Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

14 marca 2017 r.
16:15

Ile kosztuje organizacja wesela? Na co wydaje się najwięcej pieniędzy?

120 10 A A
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ile pieniędzy kosztuje organizacja wesela? - o to zapytał serwis ogłoszeniowy OLX.

Kim są przyszli nowożeńcy?

Przysłowiowi młodzi to głównie osoby w wieku 18-30 lat (84,18%) najwięcej z nich planuje pobrać się jeszcze w bieżącym roku (68,61%). Mniejsza część uroczystość planuje na 2018 rok (24,57%) a tylko 4,91% za dwa lata. Co ciekawe są i osoby, które planują ceremonię z pięcioletnim wyprzedzeniem. Ankietowani to osoby głównie z wykształceniem wyższym (50,12%) oraz średnim (39,90%).

Ile kosztuje wesele?

Zdecydowana większość zaręczonych powie sobie “Tak” podczas ceremonii kościelnej (86,24%). Wspólnie z rodziną i znajomymi świętować będą ten niezapomniany moment podczas zabawy weselnej. Ile planują przeznaczyć na jej organizację? 31% przyszłych małżonków planuje na organizację uroczystości przeznaczyć budżet mniejszy niż 20 tysięcy złotych. 45% deklaruje, że wyda na ten wyjątkowy dzień wyda od 20 tysięcy złotych do 40 tysięcy złotych, 24% planuje wydać więcej niż 40 tysięcy złotych. W przeliczeniu na osobę planują zapłacić mniej niż 200 złotych za przyjęcie weselne (51,38%) - sporo par planuje wydać nieco więcej czyli od 200 do 300 złotych za zabawę dla jednej osoby (28,32%). Przyszli nowożeńcy świętować będą najczęściej w gronie  51-100 osób (38,44%) bądź 101-200 osób (35,77%). Tylko 3,6% osób chce zatrudnić wedding plannera, który pomoże w organizacji i przygotowaniach do uroczystości. 

Jaki dzień na wesele?

Czy przesąd mówiący, że miesiąc w którym bierzemy ślub powinien mieć w nazwie literę R jest nadal praktykowany? Na podstawie odpowiedzi użytkowników w ankiecie można powiedzieć, że tak - czerwiec i sierpień to miesiące wskazywane przez 44,22% użytkowników planujących się pobrać. Spora część planuje uroczystość na wrzesień (17,69%). Są i użytkownicy dla których idealne miesiące to kwiecień, maj lub czerwiec. Idealny dzień tygodnia dla ankietowanych to sobota (84,52%) - piątek wybrało 9,92%.

Pieniądze na wesele: oszczędności czy pożyczka?

74,94% osób koszty ślubu i przyjęcia może pokryć bez zastrzyku gotówki w postaci kredytu. Jeśli już pożyczają to raczej od rodziny i znajomych (9,09%). Około 12% badanych ratuje się pożyczką - ale tylko na część wydatków, całość wydatków z kredytu planuje pokryć niecałe 5%. Pary dzielą wydatki po równo - z wyników ankiet wynika jednak, że więcej kosztów pokrywa Pan Młody lub jego rodzina. Wydatki, które częściej należą do przyszłego męża to zakup obrączek (22,87%), napoje i alkohol (16,30%), wynajęcie samochodu (15,09%) oraz opłacenie zespołu bądź DJ (13,63%).

Organizacja wesela - podpowiedzi, wskazówki

Przyszłe Panny Młode najczęściej goszczą w kategorii związanej z organizacją ślubu i wesela. Czego szukają? Przede wszystkim idealnej kandydatki na suknię ślubną (52,29%) - okazuje się, że Panie nie tylko rozważają zakup sukni z “drugiej ręki”, ale bardzo często poszukują inspiracji przeglądając ogłoszenia z modą ślubną. W serwisie pojawia się bardzo wiele kreacji znanych projektantów, które kuszą cenami znacznie niższymi niż nowe modele. Przyszłe żony planują wydać na wymarzoną suknię od 1001-2000 złotych (31,45%), nieznacznie mniej Pań (31,20%) deklaruje na suknię przeznaczyć mniej niż 1000 złotych.

Ankietowani (23,13%) zdradzili nam, że w serwisie poszukują ogłoszeń o wynajmie auta do ślubu - jedni poszukują prawdziwych unikatów inni najnowszych i prestiżowych egzemplarzy. Zaproszenia to kolejne rzeczy, których szukają przyszłe Młode Pary (25,30%). Kolejne elementy przydatne przy organizacji, których szuka się w serwisie to obuwie (19,52%), fotograf (18,55%) oraz dodatkowe urozmaicenia. Warto w internecie rozglądać się za drobnymi rzeczami takimi jak dekoracje, zawieszki na alkohol, upominki dla gości, księgi gości, lampionów czy też kursu tańca towarzyskiego.

A jakie dodatkowe atrakcje przyszli nowożeńcy planują dla swoich gości? Animator dla dzieci to świetnie rozwiązanie, które pozwoli świetnie bawić się również tym najmłodszym gościom. Atmosferę może urozmaicić saksofonista, a ciekawe drinki przygotować wynajęty barman. Nie zabraknie urozmaiceń nawiązujących do tradycji i swojskości takich jak stół wiejski czy też pieczony dzik. Lampiony szczęścia mają zapewnić romantyczny nastrój z kolei budka z lodami, candy bar czy też fontanna z czekolady to słodkie przyjemności dla gości. Z bardziej oryginalnych rozwiązań nowożeńcy proponują lot balonem, pokaz taneczny, teatr ognia a nawet kulę sferyczną. Ciekawe rozwiązania będące alternatywą poprawin to wspólny wyjazd na domki letniskowe.

Co radzą przyszli nowożeńcy parom, które dopiero zaczynają planować uroczystość?

“Dobrze zaplanujcie sobie budżet, niech wesele będzie dniem dla Was a nie dla gości. To wasz dzień!”

“Oszczędzajcie już przed zaręczynami, bo koszty są straszne”

“Dużo spokoju i dobry plan to podstawa”

“Ślub to najważniejszy moment w życiu a nie towarzyszące mu uatrakcyjnienia”

“Bardzo dużo rzeczy można zrobić samemu - wymaga to jednak więcej czas, zapału i umiejętności. Chociaż jest dużo tańsze i bardziej satysfakcjonujące”.

“Szukanie używanych sukienek i innych możliwych produktów w celu obniżenia kosztów”

“Sporządzić listę rzeczy do załatwienia i punkt po punkcie realizować”

“To jedyny taki dzień w życiu - cieszcie się, korzystajcie a gdy coś nie idzie po Waszej myśli nie przejmujcie się tym”

“Planujcie wszystko dużo wcześniej, bez zbędnego stresu i na luzie”

“Koszty zawsze są większe, niż początkowo się zakłada”

“Ustalajcie wszystko wcześniej, żeby wszystko się udało i Panna Młoda powinna kupić sobie organizer ślubny, żeby wszystko zapisywać - nawet drobną rzecz.

Jak powstał materiał?

Aż 419 przyszłych nowożeńców opowiedziało w ankiecie serwisu OLX o przygotowaniach do ślubu i wesela. O swoich planach opowiadali od 20 lutego do 1 marca. W ankiecie odpowiedzilli na 19 pytań w tym dwa otwarte, które okazały się skarbnicą wiedzy o przyszłych nowożeńcach.

Źródło: OLX

ILE KOSZTOWAŁA ORGANIZACJA WASZEGO WESELA?

Czekamy na Wasze anonimowe komentarze pod artykułem. Co było najdroższe? Czy żałujecie, że na coś wydaliście pieniądze?

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 13:14
To wszystko zależy od tego, czego oczekuje ktoś po takim weselu. Ja organizowałem wesele w Zajeździe Jurajskim w Jurze Krakowsko Częstochowskiej i byłem zadowolony z niemal wszystkiego. W sumie na 2018 oferują interesujące promocje na wesele, więc myślę, że warto jest się bliżej przyjrzeć takiej możliwości ;)
Avatar
alkabra12 / 16 marca 2017 o 21:43
najlepiej zlecić to jakiejś firmie, wychodzi taniej bo oni mają spore rabaty i w sumie nie musisz się niczym zajmować, a masz wesele na najwyższym poziomie, tutaj fajna firma ***weseleznatura.pl/ która organizuje wesela
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 09:17
W 2014 ślub cywilny i obiad w lokalu dla ok 28os kosztował nas 5tys. W 2016 ślub kościelny koszt ok 28tys wesele 1dniowe na 90os, DJ, fotograf, kamerzysta, suknia odkupiona tanio, najdroższe chyba był kamerzysta ale warto było. Na ślub zrobiliśmy w dwa miesiące za granicą. Plus rok drobnych wyrzeczeń. Wiele ślubów znajomych ustalonych na 5lat do przodu, termin wybrany w lokalu itd rozsypalo się.
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 13:29
Czerwiec 2013 wesele 1 dniowe w Sonatinie 30 tyś. Zespół sprowadzaliśmy z Janowa Podlaskiego bo taniej, zaproszenia sami drukowaliśmy bo wyszło nas po 75 gr / szt,
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 19:55
nasze wesele w 2015 r. w Trzech Różach ze wszystkimi dodatkami kamerzystą, fotografem, orkiestrą, suknią ślubną, garniturem, zaproszeniami, itp. wyniosło 48 tyś wesele 1-dniowe:) zebraliśmy 58 tyś i po weselu uważamy, że warto było gdyż jest to dzień nie zapomniany:)
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 19:16
koszt niespełna 60 tys. (2 dni) i praktycznie się zwróciło nie licząc obrączek i innych kosztów, które ponieślibyśmy nawet przy samym ślubie, może ktoś powie że to szaleństwo ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... ja nie uważam że należy kogoś besztać że wydał 100 tys. na bal czy 2 tys. na obiad bo takie wydarzenie dla każdego powinno być bezcenne (co nie znaczy żeby zaczynać małżeństwo od kredytu). Mnie poniosło z sukienką (ponad 4 tys.), zaoszczędziliśmy na samochodzie, dekoracjach. Talerzyk niecałe 200 zł/I dzień. przybyło prawie 200 zł. Zmieniłabym tylko to że zrobiłabym 1 dzień, ale takie było moje stanowisko od początku bo nie lubię dobitek- ugięłam się pod naciskami rodziców.
koszt niespełna 60 tys. (2 dni) i praktycznie się zwróciło nie licząc obrączek i innych kosztów, które ponieślibyśmy nawet przy samym ślubie, może ktoś powie że to szaleństwo ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... ja nie uważam że należy kogoś besztać że wydał 100 tys. na bal czy 2 tys. na obiad bo takie wydarzenie dla każdego powinno być bezcenne (co nie znaczy żeby zaczynać małżeństwo od kredytu). Mnie poniosło z sukienką (ponad 4 tys.), zaoszczędziliśmy na samochodzie, dekoracjach. Talerzyk niecałe 200 zł/I dzień. przybyło prawi... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 18:19
Mogę podpowiedzieć , że zamiast kamerzysty spokojnie wystarcza fajnie zrobiony album ze zdjęciami...wesela się nie zwracają więc ograniczyć sowoja listę gości do minimum żeby późnej nie być rozczarowany. Suknię szukać jak najtańszym kosztem bo naprawdę nie ma sensu wydawać 3 tyś na jedną noc. Buty dobierać w taki sposób żeby później były wykorzystane
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 17:43
Ślub braliśmy we wrześniu 2015 roku. I śmiało mogę powiedzieć, że nie żałujemy wydanej złotówki.Wesele na 90 osób wyniosło nas 35 tysięcy (robiliśmy 1 dzień). Restauracja zatroszczyła się o jedzenie i dekoracje - to był największy koszt. Nie żałowaliśmy pieniędzy na zespół, bo dobra oprawa muzyczna to podstawa udanej imprezy. Zaoszczędzić udało nam się na obrączkach (mamy z naszego złota, zapłaciliśmy za robociznę tylko), czy mojej sukni (szyłam u krawcowej). Wszyscy usługodawcy spisali się na medal. Nie mogę nic nikomu zarzucić. Było tak, jak sobie wymarzyliśmy.
Ślub braliśmy we wrześniu 2015 roku. I śmiało mogę powiedzieć, że nie żałujemy wydanej złotówki.Wesele na 90 osób wyniosło nas 35 tysięcy (robiliśmy 1 dzień). Restauracja zatroszczyła się o jedzenie i dekoracje - to był największy koszt. Nie żałowaliśmy pieniędzy na zespół, bo dobra oprawa muzyczna to podstawa udanej imprezy. Zaoszczędzić udało nam się na obrączkach (mamy z naszego złota, zapłaciliśmy za robociznę tylko), czy mojej sukni (szyłam u krawcowej). Wszyscy usługodawcy spisali się na medal. Nie mogę nic nikomu zarzucić. Było tak, j... rozwiń
Avatar
dyzio / 14 marca 2017 o 17:40
Obalony zostaje nastepny mit o Polskiej biedzie! Tak hucznych wesel nie urzadza sie chyba na calym swiecie! Aby zarezerwowac lokal trzeba to robic z rocznym, lub duzszym wyprzedzeniem, a i tak mozna nie dostac tego czego sie chce. A przeciez w Lublinie i okolicach jest mnostwo miejsc odpowiednich na ta uroczystosc!
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 17:39
Wiele ludzi żyje na kocio łapę tylko dlatego że nie stac ich na wesele. Taka prawda.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 13:14
To wszystko zależy od tego, czego oczekuje ktoś po takim weselu. Ja organizowałem wesele w Zajeździe Jurajskim w Jurze Krakowsko Częstochowskiej i byłem zadowolony z niemal wszystkiego. W sumie na 2018 oferują interesujące promocje na wesele, więc myślę, że warto jest się bliżej przyjrzeć takiej możliwości ;)
Avatar
alkabra12 / 16 marca 2017 o 21:43
najlepiej zlecić to jakiejś firmie, wychodzi taniej bo oni mają spore rabaty i w sumie nie musisz się niczym zajmować, a masz wesele na najwyższym poziomie, tutaj fajna firma ***weseleznatura.pl/ która organizuje wesela
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 09:17
W 2014 ślub cywilny i obiad w lokalu dla ok 28os kosztował nas 5tys. W 2016 ślub kościelny koszt ok 28tys wesele 1dniowe na 90os, DJ, fotograf, kamerzysta, suknia odkupiona tanio, najdroższe chyba był kamerzysta ale warto było. Na ślub zrobiliśmy w dwa miesiące za granicą. Plus rok drobnych wyrzeczeń. Wiele ślubów znajomych ustalonych na 5lat do przodu, termin wybrany w lokalu itd rozsypalo się.
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 13:29
Czerwiec 2013 wesele 1 dniowe w Sonatinie 30 tyś. Zespół sprowadzaliśmy z Janowa Podlaskiego bo taniej, zaproszenia sami drukowaliśmy bo wyszło nas po 75 gr / szt,
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 19:55
nasze wesele w 2015 r. w Trzech Różach ze wszystkimi dodatkami kamerzystą, fotografem, orkiestrą, suknią ślubną, garniturem, zaproszeniami, itp. wyniosło 48 tyś wesele 1-dniowe:) zebraliśmy 58 tyś i po weselu uważamy, że warto było gdyż jest to dzień nie zapomniany:)
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 19:16
koszt niespełna 60 tys. (2 dni) i praktycznie się zwróciło nie licząc obrączek i innych kosztów, które ponieślibyśmy nawet przy samym ślubie, może ktoś powie że to szaleństwo ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... ja nie uważam że należy kogoś besztać że wydał 100 tys. na bal czy 2 tys. na obiad bo takie wydarzenie dla każdego powinno być bezcenne (co nie znaczy żeby zaczynać małżeństwo od kredytu). Mnie poniosło z sukienką (ponad 4 tys.), zaoszczędziliśmy na samochodzie, dekoracjach. Talerzyk niecałe 200 zł/I dzień. przybyło prawie 200 zł. Zmieniłabym tylko to że zrobiłabym 1 dzień, ale takie było moje stanowisko od początku bo nie lubię dobitek- ugięłam się pod naciskami rodziców.
koszt niespełna 60 tys. (2 dni) i praktycznie się zwróciło nie licząc obrączek i innych kosztów, które ponieślibyśmy nawet przy samym ślubie, może ktoś powie że to szaleństwo ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... ja nie uważam że należy kogoś besztać że wydał 100 tys. na bal czy 2 tys. na obiad bo takie wydarzenie dla każdego powinno być bezcenne (co nie znaczy żeby zaczynać małżeństwo od kredytu). Mnie poniosło z sukienką (ponad 4 tys.), zaoszczędziliśmy na samochodzie, dekoracjach. Talerzyk niecałe 200 zł/I dzień. przybyło prawi... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 18:19
Mogę podpowiedzieć , że zamiast kamerzysty spokojnie wystarcza fajnie zrobiony album ze zdjęciami...wesela się nie zwracają więc ograniczyć sowoja listę gości do minimum żeby późnej nie być rozczarowany. Suknię szukać jak najtańszym kosztem bo naprawdę nie ma sensu wydawać 3 tyś na jedną noc. Buty dobierać w taki sposób żeby później były wykorzystane
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 17:43
Ślub braliśmy we wrześniu 2015 roku. I śmiało mogę powiedzieć, że nie żałujemy wydanej złotówki.Wesele na 90 osób wyniosło nas 35 tysięcy (robiliśmy 1 dzień). Restauracja zatroszczyła się o jedzenie i dekoracje - to był największy koszt. Nie żałowaliśmy pieniędzy na zespół, bo dobra oprawa muzyczna to podstawa udanej imprezy. Zaoszczędzić udało nam się na obrączkach (mamy z naszego złota, zapłaciliśmy za robociznę tylko), czy mojej sukni (szyłam u krawcowej). Wszyscy usługodawcy spisali się na medal. Nie mogę nic nikomu zarzucić. Było tak, jak sobie wymarzyliśmy.
Ślub braliśmy we wrześniu 2015 roku. I śmiało mogę powiedzieć, że nie żałujemy wydanej złotówki.Wesele na 90 osób wyniosło nas 35 tysięcy (robiliśmy 1 dzień). Restauracja zatroszczyła się o jedzenie i dekoracje - to był największy koszt. Nie żałowaliśmy pieniędzy na zespół, bo dobra oprawa muzyczna to podstawa udanej imprezy. Zaoszczędzić udało nam się na obrączkach (mamy z naszego złota, zapłaciliśmy za robociznę tylko), czy mojej sukni (szyłam u krawcowej). Wszyscy usługodawcy spisali się na medal. Nie mogę nic nikomu zarzucić. Było tak, j... rozwiń
Avatar
dyzio / 14 marca 2017 o 17:40
Obalony zostaje nastepny mit o Polskiej biedzie! Tak hucznych wesel nie urzadza sie chyba na calym swiecie! Aby zarezerwowac lokal trzeba to robic z rocznym, lub duzszym wyprzedzeniem, a i tak mozna nie dostac tego czego sie chce. A przeciez w Lublinie i okolicach jest mnostwo miejsc odpowiednich na ta uroczystosc!
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 17:39
Wiele ludzi żyje na kocio łapę tylko dlatego że nie stac ich na wesele. Taka prawda.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 62 8

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 4 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 17

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 14 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 1 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!