosztów, jak i ówczesny prezes zarządu, na którego polecenie działał, nie dopuścili się oszustwa. według śledczych, nie doszło do popełnienia przestępstwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. W tym przypadku pobierano raz za dużo, a raz za mało pieniędzy. Z tego powodu śledztwo umorzono.

– Ocena ta nie pozbawia użytkowników lokali mieszkalnych możliwości odzyskania nadpłaconych kwot np. poprzez zaliczenie ich na poczet przyszłych zaliczek lub dochodzenia przed sądem cywilnym zwrotu nienależnego świadczenia – podkreśla prokuratura. 

Użytkownik niezarejestrowany
lokator ...
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 dni temu o 13:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
o widze że kolejne osoby oszukane. pewnie na podzielnikach ciepła/podzielnikach kosztów ogrzewania. super! tak samo jak ja. jeśli ktoś nie wierzy w przekręt podzielnikowy to niech zobaczy ten film: ***s://***youtube.com/watch?v=alw5wektyyy albo ostatni reportaż tvp_info o przekręcie w mysłowicach...
Rozwiń
lokator ...
lokator ... (13 stycznia 2018 o 18:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
.....śmiem rozumieć, że tworzący ten artykuł chciał napisać, iż obaj oskarżeni nie wyprowadzili nieuprawnienie pieniędzy z zasobów JSM, a jedynie żonglowali wysokością opłat.... Innymi słowy są czyści i chwała im za to.
Rozwiń
Gość
Gość (13 stycznia 2018 o 18:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prokuratura udowadnia, że jest niepotrzebna. szkoda pieniędzy na takich urzędników, a dostawać będą grube tysiące do końca życia.
Rozwiń
Gość
Gość (13 stycznia 2018 o 17:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nic nie rozumiem z tego bełkotu... Ale pewnie oskarżeni to piSSowcy, więc by się zgadzało. Chodzi o koszty rozliczeń czy koszty na rozliczeniach ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!