Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

28 grudnia 2016 r.
11:39

Ks. Alfred Wierzbicki z KUL: Bardzo brzydki autorytaryzm już wisi w powietrzu

12 82 A A

- Nie chciałbym, żeby to zabrzmiało kasandrycznie, ale stawiam sobie pytanie: czy nie jesteśmy gdzieś blisko katastrofy? - mówił ks. prof. Alfred Wierzbicki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kierownik katedry etyki KUL ocenił, że "Polska coraz bardziej przechyla się w stronę autorytaryzmu".

Wierzbicki podkreślał, że choć nie cały Kościół poparł PiS, to w jego opinii jest w Polsce taka część hierarchów, która stała się stroną w sporze. - Jest też druga część hierarchów, którzy mówią, że trzeba łagodzić. I to jest bardzo sensowne. Tylko ja stawiam sobie pytanie: czy samo wezwanie do pokoju, wygłoszone gdzieś z katedry, wystarczy? - dodał.

Komentarze 82

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 12:59
+2
Oglądając TVN i TVP mam wrażenie, że teoria o światach równoległych jest prawdziwa. Jak zwykle prawda leży po środku.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 23:09
+1
Wierzbicki, tak sobie myślę, czy ktoś cię szantażuje, że musisz chrzanić te głupoty.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 17:33
+1
Ciekawe, co Wierzbicki ma za uszami. A z KUL-u paszoł won. Amen. Absolwent KUL.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 14:05
+1
Bardzo mądry ksiądz. Dogłębnie wykształcony, nie kołtun jakich wielu. Gratuluję odwagi w tym trudnym czasie.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 13:58
+1
Błędy poprzedników nie usprawiedliwiają mega błędów obecnej.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 13:28
+1
Do Gość: Śmiechu warte to co piszesz..."pokazują wszystko i rozmawiają z każdy":) A pokazali przesłuchanie Komorowskiego w Pałacu Prezydenckim? Mimo, że tvn, polsat i Po-wska tvp mieli akredytację to nie zająknęli się o tym bezprecedensowym wydarzeniu. Tak właśnie wygląda ich "linia polityczna".
Avatar
po co? / 28 grudnia 2016 o 12:53
+1
naogladawszy się "postprawdy" w tevfałen i POlssacie rzeczywiście można zostać tak ogłupionym, ale po co kompromitować kul?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 23:32
***cdn23.se.smcloud.net/t/photos/t/581531/ryszard-petru-w-portugalii_27355658.jpg
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 16:19
W wypowiedziach ks. Wierzbickiego piękny przykład chrześcijańskiego dialogu, miłości bliźniego i szacunku do osób duchownych i Kościoła... Jan Paweł II patrzy z nieba i oczom nie wierzy, tyle lat był papieżem, tyle lat nawoływał do wzajemnego szacunku, pokory i chrześcijańskiej otwartości i wszystko to było na nic.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 12:46
a w komentarzach piękny przykład chrześcijańskiego dialogu, miłości bliźniego i szacunku do osoby duchownej...Jan Paweł II patrzy z nieba i oczom nie wierzy, tyle lat był papieżem, tyle lat nawoływał do wzajemnego szacunku, pokory i chrześcijańskiej otwartości i wszystko to było na nic.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 23:32
***cdn23.se.smcloud.net/t/photos/t/581531/ryszard-petru-w-portugalii_27355658.jpg
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 16:19
W wypowiedziach ks. Wierzbickiego piękny przykład chrześcijańskiego dialogu, miłości bliźniego i szacunku do osób duchownych i Kościoła... Jan Paweł II patrzy z nieba i oczom nie wierzy, tyle lat był papieżem, tyle lat nawoływał do wzajemnego szacunku, pokory i chrześcijańskiej otwartości i wszystko to było na nic.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 12:46
a w komentarzach piękny przykład chrześcijańskiego dialogu, miłości bliźniego i szacunku do osoby duchownej...Jan Paweł II patrzy z nieba i oczom nie wierzy, tyle lat był papieżem, tyle lat nawoływał do wzajemnego szacunku, pokory i chrześcijańskiej otwartości i wszystko to było na nic.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 12:37
Niby inteligentny a głupi, niby mieszkaniec a bezdomny, niby mówi po polsku a nie polak, niby ks. a filozof, ....
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 11:53
To chyba z rodziny Wierzbickich co tak "działali" w "S" i POgonili Ich w siną dal. Nadarzyła się okazja z okazji Świąt Bożegonarodzenia, żeby przyponieć się o nasi.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 11:42
Gdzie ten "niebywale światły" z "kasty narodu wybranego" był gdy Tusk się szarogęsił i gnoił Polskę, gdzie on wtedy był?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 11:20
odszkodowanie zapłaca za obraze
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 11:15
obrazliwe słowa publicznie jaj tak mozna do sadu tych ludzi co tak pisza
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 11:13
wszystkiego dobrego ksieze profesorze w nowym roku
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 11:12
O KTOS MADRY SIE WZIAŁ ZA SZKALOWANIE ZAPŁACI PORZADNA KASE TO DO KONCA ZYCIA BEDZIE SPŁACAC PORZYCZKE NARESCIE.
Zobacz wszystkie komentarze 82

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 89 9

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 365 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 130 66

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 10 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!