poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Kraj Świat

Kaczyński w Sejmie: "Tak, jesteśmy ludzkimi panami"

Dodano: 22 lutego 2017, 12:16
Autor: x-news

- Kiedy Samoobrona blokowała Sejm, nie mieliście żadnej wątpliwości, że trzeba użyć siły. Myśmy jej nie użyli, chociaż były wszelkie przesłanki prawne, żeby to zrobić - powiedział z mównicy sejmowej Jarosław Kaczyński zwracając się do posłów opozycji, którzy zgłosili wniosek o odwołanie marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego.

Prezes PiS zapowiedział jednak, że Marek Kuchciński nie straci swojej funkcji. - Tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami w przeciwieństwie do niektórych ludzi - dodał.

Chwilę później głosami PiS odrzucono wniosek o odwołanie Kuchcińskiego, którego opozycja oskarża o złamanie regulaminu sejmu w związku z wykluczeniem z obrad posła PO w grudniu ubiegłego roku i przeniesieniem ich do sali kolumnowej, gdy opozycja w proteście zablokowała mównicę w sali plenarnej.

W sali kolumnowej, w obecności zaledwie części posłów opozycji, przegłosowano szereg ustaw, w tym budżetową. Opozycja żądała powtórzenia głosowania, argumentując, że w sali kolumnowej nie było kworum, a także kwestionując tryb głosowania nad poprawkami do budżetu.

Czytaj więcej o: polityka Sejm Kaczyński
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(37) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 marca 2017 o 15:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gnomie na pana to trzeba mieć wygląd! Po takim panie jak ty mój dziad wsiadał na kobyłę !!
Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2017 o 13:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zanim "coś" napiszecie, warto potwierdzić kleksa chociażby stenogramami z posiedzenia. Dla ułatwienia podaję adres: orka2.sejm.gov.pl/StenoInter8.nsf/0/2F9DAFB59A1AEF21C12580D00006D6A6/%24File/36_a_ksiazka.pdf ----- fragment: " Wyście blokowali Sejm, postępowaliście jak Samoobrona i kiedy to robiła Samoobrona, nie mieliście żadnej wątpliwości, że trzeba użyć siły. Myśmy siły nie użyli, chociaż były wszelkie przesłanki prawne do tego, żeby jej użyć. (Poseł Jakub Rutnicki: Ooo...) (Poseł Magdalena Kochan: Ludzkie panisko.) (poseł Kaczyński): I nie użyjemy jej. Nie użyjemy jej. Tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami w przeciwieństwie do niektórych innych. (Oklaski) (Głos z sali: Uuu...) (Poseł Dominik Tarczyński: Brawo!) (Poseł Ewa Kopacz: Prostackie i obrzydliwe.) ...."
Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2017 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poziom dziennikarstwa sięga dna. Kolejny parszywy paszkwil na podstawie zdania wyciągniętego z kontekstu. . To ktoś z sali sejmowej pierwszy rzucił anonimowo do przemawiającego Kaczyńskiego "Ludzcy panowie...", a Kaczyński tylko odpowiedział "Tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami w przeciwieństwie do niektórych z was". Gdyby tak Ryska Nieszczęsnego wypowiedzi wyciągać z kontekstu, to Górski z kabaretem nie schodziłby nigdy ze sceny.
Rozwiń
ali
ali (23 lutego 2017 o 11:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W sumie to ma rację - są panowie i są chamy.
Dobrze, że Kaczyński nie powiedział ,, spieprzaj dziadu,,
Rozwiń
nie zawisły
nie zawisły (23 lutego 2017 o 10:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
25 lutego br. w Lublinie, jak w wielu innych miastach w Polsce w tym dniu, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu czy Katowicach, odbędzie się pikieta w obronie niezawisłości sądów. Protest będzie miał miejsce przed siedzibą Sądu Okręgowego przy ul. Krakowskie Przedmieście 43 o godz. 12 Zapraszamy !.... Też chyba pójdę, bo chcę aby sądy niezawiśle wydawały wyroki w sprawach o odszkodowania dla przestępców, wypuszczania ich na wolność. Proszę zauważyć niewielką różnicę w wyrokach; pan Kluska dostał 5 tyś. zł (pięć tysięcy)odszkodowania za zniszczenie życia, firmy (w areszczie chyba też siedział), a przestępca (bandyta) dostał 265 tyś. zł (dwieście sześćdziesiąt pięć tysięcy zł.). Ten sąd był niezawisły, ale chyba zależny (od czego?, kogo?). Po tym wyroku pewnie pojawią się podobne sprawy, wnoszone przez bandytów, złodziei- takie powinny być sądy?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (37)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!