niedziela, 18 marca 2018 r.

Kraj Świat

"Mundurówka" z grubszym portfelem. Jakie podwyżki?

Dodano: 31 stycznia 2016, 08:28
Autor: p.p.

Policjanci, strażacy, strażnicy graniczni, funkcjonariusze BOR, a także żołnierze zawodowi dostali podwyżki. Wypłaty nowych uposażeń, z wyrównaniem od początku roku, będą wypłacane prawdopodobnie już od marca.

Policjanci otrzymali 202 zł podwyżki. Obecnie zarabiają średnio 4 372 zł, po zmianach przeciętne wynagrodzenie wyniesie 4 591 zł brutto.

203 zł więcej co miesiąc wezmą strażnicy graniczni. Pozwoli to na wzrost przeciętnej pensji z 4 402 zł do 4 622 zł.

210 zł podwyżki dostaną funkcjonariusze BOR. Obecnie zarabiają średnio 4 539 zł, po zmianach przeciętne wynagrodzenie wyniesie 4 766 zł.

O 198 zł miesięcznie wzrosną też zarobki strażaków. Dziś zarabiają średnio 4 280 zł, po podwyżce będą otrzymywali 4 494 zł. Podwyżki dla funkcjonariuszy służb podległych MSWiA są możliwe dzięki rozporządzeniom, które przyjęła wczoraj Rada Ministrów.

Większe pensje wezmą także żołnierze zawodowi. Podwyżki obejmują wszystkie korpusy. I tak od szeregowego do starszego chorążego zawodowi żołnierze wezmą od 100 zł do 200 zł więcej miesięcznie, zaś od starszego chorążego sztabowego do generała o 210 zł.

Użytkownik niezarejestrowany
Gość
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 kwietnia 2017 o 18:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
podobno od małego marzyłem, żeby zostać strażakiem. moje życie tak się potoczyło, że udało się. obecnie pracuję od 10 lat. kiedy zaczynałem koledzy z osiedla wyśmiewali mnie, że w życiu nie poszliby do takiej pracy za 900zł, bo taka była stawka. obecnie zarabiam 2500zł na rękę, czy to dużo? dla niektórych pewnie tak, ale biorąc pod uwagę, że niejednokrotnie miałem sytuację o włos od własnej śmierci (przywaliła mnie ściana w pożarze budynku, wyrwało zawór w butli gazowej podczas gdy byłem wewnątrz domu, który gasiliśmy i chłodziłem tą butlę i jeszcze kilka innych). biorąc pod uwagę, że od kilku lat ja i moi koledzy z jednostki nie mamy możliwości awansu oraz jakiejkolwiek podwyżki (poza tą wielką 200zł od ministra błaszczaka), ponieważ ciągle słyszymy, że stanowiska i grupy są zablokowane i nie ma pieniędzy. kiedykolwiek spotykam kolegów z którymi chodziłem do szkoły i na studia omijam temat za zarobków bo każdy z nich już dawno mnie prze***ył, jest mi po prostu wstyd przyznać ile zarabiam mając ukończone studia, znając język obcy oraz mając jeszcze kilka innych atutów. po tych latach, które przepracowałem a raczej przesłużyłem moje nerwy są na wykończeniu. niejednokrotnie miałem do czynienia z topielcami, wisielcami, zwęglonymi zwłokami orz zmywałem części ludzkich szczątków z drogi po wypadkach, jak również wydobywałem je z wnętrza pojazdów. to wszystko jest w stanie zrozumieć tylko ten, kto miał z tym do czynienia. ludzie mówią, że to prestiż być strażakiem, tylko czy to wystarczą, żeby utrzymać rodzinę, mając w świadomości, że za każdym razem kiedy idę na służbę, może już z niej nie wrócę i nie zobaczę więcej ukochanej żony i dziecka. strażacy to ludzie na których narzuca się na prawdę wiele i coraz więcej. nie trzeba tego tłumaczyć, wystarczy oglądać wiadomości. ten stres w nocy i ciśnienie kiedy włączają się "dzwonki", ta niemoc kiedy dom jest cały w płomieniach a ty wiesz, że już nie jesteś w stanie wydobyć z niego ludzi a nie raz dzieci. odpowiedzialność za każdy zły ruch podczas wydobywania osoby poszkodowanej ze zmiażdżonego jak puszka pojazdu. to wszystko odbija się na każdym z nas tak bardzo i przenosi negatywne emocje do życia prywatnego. to całe poświęcenie, które oglądacie codziennie na ekranach swoich telewizorów i na żywo ceni się w naszym kraju tak nisko. z wyrazami szacunku strażak
Rozwiń
Gość
Gość (31 stycznia 2016 o 21:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale teraz będzie pięknie, z przyjemnością będę zapylał w święta, weekendy, obrywał kamieniami rzucanymi przez kiboli i "patriotów", wstawał w środku nocy obudzony telefonem i zap....ł kilka godzin bo amator używek podczas ucieczki przez patrolem odrzucił mieszek z zielskiem, albo obywatel wracając z imprezy stwierdzi włamanie. Polecam każdemu! Jest dużo nieobsadzonych etatów. Wystarczy zadzwonić do kadr komendy, przejść postępowanie kwalifikacyjne i już po 6 miesiącach szkolenia aż 2437zł na rękę - zaznaczam "średnio", żeby nikt potem nie płakał, że średnio mniej dostanie. Trzeba pamiętać też o tym, że w czasie wolnym jest sporo obowiązkowych szkoleń, można poświęcić wolny dzień na oczekiwaniu na możliwość złożenia zeznań przez Sądem. Za to ma się świadomość, że rodzinka pławi się w bogactwie.
Rozwiń
Gość
Gość (31 stycznia 2016 o 14:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

bzdury, po 5 latach pracy na rękę 2300, awans co 3 lata na wyższą grupę? 3/4 policjantów średnio 5-8 lat czeka na 3 grupę i na tym się kończy ich "kariera" a 3000 netto na 3 grupie po 15 latach to kwota nierealna, w praktyce to 2600-2800

to ja po 36 latach pracy mam 1500 zł i też instytucja państwowa, także o 2600-2800 to nawet nie śmiem marzyć.

Rozwiń
zz
zz (31 stycznia 2016 o 13:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos


No właśnie nie.
W policji nawet Ci na samym dole mają nieźle.
Nowy policjant zaraz po rozpoczęciu służby (po 6 miesiecznym obowiazkowym kursie w szkole policyjnej) dostaje 2437 zł na rekę, więc teraz po tej podwyżce będzie to ok. 2650 zł netto, więc całkiem nieźle jak ktoś w pierwszym roku pracy dostaje niewiele poniżej średniej krajowej.
Średnio co jakieś 3 lata awans na wyższy stopień i wyższa grupa zaszeregowania. Praktycznie każdy policjant po 7-10 latach służby ma już co najmniej 3000 zł netto. No, a należy dodać, że to tylko pensja podstawowa (do tego mundurówka, 13-tka, dodatki).

No i emeryturka.
Po tej ostatniej reformie po 25 latch pracy taki policjant otrzyma 60% średniej pensji, a za każdy kolejny rok służby 3% więcej. Tak więc poziom emerytury raczej nie do osiagnięcia dla zwyklego pracownika.
No i należy dodać, że słuzby mundurowe nie mają od wynagrodzenia potrącanych składek zus, bo emerytura jest finansowana bezpośrednio z budżetu.

bzdury, po 5 latach pracy na rękę 2300, awans co 3 lata na wyższą grupę? 3/4 policjantów średnio 5-8 lat czeka na 3 grupę i na tym się kończy ich "kariera" a 3000 netto na 3 grupie po 15 latach to kwota nierealna, w praktyce to 2600-2800

Rozwiń
Gość
Gość (31 stycznia 2016 o 12:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SKĄD WY BIERZECIE TE 4300 ŚREDNIEJ PENSJI?? STOPIEN KOMISARZA, NA GRUPIE SPECJALISTY W KOMENDZIE WOJEWÓDZKIEJ- MAX 3400 NA REKĘ. A JUZ ILE ZARABIA FACET W STOPNIU SIERZANTA W PATROLU NA KOMISARIACIE NA TRZECIEJ GRUPIE NIE WSPOMNE... 4300 SREDNIA....CHCIAŁBYM.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!